wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 08 Maj 2018 18:25

Ze względu na to, że to najpopularniejszy temat o zakupie mini to tutaj polecam koparkę od klienta Takeuchi TB016 z 2013roku z przebiegiem 1770h świeżo sprowadzoną z Anglii.
Koparka przeszła przez moje ręce, osobiście ją sprawdziłem, stan dosłownie idealny, wymieniłem wszystkich płyny i filtry.
Na wypasie 3 łyżki do kopania oraz skarpówa no i szybkozłącze.
100% oryginał bez podmalowywania czy przygotowywania do sprzedaży.
Maszyna stoi w Gdyni, tel do właściciela: 535800930
PS Ma trafić w dobre ręce! :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez sebolas » 20 Maj 2018 22:29

A ja sie pochwale moim zakupem Yanmara B25V z 2000r. Maszyna w niezlym stanie, wszystkie silowniki plynnie pracuja, luzow w najbardziej newralgicznych miejscach praktycznie brak, delikatnie wyczuwalny luz na sworzniu obrotu na koniku, luz na wiencu obrotu na tyle minimalny ze niektore nowe maszyny maja podobny :) wizualnie troche musze nad nia popracowac ale najbardziej zalezalo mi na stanie technicznym :) ponizej fotki ktore akurat mam gdzies na telefonie.
Maszyna wyniosla mnie 41500 brutto, dobry deal czy przeplacilem? ;p

Image Image Image

sebolas
Nowicjusz

  • Posty: 15
  • Rejestracja: 02 Gru 2017 15:09

Maszyna: Yanmar B25V

Firma: W trakcie zakładania


Kupno mini kopareczki

Postprzez jacawmb » 29 Maj 2018 21:43

Witam, a jak kto woli to cześć :)

Przerabiam forum już kilka dni, głównie minikoparki, w temacie jestem kompletnym nowicjuszem...
Przebywam obecnie za granicą i wkrótce mam zamiar wrócić do Polski i wymyśliłem sobie - dlaczego by nie spróbować otworzyć firmy typu roboty ziemne, wykopy itd.
Na początek koledzy chciałbym Was prosić o pomoc w dokonaniu wyboru w kwestii wielkości, tzn. ciężaru minikoparki. Oczywiście można ( a nawet wskazane jest ) uczyć się na własnych błędach ale jeszcze lepiej jest uczyć się na cudzych, w związku z czym interesuje mnie zakup większej koparki, minimum 2,5 t wzwyż. I tu zaczynają się schody . Po pierwsze zapytacie zapewne do czego ta koparka ? A ja skromnie odpowiem do kopania .. :lol: Sam nie wiem na co się nastawić z prostego powodu- nie wiem na co jest największe zapotrzebowanie - gaz , kable, kanalizy, przydomowe oczyszczalnie, ogrodzenia, słupy , rowy , fundamenty i inne, o których do głowy mi nie przychodzi. Praktycznie chciałbym, oczywiście w miarę możliwości ( będąc posiadaczem jednej tylko minikoparki ) świadczyć jak najszerszy wachlarz usług. Dlatego zastanawiam się jakiej wielkości minikoparka najlepiej by się sprawdzała, w kwestii uniwersalności - chyba, że jak to mówią do wszystkiego czyli do niczego czy jakoś tak ..Posiadam prawo jazdy c+e więc w kwestii transportu nie byłoby tragedii bo myślałem również o zakupie jakieś starej, malej, taniej wywrotki.
Jakie są poszczególne masy tych minikoparek ( nie znalazłem tego na forum ) ? Dużo było o tych małych do 2t i trochę o tych cięższych 2,5-2,8t ,a wyżej już nie wiem, ktoś na początku tego działu wspominał o zakupie czegoś co ważyć ma 4 czy 5t. Czy koparki o takiej masie będą w miarę uniwersalne czy nie ? Wydaje mnie się również na chłopski rozum, że cięższe, większe , a co za tym idzie silniejsze koparki powinny wytrzymać dłużej - chyba ,że się mylę. A to dość istotne kryterium w kwestii wyboru, do tego trzeba brać pod uwagę spalanie, bo ktoś gdzieś wspomniał o volvo chyba, że potrafi spalić 70-80 litrów na dzień a taki Yanmar 20l. Wiadomo też ,większa spali więcej, dlatego chciałbym to wszystko o czym wspominałem wyżej wypośrodkować. No i kwestia opłacalności, bo może od tego powinienem zacząć bo jak jakimś większym sprzętem będę się poruszał szybkością żółwia to daleko z tym biznesem nie zajdę :lol:
Na pewno jest coś czego nie uwzględniłem więc proszę pytać, a odpowiem tak szybko jak się da.

No i teraz druga kwestia - tradycyjna w tym dziale - jaka marka i model minikoparki.
Myślałem o czymś najbardziej polecanym, szczególnie przez fachowców z tego co widzę,czyli kolegów, Arcio, Mechaniora, ale również przez pozostały forumowiczów, czyli ;
(alfabetycznie)
Cat
Takeuchi
Yanmar
Nie wiem też czy brać pod uwagę Bobcat, Kobelco, Kubota, Volvo i inne trochę mniej polecane co nie znaczy, że się nie nadają no może poza JCB :mrgreen: chyba żadnej pozytywnej opinii nie znalazłem

Kwestia 3-cia najważniejsza - fundusze - unijnych nie posiadam więc nie będzie tego za dużo :wall:
Myślałem coś o 40-50k, i teraz chwila za nim podskoczy wam ciśnienie i się poirytujecie to chciałbym dodać ze sprzętu będę szukał w UK, a skoro widzę że targają tego dużo do Polski to znaczy, musi tu być znacznie taniej. Wydaje mnie się, ( mam nadzieję), że może jakieś 30%, chyba, że to tylko moje pobożne życzenia. Zawsze mógłbym też rozważyć rady kolegi Mechaniora i kupić jak najtaniej, a w Polsce władować 30k i wiesz co masz . :menel:

Ok, kończę bo nie wiem czy nie zacząłem przynudzać. Bardzo proszę szanowne grono forumowiczów o pomoc w związku z powyższym.

ps jeśli ktoś miał zły dzień bo mu się koparka spierd.... lub cokolwiek innego to można śmiało na zielonym w temacie się wyżyć - jak to mówi moja ciotka ani mnie to ziębi ani mnie to parzy :mrgreen:

Z góry dzięki, pozdrawiam

jacawmb
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 Maj 2018 19:46

Maszyna: Fiat Ducato

Firma: J A Transport


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 29 Maj 2018 21:48

Jak nie znasz się na maszynach to z UK przywieziesz zwłoki gorsze niż to co kupisz w Miliczu - bo nie pomalowane... to nie jest tak że tam jest taniej, tylko Polscy handlarze kupują najgorsze gówno i picują na sprzedaż a Polak przyzwyczajony jest że wszystko co z zagranicy to LEPSIEJSZE...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez jacawmb » 29 Maj 2018 21:59

A jeśli znajdę kogoś, kto się na tym zna i pomoże przetestować , sprawdzić pod względem sprawności luzów itd itd to co z resztą moich pytań ? A może mógłbym do kolegi Mechaniora zadzwonić po radę ? Zaoszczędziło by to pisania ale też inni nowi użytkownicy nie mieli by pożytku z tego posta.
Dzięki

jacawmb
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 Maj 2018 19:46

Maszyna: Fiat Ducato

Firma: J A Transport


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 29 Maj 2018 22:40

jacawmb napisał(a):Myślałem coś o 40-50k

W tych pieniądzach to możesz kupić maszynę do nauki mechaniki maszyn, ale raczej nie do kopania, w Polsce maszyn używanych od handlarzy się nie kupuje.
Używane jedynie z Niemiec (teren byłych zachodnich Niemiec) lub ze Szwajcarii.
W Niemczech unikać handlarza ze Stetten oraz greków i turków.
Jak masz C to poniżej 3T nie schodź, od 4-4,5T wzwyż podwozia mają 2m szerokości więc wszędzie tym nie wjedziesz.
na prędko kilka dobrych niepodszykowanych maszyn:
https://www.mobile.de/pl/Maszyny-budlow ... 39315.html
https://www.mobile.de/pl/Maszyny-budlow ... 33961.html
https://www.mobile.de/pl/Maszyny-budlow ... 11911.html
Tylko te ceny .... budżet trzeba skorygować, albo zabrać się za handel marchewką. :)
Transport z Niemiec mogę zorganizować.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez jacawmb » 29 Maj 2018 22:54

Dzięki koledzy, to czyli w anglii mam nie szukać, jak wrócę do Polski to raczej już takiej okazji nie będę miał, a sam kolego Arcio polecałeś komuś igłę Takeuchi sprowadzoną właśnie z anglii i to nie takie igły jak na allegro, z tego co pisałeś to konkret był, no ale nie chcę się sprzeczać tylko raczej się upewniam-dalej zastanawiam.

jacawmb
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 Maj 2018 19:46

Maszyna: Fiat Ducato

Firma: J A Transport


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 30 Maj 2018 09:06

jacawmb napisał(a):sam kolego Arcio polecałeś komuś igłę Takeuchi sprowadzoną właśnie z anglii

Bo to akurat jest uczciwie igła, nie kosztowała 40-50k tylko odrobinę więcej i nie jest to maszyna jak to mówią "pierwsza z brzegu".

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez RemekGA » 30 Maj 2018 16:19

Jestem nowy więc witam serdecznie. Dokładnie ta koparka o której mowa kosztowała 14100£. Kolego jacawmb miałem taki sam plan i na początku chciałem, tak jak większość, wydać jak najmniej ale tak się nie da. Za 8k £ lub mniej kupisz zwłoki, które później są picowane na sprzedaż w Polsce lub eBay'u. Przykładem są np. aukcje Watts and... w Barnsley lub Carlisle, gdzie angole i nasi rodacy kupują same "okazje". Byłem tam kilka razy i widziałem. U mniejszych dilerów sytuacja podobna, maszyny szykowne pod sprzedaż np. mini 10lat deklarowane 1200h. Cena o ile pamiętam 11500£ przez telefon zapewniał że stan idealny a "przebieg" jak najbardziej prawdziwy. Pojechałem, sprawdziłem i szok, powiem tylko że na obrocie luzy około 15cm o reszcie szkoda gadać ale z wyglądu całkiem dobrze wymalowana. Szukaj raczej prywatnie, lub u większych dilerów nowych maszyn, gdzie możesz spotkać koparki pogwarancyjne w całkiem dobrej kondycji. Na eBay'u jeśli przeglądasz ustaw sobie sortowanie od ceny najwyższej to zaoszczędzi Ci czasu. Myślę że za dobry stan maszyny niestety trzeba zapłacić. Kolega Arcio podał wyżej numer do mnie więc jeśli tylko chcesz to zadzwoń, chętnie pomogę.
Byłbym zapomniał. Nie wiem czy to komuś potrzebne i czy tu mogę podać nazwę i adres do "okazji" o których wspomnialem lub dilera neuson'a u którego ja kupiłem swoją mini ale jesli ktoś potrzebuje to proszę o kontakt najlepiej na tel. Co wiem to powiem, :ok: ps. moja Japonka ciągle na sprzedaż

RemekGA
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 30 Maj 2018 10:20

Maszyna: tb016

Firma: Angielska


Kupno mini kopareczki

Postprzez jacawmb » 31 Maj 2018 10:19

Arcio napisał(a):Bo to akurat jest uczciwie igła, nie kosztowała 40-50k tylko odrobinę więcej i nie jest to maszyna jak to mówią "pierwsza z brzegu"

no zgadza, się dokładnie o to mnie chodziło , może zostałem źle zrozumiany, jeśli ( jako kompletny nowicjusz) miałbym negować informację od jednego z głównych fachowców forum to nie byłoby sensu tutaj w ogóle siedzieć. Jedynie chciałem powiedzieć, że oprócz całego chłamu, wszystkich tych "handlarzyków" cwaniaczków, to pewnie od czasu od czasu gdzieś od prywatnej osoby dałoby radę coś wy haczyć w każdym kraju. Np. coś takiego , ( tylko nie mam pewności czy to aby na pewno osoba prywatna jest)
https://www.gumtree.com/p/plant-tractors/2016-kubota-kx016-4-mini-digger/1300608571
albo tutaj utargować i do kolegi Mechaniora albo kolegi Arcio do naprawy :lol: :mrgreen: , jeśli mają jeszcze wolne miejsce w kalendarzu w tym 10-cio leciu.
https://www.gumtree.com/p/plant-tractors/3-ton-digger-tb125/1300832806

A jeszcze do tych minikoparek z Niemiec to czy zalecane jest tam udać się wraz z mechanikiem osobiście czy kupować, nagrywać transport tak trochę w ciemno ?
Arcio napisał(a):Jak masz C to poniżej 3T nie schodź, od 4-4,5T wzwyż podwozia mają 2m szerokości więc wszędzie tym nie wjedziesz.

Pisząc 3T masz na myśli takie 2,8 też ( te z Niemiec bodaj o takiej masie )
O jakie konkretnie modele chodzi, z np. Yanmar, Takeuchi, Cat czy może jakieś inne marki polecane powyżej 3T ?

ps

1.
( wazelina teraz ) :szczerbaty: jest to jedyne, konkretne polskie forum, na którym faktycznie można się bardzo dużo dowiedzieć, plus użytkownicy są cierpliwi i dużo pomagają ale moja mała sugestia -

Przydało by się kilka tematów przykleić i zamknąć gdzieś na początku forum, w których byłby same konkrety własnie , typu jakie koparki wg was najbardziej zalecacie, czyli masa, marki, modele, godziny,itd porady typu nie znasz się nigdy nie jedź sam itp. w innym temacie jakaś lista np od najmniejszej mini w górę , oczywiście wymieniamy tylko te warte uwagi, najmniej awaryjne itd.
to tylko moja sugestia, bo za jakiś czas z tych 25 stron zrobi się 40-60 i faktycznie ludzie zamiast czytać to z przerażenia od razu zaczną robić wpisy na forum z podstawowymi, z przedszkola pytaniami ( jak ja zresztą ).
Zaoszczędziło by wam to koledzy w przyszłości czasu na odpisywanie, co najwyżej linki i prośba fachowca aby rzucić okiem i tyle.....

2.
RemekGA napisał(a):Kolega Arcio podał wyżej numer do mnie więc jeśli tylko chcesz to zadzwoń, chętnie pomogę.


Dzięki RemekGA za info nt anglii, a i nie wiesz co robisz, teraz się nie opędzisz od moich telefonów :lol:

Pozdrawiam, jacawmb

jacawmb
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 29 Maj 2018 19:46

Maszyna: Fiat Ducato

Firma: J A Transport


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 31 Maj 2018 11:37

jacawmb napisał(a):A jeszcze do tych minikoparek z Niemiec to czy zalecane jest tam udać się wraz z mechanikiem

Sam sprawdzisz:
Mini musi się podnieść na lemieszu i wysięgniku bez problemu, na suchym asfalcie musi zawrócić (jedna gąska do przodu, a jedna do tyłu), mini musi prosto jechać, przy zadaniu dwóch funkcji do oporu silnik nie może gasnąć. Na obrocie nie może być luzu przód-tył, jest dopuszczalny lekki luz po obwodzie, silnik ma odpalać od razu - silniki Yanmara powyżej zera odpalają bez dodatkowego podgrzewania. Luzy na wysięgu to przy zakupie najmniejszy problem.
jacawmb napisał(a):Pisząc 3T masz na myśli takie 2,8 też

Tak, ale w przypadku Yanmara lepiej brać modele od VIO30 - większa kabina, 25 to ta sama kabina co w 20 więc ciasno w drzwiach przy wsiadaniu.
jacawmb napisał(a):O jakie konkretnie modele chodzi

Kolejność przypadkowa:
TB125 135 VIO25, 30, 35 CASE CX27 31 36 i pochodne pod szyldem NH, CAT 303C CR
jacawmb napisał(a):utargować i do kolegi Mechaniora albo kolegi Arcio do naprawy

Do mnie nie, ja już nie chcę maszyn za 40k do naprawy (fotka kwietnia), oddaj do specjalisty: :)
Tuleje powbijane po chamsku pomiędzy sworznie, a konik, na pionie też od góry jest wbita tuleja :), no i ten syf, ja już tego nie robię.
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez taivun » 04 Cze 2018 18:10

Mam luźne pytanie trochę z innej beczki ale w koło tematu,mianowicie czy trudno nauczyć się kopać miniówką komuś kto nigdy nie kopał żadnym sprzętem kopiącym,pracuję parę lat na swojej ładowarce kołowej,pracowałem w międzyczasie też innymi ładowarkami,jakieś tam pojęcie i wyczucie mam,równanie,korytowanie itp. idą spoko,ale wiadomo kopanie to co innego...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Kupno mini kopareczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 04 Cze 2018 18:26

Bez problemu załapiesz. Pół godziny i cykasz o co chodzi.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kupno mini kopareczki

Postprzez taivun » 05 Cze 2018 17:43

Ale z ciebie optymista :lol: ,ale dzięki...W takim razie trzeba podzwonić po dealerach i popytać...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 06 Cze 2018 00:50

Potrzebujesz maszyny?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez taivun » 06 Cze 2018 20:28

Rozważam...

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 08 Cze 2018 00:54

Nowa czy używka?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez taivun » 08 Cze 2018 19:27

Do końca nie wiem ,chciałbym nową bo lubię ale jak się trafi sensowna używka to nie pogardzę :piwo:

taivun
Młodszy operator

Maszyna: W droooodze...

Firma: Własna


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 08 Cze 2018 21:34

Skąd jesteś?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez krecik18 » 10 Cze 2018 10:35

witam kupiłem koparke hitachi ex30 posiada ktos taką koparke mianowcie chciałem sięzapytac jaki macie silnik przy jej maszynie z góry dziekuje

krecik18
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 10 Cze 2018 10:22

Maszyna: Koparka hitachi ex 30

Firma: firma budowlana


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej