wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Lukasz123 » 12 Cze 2014 13:10

Witam, poszukuje mini w cenie od 30 do 50 tyś. brutto. Najlepiej do 2t. max. Czy ma ktoś na sprzedaż jakiś uczciwy sprzęt? Mam niewielką wiedzę w temacie. Chciałbym aby miała rozsuwane gąsienice i pompę tłoczkową.

Lukasz123
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 Maj 2014 17:51

Maszyna: Zamiar zakupu

Firma: P.W Łukasz Cierpisz


Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 12 Cze 2014 19:20

Ogłoszenia zakupu zamieszczamy w dziale GIEŁDA, w tym temacie chodzi o porady co kupić i na co zwrócić uwagę w używanej maszynie.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez baq » 11 Lip 2014 22:56

Witam, interesuję mnie zakup mini do 1,8T od jakiegoś czasu śledzę forum i rynek, zastanawiam się nad tymi modelami: Bobcat 322, CAT 301.5, Volvo EC15, lub JCB 8016, maksymalnie mogę wydać 35k złotych, o CAT'ach i Volvo słyszałem wiele pochlebnych opinii, nowsze JCB ponoć coraz delikatniejsze natomiast Bobcat interesuje mnie chyba najbardziej, czy ktoś z forumowiczów posiada miniBoba i może napisać na co szczególnie zwracać uwagę? (poza rutynową kontrolą)
Koparka będzie służyła do przyłączy i kopania fundamentów, drobnych prac niwelacyjnych i ogrodzeń, z góry dzięki za odp.

Awatar użytkownika
baq
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 29 Kwi 2014 23:44
  • Miejscowość: Tarnów - Małopolska

Maszyna: Volvo EC25

Firma: BAQPOL


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 11 Lip 2014 23:22

baq napisał(a):zastanawiam się nad tymi modelami: Bobcat 322, CAT 301.5, Volvo EC15, lub JCB 8016


Wszystkie w/w mini są na pompach zębatych, tylko 322 ma rozsuwane podwozie, w 301.5 zbiornik z olejem hydraulicznym jest w kabinie więc będzie ciepło tzn za ciepło, o EC15 mam marną wiedzę, w JCB jest niedopracowane ramię kopiące - zastosowano niskiej jakości materiały, bardzo oszczędnie wyliczone średnice sworzni oraz tuleje.

baq, są jeszcze mini innych producentów.
Za 35kPLN ciężko kupić mini gotową do pracy.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez baq » 12 Lip 2014 00:05

Za 35kPLN ciężko kupić mini gotową do pracy.


zdaję sobie sprawę, lecz jestem ograniczony środkami z dofinansowania, baa jest nawet wymóg, by mini nie była zbyt tania.. zdecydowanie wolał bym kupić Atlas'a bądź Schaeff'a, ale z tego co się dowiedziałem, nie otrzymał bym zgody, ponieważ cena nowej musi być trzykrotnością tej której kupuję :wall: dość to zagmatwane
jestem świadomy że trzeba będzie ponieść koszty remontu, dlatego szukam czegoś w racjonalnym stanie (cena/stan techniczny)

no właśnie w JCB obawiałem się właśnie konstrukcji ramiona, mogę Pana nieco pomęczyć na PW ?

Awatar użytkownika
baq
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 29 Kwi 2014 23:44
  • Miejscowość: Tarnów - Małopolska

Maszyna: Volvo EC25

Firma: BAQPOL


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 12 Lip 2014 00:49

Pisać tutaj w temacie! Po to jest forum i ten wątek!
baq napisał(a):cena nowej musi być trzykrotnością tej której kupuję

To w końcu jaki budżet masz do dyspozycji? 50? 70?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez grzegorz200 » 12 Lip 2014 08:43

właśnie..jaka kasa do wydania..?kupić chcesz za 35..a mozliwosć masz 3x35??za tyle to juz mozna pomysleć o nowej.ale jeśli masz pojęcie jako takie o mechanice, i nie boisz sie ubrudzić,to za te 35 coś już kupisz..ale jednak to loteria
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Kupno mini kopareczki

Postprzez baq » 12 Lip 2014 10:54

Tak jak napisałem do wydania kwota 35 000, może być umowa kupna-sprzedaży, natomiast warunkiem jest by cena salonowego sprzętu była ok 3x droższa od koparki którą mam kupić JA, wiem jest to dość śmieszne, ale jestem do tego zobligowany.

Bobcaty i Caterpillar'y są dostępne już od 29 000, przyznaje, boję się kupić tani sprzęt, z drugiej strony wiem że do ustalonej kwoty nie będzie łatwo kupić coś niezawodnego

Widzę że grzegorz200 jest posiadaczem Bobcata, znasz może jakieś ciekawostki na temat tych maszyn? Jakie są ceny serwisowania? Gdzie warto kupować części itp?

Awatar użytkownika
baq
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 29 Kwi 2014 23:44
  • Miejscowość: Tarnów - Małopolska

Maszyna: Volvo EC25

Firma: BAQPOL


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez piterobandito » 12 Lip 2014 19:37

za 35 już coś kupisz ale długo będziesz szukał na okazję, ja kupiłem za 35tyś brutto JCB 8014 z 2005 roku, fakt gąski były do wymiany, lakier poobdzierany, silna, bez wycieków, szyby całe, z ogrzewaniem, 1280 mth (w co i tak nie wierzę), dwie łyżki, była awaria ale to z mojej winy, od drobnych usterek to się nigdy nie uchronisz nawet przy nowej.

w firmie co wcześniej robiłem mieliśmy boba z 2008r modelu nie pamiętam, z rozsuwanym podwoziem, fajnie to jeździło ale w porównaniu z moją to dużo słabsza, jakieś takie któtkie ramię miała mi się tym źle kopało, ale wszystko zależy od gustu, nie chcę pisać źle o Bobkach bo to dobra marka,

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 13 Lip 2014 00:15

grzegorz200 naprawia te maszyny, jest niewątpliwie znawcą tej marki.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez grzegorz200 » 13 Lip 2014 09:47

moja opinia bedzie odebrana jako zbyt jednostronna..:)
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Kupno mini kopareczki

Postprzez Coval » 13 Lip 2014 11:09

Nie czytałem wcześniejszych stron, ale ostatnio u mnie pracowała mini kubota u-10. Fajny sprzęt, masywny, wydajny. Spalanie na poziomie 0.8 l/h. Wydobywała ziemie z gruzem i kamieniami z budynku. Ramię spore i masywne. Jest też większy model u-15.

W czyszczeniu rowów szybsza i precyzyjniejsza od 3cx.
Diagnoza i naprawa elektroniki, hydrauliki siłowej oraz silników diesla. Info na PW

Zamiast "Dzięki ", kliknij Pochwała!

Coval
Fachoperator

Maszyna: Żółta

Firma: .


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 13 Lip 2014 15:02

Grzegorz, zarówno ty w Bobkach jak ja w CATach znamy głównie ich największe wady bo je naprawiamy. Jesteśmy dobrym źródłem informacji czy opinii ale czasem mówię wprost klientom że inne maszyny też pewnie mają takie wady i usterki tylko że nikt o nich nie powie bo fachowców brak od marek takich jak YANMAR, NEUSON czy KUBOTA.
Zdecydowanie najbardziej obiektywnym z nas jest ARCIO.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez Bolas » 13 Lip 2014 19:39

Tia i jego fascynacja CATem ;P

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 13 Lip 2014 21:09

baq, a nie możesz przypadkiem dorzucić coś od siebie do tego 35kPLN???
piterobandito, masz kiepskie porównanie bo prawdopodobnie mało widziałeś, ja miałem u siebie dużo minikoparek i dziennie się nimi zajmuję więc najwydajniejsze sprzęty w klasie do 2T to:
CAT 301.8C
CASE CX18B
Komatsu PC18MR2

w/w mini mają pompy tłoczkowe, rozsuwane podwozie, szybką jazdę, solidne wykonanie, a CASE i Komatsu mają silniki Yanmar-a o zajebistej kulturze pracy

Nie miałem u siebie żadnego Volvo, Neusona oraz Kuboty więc nie wypowiadam się na ich temat.
Bolas napisał(a):Tia i jego fascynacja CATem

Może nie do końca bo jak mam np tulejować starą 302.5 to nieźle się wku.....m - producent tak skonstruował połączenie rama/konik, że w ramie na dole nie przewidział tulejek więc przy każdym tulejowaniu bez wytaczarki przenośnej nic bym nie zrobił, w 302.5C jest już dobrze.

CAT 301.8C też nie jest bezproblemowy:
-liczne przypadki umierania pompy paliwowej
-po przekroczeniu około 2000mtg na dźwigniach jazdy pojawia się dość uciążliwy martwy skok, ale można to łatwo naprawić
-kiepska kultura pracy silnika L3E, ale mocy mu nie brakuje
-w większości CAT-ów 301.x i 301.xC jakie miałem u siebie było urwane ucho z siłownika podnoszenia od strony tłoczyska
-modele z lat 2006-2008 mają zbiornik oleju z króćcem ssawnym od lewej strony i czasem pompa zaciągnie powietrze jeżeli mini jest mocno przechylona w prawo, w modelach od roku 2009 problem wyeliminowano. Problem dotyczy tych wersji, które maja filtr hydrauliki w zbiorniku.
Romek fotki dla Ciebie :mrgreen: :
Image
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 13 Lip 2014 22:12

Arcio napisał(a):modele z lat 2006-2008 mają zbiornik oleju z króćcem ssawnym od lewej strony i czasem pompa zaciągnie powietrze jeżeli mini jest mocno przechylona w prawo, w modelach od roku 2009 problem wyeliminowano. Problem dotyczy tych wersji, które maja filtr hydrauliki w zbiorniku.

Miałem jeszcze jeden problem z tą maszyną, przewód ssący przechodzi bardzo blisko przeciwwagi a na niej są zamontowane wygłuszenia mocowane za pomocą gwoździ przyspawanych do ww przeciwwagi... często przewód jest delikatnie nakłuwany lub przecierany przez jedno z mocowań i w oleju pojawia się powietrze. Powoduje to głośną pracę układu, spadek mocy no i oczywiście KAWITACJĘ mogącą uszkodzić pompę...
Często też urywają się środkowe trzpienie z zaworem w obudowach filtrów hydrauliki... nic dziwnego, są z tworzywa sztucznego...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez piterobandito » 14 Lip 2014 00:20

masz kiepskie porównanie bo prawdopodobnie mało widziałeś

widziałem dużo ale wypowiedziałem się na tyle co mogłem w tym temacie i nie uważam też że ktoś musi się tym sugerować, komuś się to przyda innemu nie, to są moje spostrzeżenia, nie napisałem że tak musi być i basta, nie neguję Twoich doświadczeń i nawet nie mam takich zamiarów, zapewne masz większe doświadczenie ode mnie jak również kolega MECHANIOR i się nie będę kłócił, pozdrawiam.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Kupno mini kopareczki

Postprzez baq » 14 Lip 2014 12:06

Arcio ta kwota musi widnieć na umowie :) jeśli faktycznie było by coś ciekawego za ciut większą kwotę można by się było zastanowić, ale też bez szaleństw :D

Awatar użytkownika
baq
Nowicjusz

  • Posty: 10
  • Rejestracja: 29 Kwi 2014 23:44
  • Miejscowość: Tarnów - Małopolska

Maszyna: Volvo EC25

Firma: BAQPOL


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez defcon1 » 14 Lip 2014 22:27

Arcio napisał(a):baq, ja miałem u siebie dużo minikoparek i dziennie się nimi zajmuję więc najwydajniejsze sprzęty w klasie do 2T to:
CAT 301.8C
CASE CX18B
Komatsu PC18MR2

w/w mini mają pompy tłoczkowe, rozsuwane podwozie, szybką jazdę, solidne wykonanie, a CASE i Komatsu mają silniki Yanmar-a o zajebistej kulturze pracy



Arcio nie wiem dlaczego ale zapomniał wymienić w tym gronie Takeuchi tb016 ale uzupełniam. :faja:

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 14 Lip 2014 23:11

defcon1 napisał(a):Arcio nie wiem dlaczego ale zapomniał wymienić w tym gronie Takeuchi tb016 ale uzupełniam.

Racja panie, jak dobrze pamiętam to tam też jest ten sprytny motorek Yanmar - chyba 3TNV70, pompa tłoczkowa, rozsuwane podwozie i chyba długi stick w standardzie.
Nie wspomniałem o TB016 bo nigdy nie interesowałem się jak z dostępem do części w PL, a ta informacja jest bardzo ważna dla zainteresowanego kupnem.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej