wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 01 Lut 2018 00:14

Krisu napisał(a):- CAT 302.7D CR z silnikiem Yanmar 3TNV76 15,8kW
- Wacker EZ28 z tym samym silnikiem co CAT

Jakoś nigdy nie miałem kontaktu z koparką posiadającą silnik z boku, dla mnie silnik z tyłu jest jakby naturalną przeciwwagą i oczywistym rozwiązaniem tym bardziej w maszynie z krótką dupką, podobnie jest w starszych Volvo ECR28 i 38.
Jestem bardzo ciekawy opinii o pracy taką maszyną.
Silniki Yanmar 3TNV76 i inne z rodziny TNV chodzą jak szwajcarskie zegarki, kulturą pracy ogrywają całą konkurencję.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez Krisu » 01 Lut 2018 13:26

Arcio a tego nie bralem pod uwage, chetnie poznam opinie urzytkownikow takich maszyn.

Dostalem oferte od takeuchi na ten nowy model i cena mnie zabila :roll: i teraz pytanie czy warto dolozyc 30tys zl :wink:

Krisu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 Sty 2018 11:34

Maszyna: Nowa

Firma: ByggFirma


Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 01 Lut 2018 13:37

Jaką dostałeś cenę ??


Jeśli chodzi o Volvo to oglądałem je wczoraj na targach w Poznaniu i powiem tak ... dawno nie widziałem tak plastikowej maszyny
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Kupno mini kopareczki

Postprzez Krisu » 01 Lut 2018 13:41

emem nie wiem czy Cie satysfakcjonuje szwedzka cena ale na zlotowki wychodzi 270 tys zl z 3 lyzkami + rotator engcon EC204, gwarancja 2 lata/2000 godzin

Krisu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 Sty 2018 11:34

Maszyna: Nowa

Firma: ByggFirma


Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 01 Lut 2018 13:54

Cena z kosmosu . Ja jestem jednym z dealerów Takeuchi w Polsce i doskonale wiem ile to kosztuje .
Chyba Szwedzi za bardzo chcą zarobić :)
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Kupno mini kopareczki

Postprzez Krisu » 01 Lut 2018 14:01

Takie mamy ceny tutaj, a spowodowane jest to duzo wyzszymi progami podatkowymi :wink: tak po za tematem dla przykladu ja oddaje panstwu ok 76% podatkow :wall:

Moglbys mi wyslac taka oferte na priv?

Krisu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 Sty 2018 11:34

Maszyna: Nowa

Firma: ByggFirma


Kupno mini kopareczki

Postprzez dawidg2 » 01 Lut 2018 16:09

Może taniej kupić w pl i przewieźć do Szwecji :D

dawidg2
Fachoperator

  • Posty: 6204
  • Rejestracja: 14 Kwi 2008 20:47
  • Miejscowość: Krzemieniewo
  • Pochwały: 134

Maszyna: JCB, Schaeff

Firma: Szukam


Kupno mini kopareczki

Postprzez Krisu » 01 Lut 2018 18:56

To nie jest duzy problem bo dosyc czesto robie zakupy w PL, a wrecz jestem przekonany, ze bylo by duzo taniej ale problemem moze byc serwis/gwarancja...
Nie wiem jak Takeuchi ale z pozostalymi maszynami nie bylo az tak duzej roznicy miedzy cenami w PL i S.

Sa uzytkownicy CAT, Wacker i Case co podzieliby sie opinia?

Krisu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 Sty 2018 11:34

Maszyna: Nowa

Firma: ByggFirma


Kupno mini kopareczki

Postprzez LuckyLuke » 02 Lut 2018 21:57

re: mechanior
Yanmara jako koparki średnio, serwis i dealer yanmara jest u mnie ale nigdy nic tam nie oglądałem... taki multi dealer z multi
serwisem. Koparki jako koparki nie oglądałem (SV18) ale z parametrów ma ona słabszy silnik (mniejszej pojemności 9xx cm3) a przecież w Wackerze (ET18) i Cat (301.7d) też jest silnik Yanmara - ten sam tyle że mocniejszy (11xx cm3).

Do Wackera i Cata już się przymierzyłem, niestety nie kopałem. Obie maszyny są bardzo podobne: wagowo, siłowo, konstrukcyjnie, oferty mam. Robione w końcu w tej samej fabryce.

Wacker z VDS, szybkozłączem hydraulicznym + 3 łyżki z możliwością kopania do siebie i od siebie. Kosztuje 5tys więcej od Cat'a z szybkozłączem Verachtert bez łyżek które mam. W wackerze gwarancja na dodatkowy rok + 1000zł.

Czekam na ofertę na Wakera bez VDS bo boję się że po 3 latach przebiegu np. 1700mth pojawi się luz na tym mechanizmie a 1cm na dole spowoduje to że kabina będzie telepać niemiłosiernie. Nie wiem nie mam z tym doświadczenia. W serwisie Wackera zaklinają że nic takiego się nie dzieje bo pytałem...

Nie znam minusów tych maszyn, może ktoś posiada takowe i coś jest w stanie napisać.

LuckyLuke
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 25 Gru 2015 20:38

Maszyna: brak maszyny

Firma: Wielkopolska


Kupno mini kopareczki

Postprzez radog » 03 Lut 2018 10:03

Kolego LuckyLuke widz że jesteś z wielkopolski można wiedzieć ile wyliczyli z wackera? Oraz czy byłeś u jakiegoś dilera z Yanmara u Nas?

radog
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 15 Gru 2017 21:27

Maszyna: Brak

Firma: WDG


Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 04 Lut 2018 12:55

To jeszcze jak będziecie w Wackerze to spytajcie się czego dotyczy gwarancja jeśli chodzi o VDS ,
a jeśli powiedzą , że wszystkiego to czy dadzą Wam to na piśmie :)
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 04 Lut 2018 14:13

Opowiedz coś bliżej? Czyżby drobny druczek? :lol:
Mój znajomy kupił fabrycznie nowego PEUGEOTA PARTNERA, po zrobieniu niecałych 30.000 km pojawiły się luzy na belce tylnego zawieszenia, po reklamacji okazało się że gwarancja na belke to 20.000 km :mrgreen: i oczywiście było to napisane na umowie drobnym drukiem w przypisach :wall:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez emem » 04 Lut 2018 14:18

Z tego co mi wiadomo to gwarancja na VDS dotyczy tylko odlewu , czyli tak na prawdę elementu ,
który może uszkodzić się jedynie mechanicznie :)

Odnośnie Peugeota Partnera to nawet nie ma się co wypowiadać .
U nas nowy Partner w ciągu gwarancji jechał 4 razy na lawecie ...
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 04 Lut 2018 16:47

LuckyLuke napisał(a):Czekam na ofertę na Wakera bez VDS bo boję się że po 3 latach przebiegu np. 1700mth pojawi się luz na tym mechanizmie a 1cm na dole spowoduje to że kabina będzie telepać niemiłosiernie. Nie wiem nie mam z tym doświadczenia. W serwisie Wackera zaklinają że nic takiego się nie dzieje bo pytałem...


Robiłem to tylko raz dla znajomego klienta, któremu od lat świadczę różne usługi związane z remontami i szczerze wolę 3x odbudować wysięgnik niż raz remontować ten VDS w Wackerze, robiłem to w modelu 3503.

mechanior napisał(a):Mój znajomy kupił fabrycznie nowego PEUGEOTA PARTNERA

W mojej okolicy mówią, że aut na literę F się nie kupuje czyli Ford, Fiat i francuskie. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez LuckyLuke » 04 Lut 2018 21:29

@radog nie oglądałem SV18. Czytałem na stronie. Dealara masz w Suchym lesie na wylocie na Oborniki. Jak wejdziesz na stronę to akurat promocje. Boję się o serwis. Mam 2 cat y i uwierz mi znajleść dobry sprawdzony serwis nieautoryzowany w okolicy który ma czas od ręki to jest czasami problem. W razie czego jak już nikt nie da rady to czarne auto BM masz na budowie za 2h...
Ceny podeślę jak kupię tzn. finalne bo oferta jest tylko ofertą.

@emem, @mechanior @arcio
czyli z tym VDS jest tak jak myślałem ale nie chciałem tego głośno mówić. Naprawa tego to też pewnie zajebista robota, wszystko rozpiąć podnieść kabinę dopasować i 3tys leci jak nic... bo się chciało pozginać na krzywiznach.
Moim zdaniem ta koparka dzięki temu systemowi jest minimalnie wyższa co daje to że płycej kopie. Dobra będzie to z 7cm ale coś tam jest. Nie mierzyłem tego ale na logikę musi być minimalnie wyższa żeby się zgiąć.

Czekam więc na ofertę bez VDS i będę negocjować i dopinać sprawę

Czy istnieje jakieś szybkozłącze hydrauliczne do Cata 301.7 najlpeiej na łyżki CW05 Veratrert
Pytam bo mam takie łyżki.

LuckyLuke
Nowicjusz

  • Posty: 17
  • Rejestracja: 25 Gru 2015 20:38

Maszyna: brak maszyny

Firma: Wielkopolska


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez jaro » 04 Lut 2018 23:15

Proszę o opinie cat 301.7d

jaro
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Lut 2018 23:08

Maszyna: cat 301.7d

Firma: własna


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 05 Lut 2018 00:11

LuckyLuke napisał(a):Boję się o serwis. Mam 2 cat y i uwierz mi znajleść dobry sprawdzony serwis nieautoryzowany w okolicy który ma czas od ręki to jest czasami problem.

Nikt nie ma czasu od ręki, a tym bardziej obeznani w temacie, a tak w ogóle chyba dostajecie psychozy z tym serwisem, przecież maszyny, które polecają niektórzy z nas na forum są bezproblemowe tylko z czasem się luzują (wysięgniki i rozsuwane podwozia).
Czego się spodziewasz po serwisie bo ja niczego dobrego:
-za filtry x2 lub x3 względem normalnych cen
-jak Wam się zluzuje konik to każą kupić nowy za 7kPLN - paranoja!!!
-jak skończy się wałek obrotu to każą kupić hydromotor za 14kPLN
-komplet sworzni i tulejek na wysięgnik - 9600kPLN netto (pytałem ostatnio o cenę w ASO bo potrzebowałem punkt odniesienia do rozmowy z klientem)
-a może mam zapłacić 3500zł za tylną wygiętą szybę do moich VIO????
Dla mnie ASO nic nie wnosi do sprawy, wszystko da się kupić w normalnych pieniądzach tylko oni jakby o tym nie wiedzą lub nie chcą wiedzieć, a naiwniaków na zakupy i serwis w ASO nie brakuje.
jaro napisał(a):Proszę o opinie cat 301.7d

Są lepsze minikoparki.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez Krisu » 05 Lut 2018 11:19

To ja prosze o opinie o Case CX26C

Krisu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 Sty 2018 11:34

Maszyna: Nowa

Firma: ByggFirma


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 06 Lut 2018 01:38

Arek - chłopak pisał o NIEAUTORYZOWANYM dobrym serwisie.
Panowie trzeba wyjaśnić pewne pojęcia i sytuacje, jak zwykle najlepiej na przykładzie: który serwis jest lepszy? Ten który poleca ci 10 znajomych, na placu stoi kolejka samochodów a przez telefon uzgadniasz termin na 2-3 tygodnie do przodu? Czy może taki o którym nikt nigdy nie słyszał, podwórko zagracają 2-3 trupy pojazdów i przyjmują każde zlecenie od ręki bo nie mają żadnego zajęcia?

U was to też działa. Jak robisz dobrze i w rozsądnym pieniądzu to raczej nie siedzisz i nie czekasz na nowe zlecenia. Ludzie sami przychodzą i pytają, zamawiają usługi... każdy fach wygląda tak samo - jak dbasz tak masz. Jak olejesz robotę, spierdzielisz wykonanie to już nikt nie przyjdzie.
Dobry, solidny wykonawca zawsze będzie miał robotę i nie musi być tani, ludzie którzy doceniają jakość są w stanie za nią zapłacić...

Więc nie dziwcie się że dobry serwis nie jest dostępny od ręki... zresztą zawsze możecie negocjować :faja: - główna zasada branży budowlanej: KTO SMARUJE TEN JEDZIE!

Btw: AREK! Mam Bobka! Zapraszam na pomiar sworzni!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez Krisu » 06 Lut 2018 10:29

Wlasnie dostalem oferte na Case CX26C i ta wlasnie oferta (ostatnia na mojej liscie) cenowo zabila konkurencje. Case w moim przypadku wychodzi najtaniej ( np roznica miedzy Takeuchi a Case to prawie 50tys zl!)
Z tego co czytalem to raczej porzadna maszyna tyle tylko, ze do serii C wkladaja silnik Kuboty - jeden z najmocniejszych w tej grupie wagowej bo prawie 25KM ale to juz nie Yanmar...

Czy ktos mogl by podzielic sie swoja opinia na temat Case CX26C ?

Krisu
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 27 Sty 2018 11:34

Maszyna: Nowa

Firma: ByggFirma


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej