wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Luka » 07 Sty 2018 02:17

Arcio napisał(a): producent zastosował TUP-y

Co to są TUP-y?

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 07 Sty 2018 15:12

mechanior napisał(a):ARCIO - kiedyś się śmiałeś z hebla który stał u mnie na warsztacie, powiem ci że od tej pory jest niewiele lepiej a zdarzyło się kilka gorszych...


Pamiętam to był Yanmar B15, ale ja już się z tego nie śmieję, to mój codzienny koszmar, mam wrażenie, że największy chłam przywożą do mnie bo nikt inny nie chce tego naprawiać.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Najciekawsze zdjęcie to te ostatnie czyli widok z kabiny na wysięgnik, końcówka wysięgnika jest tak "przygotowana do sprzedaży" że stick patrzy w bok, tym nie dało się kopać. Ta 302-ka była do sprzedaży pomalowana razem z gliną na elementach przy mechanizmie zamykania łyżki.
Więcej zdjęć nie będę dodawał bo nie chcę Wam psuć niedzieli :)
Ja muszę się od tego odciąć i mam nadzieję, że w marcu zakończę te remonty raz na zawsze.
Produkcja zestawów naprawczych tak, ale remonty chłamu, który powinien iść do huty NIE!!!

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 07 Sty 2018 15:19

Czegoś takiego jeszcze nie widziałem :mrgreen:
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 07 Sty 2018 15:32

Luka napisał(a):Co to są TUP-y?

Tak to wygląda:
Image
bardzo dobre tuleje wykonane z brązu CuSn8 lub CuSn12, ale raczej nie nadają się do koparek - ja uważam, że są dobre do HDS-ów oraz do zawieszenia wahliwych mostów np most w ładowarkach.
zeppelin zm 15 napisał(a):Czegoś takiego jeszcze nie widziałem

Takie rzeczy tylko u mnie :D np:
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez MARIO/MECALAC » 07 Sty 2018 20:20

Ja bym czegoś takiego nie przyjął na warsztat, kazał bym wypier..ć lub cena razy 3
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kupno mini kopareczki

Postprzez Luka » 07 Sty 2018 20:46

Opłaca się to w ogóle remontować? Jest ktoś w stanie położyć kasę za remont takich trupów?

Luka
Operator

Maszyna: Szukam

Firma: Transport


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 07 Sty 2018 23:14

MARIO/MECALAC napisał(a):Ja bym czegoś takiego nie przyjął na warsztat, kazał bym wypier..ć lub cena razy 3

No właśnie mówię, że to jest moja głupota bo nikogo nie wypi...liłem, a cena nie jest x3.
Luka napisał(a):Opłaca się to w ogóle remontować? Jest ktoś w stanie położyć kasę za remont takich trupów?

Też tego nie pojmuję bo co z tego, że odbudowałem ten wysięgnik w powyższej 302-ce jak na obrocie było luzu 200mm mierzone na max rozłożonym wysięgniku, silnik dymił na niebiesko jak czterdziestoletni Ikarus i miała dwie różne zwolnice przez co mocno ją ciągnęło w jedną stronę podczas jazdy ... o reszcie nie wspomnę.
Żeby taką 302-kę przywrócić do żywych to trzeba włożyć około 30-40kPLN powtarzam: włożyć tyle kasy w remont, a tu na forum są tematy: kupię mini do 35kPLN więc w sumie żal mi tych ludzi i się nie odzywam.
Tu macie rodzynka (IHI 35J), był u mnie w grudniu 2016r. już chyba gdzieś o nim pisałem wcześniej.
Specjalistyczne wzmocnienia i inne liczne spawy, luzy mierzone w centymetrach, wypatrzony w bok wysięgnik przez co nie dało się poskładać siłowników bo patrzyły w bok względem boom-u, wszechobecny smar zmieszany ze wszystkim co otaczało tą koparkę, ogólnie każdy otwór do wytaczania bez względu na to czy miał wymienne tuleje czy nie.
W tle widać jednego z moich VIO - jest przesmarowane i nie ocieka z niego jakieś gó..no z każdej strony.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez MARIO/MECALAC » 07 Sty 2018 23:16

Arcio, ty musisz robić spis powszechny nr Vin maszyn ratowanych strupów i na forum udostępniać by się ktoś w minę nie wpakował
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 08 Sty 2018 00:06

MARIO/MECALAC, mam wrażenie, że sporo tych osób, które do mnie trafiają to właśnie osoby, które już się na tą minę wpakowały.
Smutne jest to, że ktoś wydaje resztę swojej kasy lub bierze kredyt na mini bo chce od czegoś zacząć i dostaje sprzęt wyjechany, ale przygotowany do sprzedaży z cofniętym zegarem z zastrzeżeniem: "Panie to igła od razu do roboty"

Rozmowa rozpoczęła się od tego Bobka:
http://allegro.pl/mini-koparka-bobcat-e ... 67603.html
a w tle moje oko zauważyło mini ładowarkę Komatsu chyba SK818 i też jest pomalowana (przygotowana do sprzedaży), ale nie wiem po co, przecież do tego nie trzeba podejść, aby to stwierdzić.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez pawlo83 » 08 Sty 2018 21:31

Arcio,takie strupy zawsze będą do Ciebie trafiały bo po prostu dobrych fachowców w tej dziedzinie jest bardzo mało.Minikoparki to nie są Skody Octavie,że byle kto naprawi.(teraz wiadro wazeliny)Jesteś bardzo dobry w te klocki,jeśli nie najlepszy w kraju a wieści o tak kumatym w tej dziedzinie fachowcu się szybko rozchodzą.

A ludzie,którzy jeszcze inwestują w naprawę takich rupoli są chyba szaleni

pawlo83
Fizol

  • Posty: 43
  • Rejestracja: 04 Lip 2015 12:19
  • Miejscowość: Wieluń
  • Pochwały: 1

Maszyna: Kubota KX41-3S 2007 r

Firma: Na swoim


Kupno mini kopareczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 08 Sty 2018 21:35

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia. Jak ktoś wyda prawie ostatnie pieniądze na zakup babola to go nie stać na innego i próbuje łatać to co kupił...
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 08 Sty 2018 22:52

Panowie, dosyć pierdół i lania wazeliny. To że ARCIO jest gigantem jeśli chodzi o minikoparki to pewniak taki jak to że Szwecja jest na północy a trawa jest zielona.
Natomiast AREK - Yanmar B15 to maszyna którą odkupiłem od klienta za niewielkie pieniądze i już do niej włożyłem ponad 10.000 a jeszcze zostały do zrobienia luzy i silnik. Natomiast ta piękność z kubikiem ziemi pod podłogą którą zapewne pamiętasz i o niej mówisz to był Bobcat 925. Od czasu naszego ostatniego spotkania przez nasz warsztat przewinęło się kilkanaście minikoparek (nie licząc innego sprzętu) i wcale nie było lepiej, teraz mam 301.8 - wszystkie siłowniki ciekną, przewody przy napędach przerdzewiały na wylot i po dotknięciu odpadają, luz na każdym sworzniu łyżki około centymetra, zajechany rozrusznik, jeden napinacz zatarty a drugi cieknie... :D rzekłbym LAJCIK i codzienność mechanika...

A teraz najlepsze - dlaczego ludzie ładują kasę w takie złomy? Odpowiedź jest tyle oczywista co przerażająca: A CO INNEGO KUPIĄ ZA TE PIENIĄDZE? Czy nie lepiej do złoma wartego 30 dołożyć 30 i mieć PEWNOŚĆ że to co zrobiłeś zostało zrobione? Bo za ww kwotę 60 kupujesz tylko podmalowanego hebla, nieprawdaż?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 08 Sty 2018 22:52

To może jeszcze zapodam coś dla wiernych fanów JCB czyli najlepszego producenta minikoparek:
kolejne 802 się trafiło, z licznymi spawami:
Image
Image
Image
Image
jeszcze tutaj chłopy zapomnieli pociągnąć spaw:
Image
a przyjechało do mnie na przeróbkę oryginalnie wadliwego połączenia koparka-konik,
tu już po przeróbce, konik na pionie wytaczany + rama wytaczana + 1 sworzeń na całej długości od góry do dołu.
Image

dla fanów CAT-a też coś się znajdzie np 301.8C pomalowana wałeczkiem i pędzlem w jedyny słuszny kolor:
Image

Jak to u mnie: dla każdego coś miłego!!! :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez LuckyLuke » 25 Sty 2018 17:55

Planujemy zakup minikoparki do 1,8t NOWEJ. Chcę ją kupić w marcu max w kwietniu.

Waham się pomiędzy dwoma maszynami:

CAT 301.7d produkowany defacto przez Wackera
ponieważ mamy już 2 starsze modele 301.6C

lub
WACKER ET18 który jest bliźniaczą maszyną do Cata
wacker bez VDS czy jak to zwał...

Wybór padł na te maszyny ponieważ mam pod ręką serwis fabryczny. Z innych marek z HKL nie współpracuję i nic od nich nigdy nie kupię, w EWPA jest Case ale nie miałem styczności z tymi maszynami.

Wiem że od połowy roku CAT proponował będzie mini pod swoją banderą tylko czy ktokolwiek z Was ma jakiekolwiek informacje o nowych maszynach... i czy warto czekać na nowe czy lepiej brać sprawdzone.

LuckyLuke
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 25 Gru 2015 20:38

Maszyna: brak maszyny

Firma: Wielkopolska


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez piterobandito » 26 Sty 2018 00:07

w EWPA jest Case ale nie miałem styczności z tymi maszynami.
, widziałem tego CASE-a CX18C i powiem że nawet fajnie on wygląda, ramię wygląda na bardzo masywne, wszystko ogólnie wygląda bardzo masywnie, sworznie łyżki uszczelnione simeringami (nie nowość), fotel operatora super wygodny, mini bardzo szybka- w porównaniu do mojej to 2x szybsze ramię kopiące, sam stoję przed dylematem co kupić nowego, zastanawiam się nad case a takeuchi- różnica w cenie troszkę jest a i czasu także jeszcze mam chwilę na wybór, jak nabędę dam znać:)

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 26 Sty 2018 00:50

Lucek a YANMARA nie chcesz?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Krisu » 27 Sty 2018 14:32

Witam szanaowne grono!

Chialbym troche sie Was poradzic w sprawie zakupu nowej mini. Troche sledze temat, oferty producentow i kazdy proponuje cos innego. Interesuja mnie modele w przedziale wagowym 2500kg - 2700kg. Cena nie jest glownym czynnikiem wiec chcialbym maszyne, ktora bedzie po prostu dobra.

Nie wiem czy dobrze ale podzielilem moje typy na dwie grupy: tansze i drozsze a czy lepsze to juz nie wiem.
1 Grupa:
- Yanmar SV26
- Kubota U27-4
2 Grupa:
- Take-job TB23R
- Volvo ECR25
- Bobcat E26
Z Moich obserwacji to najbardziej przemawia do mnie Kubota, ktora wyglada na najbardziej solidna. Yanmar przy obrocie chyba duzo wystaje po za obrys? i wydaje mi sie platikowa... (natomiast Vio25 jakos nie przemawia do mnie). Bobcat chyba malo popularny ale wyglada dobrze. Mieszkam w Szwecji wiec powinienem wybrac Volvo ale np porownujac ramie w Kubota, a w Volvo to to drugie wyglada po prostu slabo. Co do Take-job to po przegladzie ofert-broszur to juz sam nie wiem czy to Take-job czy Takeuchi czy moze Cat?

Co powiecie o firmie KATOIMER? pytam bo daja 5lat gwarancji bez limitu godzin. Model 27V4 i silnik SHIBAURA - czy to nie czasem jakis wynalazek?

Maszyna bedzie uzywana prze ze mnie do wszystkiego z czym sobie poradzi ale tez bede ja wypozyczal obcym.
Chcialbym poznac Wasze opinie o w/w modelach bo prawdopodobnie sie myle w swoich wydumkach :D

Pozdrawiam Krzysiek

Krisu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 Sty 2018 11:34

Maszyna: Nowa

Firma: ByggFirma


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 27 Sty 2018 20:56

Nie znamy w Polsce marek TAKE-JOB (Znajdź se pracę? :mrgreen: ) ani KATO IMER, z tego co wyczytałem to marka należy do włoskiego IMERa który od lat produkuje drobny sprzęt budowlany (betoniarki, piły do kamienia, windy budowlane itepe) silniki SHIBAURA to japoński Perkins więc na pewno dobra jakość.

Yanmar SV to klasyczna maszyna z "tyłkiem" , jeśli chcesz maszynę zeroobrysową to wybierz ViO, minikoparki raczej nie są gadatliwe więc się nie przejmuj że do ciebie nie przemawia, Yanmar ma bardzo dobre silniki (wyprodukowane w Japonii) i rygorystyczne normy podawanych parametrów przez co to co na papierze wygląda mało przekonująco w rzeczywistości gwarantuje doskonałe osiągi.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Krisu » 31 Sty 2018 22:57

Dzieki za odpowiedz.

Take job to na 100% takeuchi ale ogladajac broszury czasem wyswietla mi sie pod nazwa cat ale to moze jakis blad...(byc moze na skandynawie cos mieszaja).
Analizujac poprzednie posty i dane techniczne nie ma bez konkurencyjnej maszyny, ktora bije swoimi wlasciwosciami reszte konkurencji? czy sie myle?

-- 31 Sty 2018 21:57 --

Otrzymalem oferty handlowe praktycznie od kazdego z producentow mini, przeanalizowalem dane techniczne ( na tyle ile zrozumialem) i troche otworzyly mi sie oczy bardziej. Na ten czas mam nowych faworytow:
- CAT 302.7D CR z silnikiem Yanmar 3TNV76 15,8kW
- Wacker EZ28 z tym samym silnikiem co CAT
- Case CX26C juz nie z silnikiem Yanmara tylko Kubota 25KM

Czekam jeszcze na Case ale CAT i Wacker finansowo wychodzi bardzo dobrze. No i troche poczytalem i maszyny raczej mocne.
Ktos chcial by sie podzielic swoja opinia?
np CAT daje mi 4 lata/4000 godzin gwarancji i 3 pierwsze wymiany oleje/filtry za darmo.

Krisu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 Sty 2018 11:34

Maszyna: Nowa

Firma: ByggFirma


Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 31 Sty 2018 23:42

Spytaj jeszcze w Take-job o nowy model TB225 , który wchodzi w tym roku .
Może to być ciekawa alternatywa dla modeli , które wybrałeś .
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej