wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez timon » 14 Lut 2013 16:13

Ale pytania !!! No jasne przecież że za 6zł/mb nie kopię na wodę, ta cena to była za wykop łyżką 30cm na głębokość 1m (nie kopaliście nigdy na prąd). Jeżeli chodzi o wodociąg to cena od 8 do 10zł/mb łyżka 30cm, gaz też po 6zł to taki sam wykop jak pod prąd. Oczywiste jest że jeżeli rośnie głębokość lub szerokość wykopu rośnie również cena, mówię też tak klientom i nikt się nie dziwi. Co do gliny lub margiel, raczej jest na tym filmiku, oczywiście że się trafia (szczególnie w okolicach Świdnika) jest to ryzyko zawodowe (masaż też nigdy nie wie czy mu kiełbasa wyjdzie). Ja w okolicach Lublina już się mniej więcej orientuję gdzie jest jaki grunt, często klienci sami mówią że jest twardo. Powiem szczerze nawet jeżeli wolniej idzie to i tak się opłaca a jeżeli za twardo to większą maszynę niech zleceniodawca najmuje tak jak pod tym filmikiem komentarze są. Wyżej ch.... nikt nie podskoczy.
Pozdr

timon
Nowicjusz

  • Posty: 9
  • Rejestracja: 11 Sty 2011 20:22
  • Miejscowość: Lublin

Maszyna: Hitachi ZX 17U-2 x 2


Reklama

simmet

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bazi82 » 01 Mar 2013 11:55

Witam jeżeli ktoś miałby ochote sprzedac swoją minikopareczke na fakturkę lub bez czekam na ciekawe propozycje...Kopareczka używana oczywiście.....

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bazi82 » 04 Mar 2013 11:51

Panowie proszę o opinie na temat bobcata 319 mini kopareczka jakieś podpowiedzi informacje byłbym z góry wdzięczny....

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

Kupno mini kopareczki

Postprzez grzegorz200 » 05 Mar 2013 14:24

generalnie jeden z lepszych tych starych kotów..zwróć uwagę czy jest olej w zwolnicach...i cała reszta>)..luzy wycieki..czy nie słabnie po rozgrzaniu..itp
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bazi82 » 06 Mar 2013 16:03

Witam!To dobrze wiedzieć,że są jedne z najlepszych ponieważ maszynka kupiona i za niedługi czas rusza do pracy ...... :D

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

Kupno mini kopareczki

Postprzez Bolas » 10 Mar 2013 23:32

Owszem maszyny jedne z lepszych ale czy twoja będzie do nich należeć to się okaże. Ja wiem że jakbym moja kupował z kimś doświadczonym to bym miał o ok 2 tys taniej.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Kupno mini kopareczki

Postprzez eskandra1 » 11 Mar 2013 10:33

bazi82 oferta na moją maszyne http://allegro.pl/show_item.php?item=3084515814 koparka jest w eleganckim stanie.

eskandra1
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 30 Lis 2012 16:47

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bazi82 » 11 Mar 2013 10:59

Eskandra1 witaj dziękuje za propozycje ale zakupiłem już sprzęt więc jest nieaktualne .....
Bolas widze,że maszynę znasz już dobrze więc mógłbyś coś doradzić ,,młodemu,, czym to się je.......

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

Kupno mini kopareczki

Postprzez master123 » 11 Mar 2013 11:01

eskandra1 napisał(a):bazi82 oferta na moją maszyne http://allegro.pl/show_item.php?item=3084515814 koparka jest w eleganckim stanie.

2455 h i generalny remont silnika ? Coś wcześnie się posypał...
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Kupno mini kopareczki

Postprzez eskandra1 » 11 Mar 2013 12:28

Tyle wskazuje licznik, co z nim robił poprzedni właściciel to już niestety ściśle tajne. Z resztą, tak jak w stany liczników samochodów sprzedawanych w Polsce, tak w sprzęt budowlany nie ma co wierzyć.

eskandra1
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 30 Lis 2012 16:47

Kupno mini kopareczki

Postprzez Bolas » 11 Mar 2013 21:45

Bazi nie wiem bardzo o co dokładnie pytasz. Koparka i usługi nią to temat rzeka.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez radek » 01 Kwi 2013 10:12

witam kolegów ja mam na sprzedanie kopareczke kubotke kx36-3 w dobrym stanie oryginał nie pracowała w polsce jeszcze 2008 rok za 34 do neg zb domku sprzedaje

radek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 13 Mar 2013 21:44

Maszyna: JCB 8015 MINIKOPARKA


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez jenifer1 » 19 Kwi 2013 11:57

Witam,

Czy jest możliwośc wziecia takiej mini koparki w leasing, czy to się w ogóle opłaca? Czy też może lepiej kupić.



www.xxx.com.pl/ frezowanie cnc

UKRYTY LINK, nie czytasz regulaminu, konto do usunięcia, do adresata linku idzie informacja o spamie/nielegalnej reklamie
MOD

jenifer1
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 19 Kwi 2013 11:48

Maszyna: heftruck


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Bob_cat » 04 Maj 2013 15:39

Cześć,

Czytam ostatnio forum, bo muszę zakupić minikoparkę. Czy możecie coś doradzić? Przedział cenowy to 60.000 złotych BRUTTO. Widziałem dziś w akcji bobcat 319, nawet fajnie kopała, przebieg 2.000 mth, a podobno nic wielkiego się z nią nie działo. Chcę maszynę jak najmłodszą, żeby się u klientów prezentowała (wiem, mało profesjonalne, ale z reguły za wiekiem idzie stan techniczny). Oglądam portale aukcyjne i chyba lepiej kupić z Niemiec niż krajową - to rada znaleziona na tym forum. Podobnie nie wiadomo czy pchać się w bobcata albo cata, skoro Doosan od kilku lat robi to samo co bobcat - to opinia znaleziona również na tym forum. Tylko JCB odpada, mało na forum pozytywnych opinii.

Czy waszym zdaniem kwota 60.000 brutto (z vatem) pozwoli na zakup jakiegoś dobrego sprzętu? Sam skłaniałem się do mini koparko-ładowarki - KUBOTA BX25, u nas niedostępna, ale do zakładania terenów zielonych chyba najbardziej uniwersalna i przydatna. Ale pewnie to ramię kopiące nie wytrzyma tyle co mini koparka. Dobrze myślę?


Na razie mój typ to Doosan dw 30 z 2010 r. z przebiegiem 700 mth.

Znacie lepszy sprzęt w tych pieniądzach?

Bob_cat
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Maj 2013 15:32

Maszyna: brak


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez pokor » 04 Maj 2013 16:46

jenifer1 napisał(a):Witam,

Czy jest możliwośc wziecia takiej mini koparki w leasing, czy to się w ogóle opłaca? Czy też może lepiej kupić.




Jak nie masz podpisanej umowy na pewną robotę to bierz za gotówkę bo potem będziesz leciał z wywieszonym jęzorem poniżej kosztów aby tylko na ratę leasingową było.

nie powielaj ukrytych linków (usunąłem)
MOD

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 04 Maj 2013 16:51

Bob_cat, bardzo mieszasz w przedziałach wagowych, dodatkowo patrzysz po egzotycznych wynalazkach, nowe nie zawsze znaczy lepsze niż stare w branży maszyn budowlanych.
Bob_cat napisał(a):Na razie mój typ to Doosan dw 30 z 2010 r. z przebiegiem 700 mth

czyli mówimy o wadze około 3T
Bob_cat napisał(a):Znacie lepszy sprzęt w tych pieniądzach?

tak znam w mniejszych pieniądzach np CAT-a 303CR z początku dwutysięcznych lat - kupić w marnym stanie, zrobić jak trzeba i cieszyć się nim długo
Jeździłem ostatnio dużo do Krotoszyna i po drodze widziałem dużo minikoparek w Miliczu oraz w Perzycach i co z tego że fajne z wyglądu, ale z każdą coś trzeba robić.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Bob_cat » 04 Maj 2013 17:23

Znam już Twoje zdanie - w każdym temacie je podkreślasz i spoko, od tego jest forum. Jednak ja wiem, że choćbyś wymienił 99% części w maszynie, to i tak ten 1% cię załatwi i to w najgorszym momencie, czyli kiedy akurat trzeba coś pilnie zrobić. Stąd chciałbym jednak coś w miarę nowego. Ogólnie dziwią mnie ceny tych sprzęcików, kurde, to jest droższe od kop-ład. A używane to praktycznie nic nie tracą, bo skoro nie kupię nowego Bobcata E14 za 60.000 brutto, za to kupię takiego kilkuletniego, to konkluzja jest jedna - minikoparka to dobra lokata kapitału :)

Myśleliście nad wynajmem całej maszyny? Ja potrzebuję taki sprzęt kilkanaście dni w roku, ale nie mam operatora (i nie potrzebuję), który czekałby na wyjazd i zlecenia. Więc najlepiej dać komuś na miesiąc, niech sobie kopie co chce, ale za konkretną kasę, powiedzmy 4.000 zł brutto. Przerabiał ktoś taką usługę?

Bob_cat
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 04 Maj 2013 15:32

Maszyna: brak


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 04 Maj 2013 21:55

Bob_cat napisał(a):Jednak ja wiem, że choćbyś wymienił 99% części w maszynie, to i tak ten 1% cię załatwi i to w najgorszym momencie, czyli kiedy akurat trzeba coś pilnie zrobić.

Jesteś pesymistą??? - pozytywne myślenie to podstawa. :)
Bob_cat napisał(a):Stąd chciałbym jednak coś w miarę nowego.

Mam kilku znajomych, którzy kupili coś nowego o tzw kosmicznym wyglądzie, nie będę mówił o co chodzi bo nie chcę robić anty reklamy. :wink:
Bob_cat napisał(a):Ogólnie dziwią mnie ceny tych sprzęcików, kurde, to jest droższe od kop-ład. A używane to praktycznie nic nie tracą
Rynek maszyn budowlanych nie ma nic wspólnego z rynkiem np aut - tu wszystko wygląda inaczej, nawet rocznik jest często sprawą drugoplanową.
Bob_cat napisał(a):minikoparka to dobra lokata kapitału

też tak myślę
Bob_cat napisał(a):Ja potrzebuję taki sprzęt kilkanaście dni w roku

Na te kilkanaście dni kupujesz mini???? - masakra :roll:
Bob_cat napisał(a):Więc najlepiej dać komuś na miesiąc, niech sobie kopie co chce, ale za konkretną kasę, powiedzmy 4.000 zł brutto. Przerabiał ktoś taką usługę?

Daj ją komuś, po miesiącu jeszcze ją rozpoznasz, ale później już nie.
4000zł to konkretna kasa??? - myślę, że jak sam do niej wsiądziesz to znacznie więcej kasy wydłubiesz. :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez Bolas » 04 Maj 2013 22:43

Wynajem to trudna sprawa. Pytanie czy wróci i w jakim stanie, ubezpieczenie i co ważniejsze bardzo dobra umowa. Nie wiem czy komuś opłaca się najmować taki sprzęt tym bardziej że dość dużo go w okolicy w dodatku z operatorem. Ale jak kto woli. Ja kiedyś wysłałem taką propozycję najmu mini ale obiło się echem bo większość wolała z operatorem niż ryzykować wpłaconą kaucję.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 06 Maj 2013 00:30

taki zakup nie ma najmniejszego sensu ekonomicznego, no chyba że za te kilka dni zarobisz na tą maszynę
z drugiej strony to twoje pieniądze więc decyzja też jest w całości twoja...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej