wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 19 Paź 2020 23:59

pod linkiem nie ma NIC o wyborze marki i modelu a tylko trochę bełkotu i TWOJE ogłoszenia... śmierdzi chamską reklamą...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez 8x8 » 20 Paź 2020 15:44

na temat zakupu mini więcej dowiedział bym się na pudelku, aniżeli na tym WASZYM BLOGU, ludzie ogarnijcie się próbując promować dane stronki róbcie to z głową tak aby reklama nie zmieniała się w antyreklamę :potluczony:

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 20 Paź 2020 16:13

kpollec napisał(a):Na naszym blogu jest kilka artykułów o zakupie minikoparki - warto zerknąć:

Wreszcie jest jakiś znawca od zakupu mini :) może pojedziemy razem do Niemiec po kilka maszyn, sprawdzisz je dla mnie, wypowiesz się i podpiszesz się pod tym co mówisz - wiesz, jak kupię, a będzie to "kupa" to zabieraj je do siebie.
Przy okazji wypiszesz mi kilka ekspertyz jako niezależny znawca tematu na temat np nadmiernego luzu na obrocie w nowych maszynach znanego producenta maszyn lub wypowiesz się na temat dużych luzów na koniu w koparkach 1,7T również innego znanego producenta po przebiegu już około 800h :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Grzesieq » 21 Paź 2020 13:24

mechanior napisał(a):Ponoć nerwowa w ruchach i mało precyzyjna - opinie użytkowników nie moje, niektórzy określali jej zachowanie jakby miała Parkinsona...


Efektu "Parkinsona" nie zaobserwowałem natomiast faktycznie daje się zaobserwować pewną nerwowość po ustawieniu reaktywności joysticków i hydrauliki w trybie najszybszym. Najbardziej odczuwalne jest to przy składaniu ramienia, a także zauważalne jest to w pracy hamulca obrotu, wtedy robi się agresywniejsza...ciężko to inaczej opisać. Określiłbym to jako szarpanie ale precyzja " celowania " do wykopu i pracy specjalnie na tym nie cierpi bardziej komfort operatora. Mam wrażenie, że maszyna w tym trybie chce szybciej kopać niż mechaniczne jest do tego zdolna ;) Można ustawić mniejszą czułość wtedy jest wolniejsza ale spokojniejsza, co nie znaczy, że zamula...bobcat E19 którego testowałem na max. podkręceniu obrotów porównywalnie do średnich ustawień prędkości 301.8 wymięka, że nie wspomnę o szybkości przemieszczania się.
Potestuję dłużej to dam znać jak ta nerwowość wpływa na komfort i efektywność pracy.

Grzesieq
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 16 Maj 2020 18:51

Maszyna: Cat 432F2, Doosan DX190w

Firma: P.I.Półwysep


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 22 Paź 2020 22:57

kpollec napisał(a):Dziękuję za cenne uwagi - z pewnością uzupełnię artykuł o te dane. Skoro Ci śmierdzi nie musisz zaglądać ;)

zajrzałem bo zaprosiłeś, jeśli uważasz że nie powinienem to aby nikt inny nie popełnił tego błędu twoje linki będą systematycznie usuwane
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez lukasz952 » 28 Paź 2020 11:55

Wtam,
Panowie planuję zakup własnej nowej mini.
Nastawiłem się na Schaeff TC22-2 i do tego młot. Ewentualnie bobcat e19
Budże do 120 netto
Nie celuję w droższe marki bo konkurencja coraz większa i nie wiadomo co bedzie za 5 lat. Wolę dokupić osprzęt.
Ale:
Robota głównie na wioskach, dojazd zawsze 30km lub więcej i zastanawiam się czy nie kupić coś większego 2,5t żeby fundamenty i korytowanie jakoś sensowniej szło. Może mniejsze zlecenia na czyszczenie rowów by się trafiły, choć nie próbowałem nigdy takim sprzętem
Dlatego pojawił się pomysł na Sunwarda 25uf- maszynka zeroobrotowa 2,6t- tylko wtedy muszę zrezygnować z młota. Ciężko znaleźć coś na forum o sunwardach, w okolicy też nie widziałem.
I teraz pytanie czy jest sens pchać się w sunwarda

Do tej pory robiłem u prywaciarza na cat 301.6 głównie światłowody

lukasz952
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 28 Paź 2020 10:45

Maszyna: Schaeff TC22-2

Firma: Jaciekopne


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Premod » 28 Paź 2020 13:32

lukasz952 napisał(a):Wtam,
Panowie planuję zakup własnej nowej mini.
Nastawiłem się na Schaeff TC22-2 i do tego młot. Ewentualnie bobcat e19
Budże do 120 netto
Nie celuję w droższe marki bo konkurencja coraz większa i nie wiadomo co bedzie za 5 lat. Wolę dokupić osprzęt.
Ale:
Robota głównie na wioskach, dojazd zawsze 30km lub więcej i zastanawiam się czy nie kupić coś większego 2,5t żeby fundamenty i korytowanie jakoś sensowniej szło. Może mniejsze zlecenia na czyszczenie rowów by się trafiły, choć nie próbowałem nigdy takim sprzętem
Dlatego pojawił się pomysł na Sunwarda 25uf- maszynka zeroobrotowa 2,6t- tylko wtedy muszę zrezygnować z młota. Ciężko znaleźć coś na forum o sunwardach, w okolicy też nie widziałem.
I teraz pytanie czy jest sens pchać się w sunwarda

Do tej pory robiłem u prywaciarza na cat 301.6 głównie światłowody


Juz lepiej podjedz do $talowej Woli i obejrzyj Liugong-a lep$ze jako$ciowo wykonczenie niz $unward a cena pewnie podobna.Bobcat na forum za dobrej opini niema a $chaeff wydaje $ie $olidnym $przętem

Premod
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2019 19:22
  • Miejscowość: Hrubieszów

Maszyna: Komatsu pc15r8

Firma: Wolny Strzelec


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez sebi jcb 3cx 95 » 29 Paź 2020 11:15

Ja osobiście użytkuje od 5 sunwadrda tylko że 17 maszyna szybką w kopaniu,stabilna, jazdę ma tylko wolna. Przez ten okres brak większych awawri. Osobiście polecam!

sebi jcb 3cx 95
Operator

Maszyna: jcb 3cx 95

Firma: sebi


Kupno mini kopareczki

Postprzez flaber14 » 30 Paź 2020 19:33

Cześć.

Czy ktoś użytkuje z was minikoparki marki KOBELCO? Jeśli tak proszę o opinię czy warta swojej ceny i porównująca ja do takiej KUBOTY 27. Jak potem z częściami do niej? I czy warto pchać się w maszynę gdzie serwis jest niby mobilny i dojeżdża no ale jednak jedynym miejscem gdzie ją sprzedaj i serwisują są Katowice a na północ Polski trochę daleko.

flaber14
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 19 Maj 2010 11:01
  • Miejscowość: suwalszczyzna

Kupno mini kopareczki

Postprzez bastaquenta » 12 Lis 2020 20:08

Witam wszystkich
Planuje zakup swojej minikoparki pod usługi ziemne. Jestem nastawiony bardziej na jakąś większą powyżej 2.5tony jednak dziś trafił Wacker Neuson et18 2014r. 3288h w cenie 55000+vat. Podobno jeden właściciel od nowości i wszystko ok. Mam parę zdjęć więc wrzucę i liczę na jakieś wasze sugestie.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

zdjęcia wchodzą???
Ostatnio edytowany przez bastaquenta 12 Lis 2020 20:31, edytowano w sumie 4 razy

bastaquenta
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Lis 2020 19:40

Maszyna: Komatsu Pc20 mr2

Firma: brak


Kupno mini kopareczki

Postprzez zeppelin zm 15 » 12 Lis 2020 20:09

Nie wchodzi foto.
Dyskusja z idiotą jest jak zapasy w błocie z świnią.
Po pewnym czasie zauważasz że świni się to podoba.

zeppelin zm 15
Fachoperator

Maszyna: Wszystkie

Firma: Wspaniała


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bastaquenta » 13 Lis 2020 22:53

Witam ktoś coś napisze?

bastaquenta
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 12 Lis 2020 19:40

Maszyna: Komatsu Pc20 mr2

Firma: brak


Kupno mini kopareczki

Postprzez 8x8 » 14 Lis 2020 21:17

lipne te zdięcia

8x8
Fachoperator

Maszyna: KAISER

Firma: ARCH-IN


Kupno mini kopareczki

Postprzez MacGyver » 18 Lis 2020 19:22

Panowie na co zwracać uwage przy kupnie minikoparki?

Czy jcb 8014 to dobry wybór do 40 tys zł,czy lepiej cos innego np bobcat d320?
Minikoparka Neuson 1402 RD

MacGyver
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 03 Mar 2020 10:28

Maszyna: Dynapac lg 500

Firma: OOO


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Premod » 18 Lis 2020 20:30

bastaquenta napisał(a):Witam wszystkich
Planuje zakup swojej minikoparki pod usługi ziemne. Jestem nastawiony bardziej na jakąś większą powyżej 2.5tony jednak dziś trafił Wacker Neuson et18 2014r. 3288h w cenie 55000+vat. Podobno jeden właściciel od nowości i wszystko ok. Mam parę zdjęć więc wrzucę i liczę na jakieś wasze sugestie.
https://drive.google.com/drive/folders/ ... sp=sharing

zdjęcia wchodzą???


Mi zdjecia wchodzą ale żeby cokolwiek powiedziec to trzeba na żywo zobaczyć i $prawdzic bo na handel do ludzie cuda robią..znam z autop$ji .Co do wyglądu ok,przebieg tez w miare realny je$li w malej firmie robila(ok.550mth/rok).Uwagę zwrocic na napęd czy nic nie chrupie,przerywa itp dziwne odglo$y i zachowania-regeneracja ok.4kPln $zt.pozatym wycieki z hydrauliki,w okolicach glowicy i pompy wtry$kowej.Na$tępnie luzy na ramieniu i pęknięcia chociaż w tym wypadku może nic $ie nie dziać-w miarę $wieży egzemplarz-ale warto $prawdzić:)

Premod
Fizol

  • Posty: 44
  • Rejestracja: 06 Lip 2019 19:22
  • Miejscowość: Hrubieszów

Maszyna: Komatsu pc15r8

Firma: Wolny Strzelec


Kupno mini kopareczki

Postprzez newman » 16 Gru 2020 20:09

Witam wszystkich serdecznie

Rozważam "pójście na swoje" - usługi minikoparką; do tej pory po za branżą.
Nie mam doświadczenia, ale być może uda się go choć trochę nabyć w najbliższym czasie i przekonać się, czy da się polubić z kabiną.

Przeczytałem cały ten wątek od dechy do dechy i i chciałbym jeszcze zasięgnąć opinii i rad
Ten wątek ma już ok 8 lat, i wtedy pojawiły się opinię że czas dobrych maszyn skończył się ok 10lat wcześniej.
Nadal uważacie że te 20 latki są trwalsze od 10 latków?
Czy są wśród maszyn takie czołgi jak Audi 100/C4 z tdi :?
Myślę że będę dysponował budżetem ok 50-60tyś na mini + przyczepę. Sprzęt planuje ciągać MLem z 3100 na haku.
Z cenami to trochę absurdalnie jest bo w tym budżecie patrząc na szybko, to sprzęty mają ok 10 lat i nie wiadomo ile mth.
Można kupić nówkę Kingwaya, ale nie polecacie Kinga i Sunwardów, choć w tym wątku o Kingu nie było ani jednej dobrej czy złej opini.

Koparka ma służyć do wykonywania wszelkich możliwych usług takim sprzętem; załóżmy że ograniczenie to masa 3100kg z przyczepą.
Jaki osprzęt musi być na wyposażeniu, aby być jak najbardziej uniwersalnym przy tych robotach ?
Czytałem o długim sticku i złączu MS03, natomiast nie wiem z czym to się je :roll:

Wynotowałem te maszyny, które wydawało mi się, że wg Was mają dobre opinie, kolejność przypadkowa:
JCB 8018
Takeuchi TB 216
Terex TC16
Case CX 17B/18B
Cat 301.8C
Volvo EC20 / EC15XTV
Komatsu PC15R8

Może coś jeszcze możecie dodać od siebie?
Czy któreś z nich mają polecanego Yanmara 4TNV ?
Stabilna maszyna z ogrzewaniem, no i żeby nie mieć hydrolu pod d...
Koszty, części serwisu, która marka nie zabije portfela

Co z rozsuwanymi gąsienicami; przez część wątku były tematy że to wyposażenie obowiązkowe, później pojawiły się opinie, że generują spore koszty i lepiej unikać.

Jak sprawdzić luz obrotu - ramię jak najdalej od kabiny i szarpać lewo prawo?
Test podnoszenia lemiesz/ramię jest miarodajny?

Jestem z Wałbrzycha; czy ktoś kojarzy sensowe serwisy na Dolnym Śląsku?

W sumie to tyle lub aż tyle na początek. Jeśli jest jeszcze jakiś tak mocno rozwinięty wątek na forum, z chęcią poczytam.

Pozdrawiam
Maciek

-- Śro Gru 16, 2020 7:09 pm --

Witam ponownie
Po lekturze forum i analizie cen sprzętów, które po kilku latach kosztują prawie tyle co nowe, a stan jest niewiadomą, skłaniam się do zakupu nówki
Mam już kilka ofert; Volvo, Cat, Bobcat, Takeuchi i dziś z Yanmara.
Jeszcze godzinę temu byłem prawie na 100% pewny, że będzie to SV18 (Japończyk, cena, osprzęt), ale przed chwilą znalazłem post o szybko pojawiających się luzach
Kociokwik w ch...
Jak wygląda sprawa tulei w SV16?

newman
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 26 Lis 2011 17:54
  • Miejscowość: Wałbrzych

Maszyna: w trakcie poszukiwań


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez lukasz952 » 10 Sty 2021 23:11

newman pochwalisz się jakie dostałeś oferty?
Też szukam mini i zastanawiam się czy brać coś do 2t czy coś więcej.
Mam oferty na Kubote KX019-4 za 105k chociaż za 100k z 2 łyżkami i skarpówka hydr prawdopodobnie pójdzie
za sv 18 mam 100k tez z 2 łyżkami i skarpówka hydr
za sv22 116,5k z 2 łyżkami, skarpówka hydr i regulacja przepływu 1 linii
Volvo to w ogóle jakieś ceny z kosmosu dostałem za ECR25 i EC20E 29k i 28k euro ale to katalogowe a nie pamiętam rozmowy z dealerem za ile by zeszła bo już 2 miesiące minęło
ciekawi mnie też sunward 25UF bo tu mam 3 pary linii hydr i kpl łyżek a cena 3k wyższa od SV22, a już inna waga maszyny
Odnośnie luzów w SV18- ciekawe czy SV22 też będzie to dotyczyło?

lukasz952
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 28 Paź 2020 10:45

Maszyna: Schaeff TC22-2

Firma: Jaciekopne


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez kolo000 » 12 Sty 2021 18:44

Witam
Jestem na kupnie nowej minikoparki w przedziale 2.4-2.7 t waham sie miedzy

kubotą u27-4 z auto shift

takeuchi tb225 v1

wackerneuson et24

co myślicie o tych maszynach i co wy osobiście by wybrali ?

kolo000
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 09 Lut 2014 13:19

Maszyna: case 580 super m

Firma: kam-bruk


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez newman » 12 Sty 2021 23:37

lukasz952 napisał(a):newman pochwalisz się jakie dostałeś oferty?
Też szukam mini i zastanawiam się czy brać coś do 2t czy coś więcej.
Mam oferty na Kubote KX019-4 za 105k chociaż za 100k z 2 łyżkami i skarpówka hydr prawdopodobnie pójdzie
za sv 18 mam 100k tez z 2 łyżkami i skarpówka hydr
za sv22 116,5k z 2 łyżkami, skarpówka hydr i regulacja przepływu 1 linii
Volvo to w ogóle jakieś ceny z kosmosu dostałem za ECR25 i EC20E 29k i 28k euro ale to katalogowe a nie pamiętam rozmowy z dealerem za ile by zeszła bo już 2 miesiące minęło
ciekawi mnie też sunward 25UF bo tu mam 3 pary linii hydr i kpl łyżek a cena 3k wyższa od SV22, a już inna waga maszyny
Odnośnie luzów w SV18- ciekawe czy SV22 też będzie to dotyczyło?

Cześć
Ja celuje w trochę lżejszy sprzęt, pod autolawetę (wiem, każda mini przekroczy dmc).
Oferty z ostatnich 2 miesiący, więc mogą być już nieaktualne.
Kubita KX19 net 20600€ bez osprzętu
Volvo EC15 116000,; EC18 118000
Bobcat E19 brut119000
Yanmar SV18 brut112000
CAT301.8 143500
Takeuchi bez osprzętu od bodajże 120tys

Dopóki nie znalazłem wątku z luzami, byłem mocno napalony na Yanmara.
Szkoda, że wtajemniczeni nie chcą podzielić się wiedzą.

newman
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 26 Lis 2011 17:54
  • Miejscowość: Wałbrzych

Maszyna: w trakcie poszukiwań


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez kolo000 » 13 Sty 2021 08:09

Ja będę to przewoził za autem na lawecie.
Ceny tych maszyn są z 3lyzkami(skarpowka uchylna)
Kubota u27-4 143net
Takeuchi TB225 138NET
Wackerneuson et24 115 net
Wackerneuson ez26 31,5euro
Z tym że kubota i wackerneuson ez26 chowają się w obrysie maszyny.
I nie wiem co wybrać.
Moze ktoś się wypowie na temat tych maszyn ?

kolo000
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 09 Lut 2014 13:19

Maszyna: case 580 super m

Firma: kam-bruk


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 16 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej