wibako

Kupno mini kopareczki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez jaro » 04 Mar 2018 22:47

z gwarancją jest zawsze tak że albo ja uznają albo nie a co do lepszego wykonania? jest bardzo podobnie

jaro
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Lut 2018 23:08

Maszyna: cat 301.7d

Firma: własna


Reklama

simmet

Kupno mini kopareczki

Postprzez Chuck_M » 05 Mar 2018 07:15

Drogie filtry i oleje? to coś może być droższe od cata ? z jakościa podobną wykonania bym podyskutował.

Awatar użytkownika
Chuck_M
Operator

Maszyna: JCB 3CX Super Sitemaster, Mecalac 714MW

Firma: M


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 06 Mar 2018 12:27

jaro napisał(a):szybkozłącze cat i łyżki w cenie

Z tym szybkozłączem to jeszcze będziesz miał przeboje - porobisz 700h i będą wychodziły problemy.
jaro napisał(a):co do lepszego wykonania? jest bardzo podobnie

Porównujesz 301.7D do Yanmara więc od razu mówię, że SV18 nie miałem w rękach, ale TB216 to zdecydowanie solidniej wykonana maszyna, 301.7D bardzo szybko się luzuje zrobiłem już 6sztuk, a to świeży sprzęt, przy około 1000h są już spore luzy na koniu, o reszcie nie wspomnę bo czego się spodziewać jak większość sworzni schudła o 5mm względem poprzedniej wersji.
Te czasy w których konia się tulejowało przy 5000h już chyba minęły, wspominam np Pel-Job-a EB150 lub EB200.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Flinkston » 15 Mar 2018 22:15

Klamka zapadła - będzie Bobcat E19.

Flinkston
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 30 Sty 2011 13:09
  • Miejscowość: Świebodzin

Maszyna: Bobcat E19 - 2018
Kubota U10-3- 2008

Firma: PHU Instal+


Kupno mini kopareczki

Postprzez Thygerrr » 16 Mar 2018 10:20

Bardzo dobry wybór

Thygerrr
Operator

Maszyna: różne

Firma: Własna


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Tai » 16 Mar 2018 21:00

Tak czytam te wątek i już sam nie wiem :/ Zastanawiam się nad zakupem mini do kopania pod kable dla siebie. Nie wiem czy jednak nie przyjdzie robić czegoś na zlecenie/wypożyczać zaprzyjaźnionej firmie, bo sam nie będę miał na nią ciągle roboty a leasing trzeba będzie płacić. I tak na oku miałem Kubotę KX-18 oraz Wackera ET-18 z VDS. Wacker coś pod 100k pln wychodził (oferta z zeszłego roku) Kubota coś z 87k. Już praktycznie zdecydowałem się na Wacka ze względu na VDS. Będę dużo kopał przy drogach, na skraju, może po rowach.. Sam nie wiem co zrobić.

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Flinkston » 16 Mar 2018 21:44

Z tym samym problemem borykałem się do wczorajszego dnia. Wybrałem Bocata E19 licząc na to że podana siła koparki jest prawdziwa. Również zastanawiałem się na Kubotą / Yanmarem i Neuson - cena i siła zdecydowała o wyborze.

Flinkston
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 30 Sty 2011 13:09
  • Miejscowość: Świebodzin

Maszyna: Bobcat E19 - 2018
Kubota U10-3- 2008

Firma: PHU Instal+


Kupno mini kopareczki

Postprzez kawek » 22 Mar 2018 21:11

Bobcat E19 jak dla mnie to słaby wybór. Nie wiem jak wypada na tle innych maszyn tej wagi po prostu nie mam doświadczenia ale jest to moja druga minikoparka.( pierwsza to hitachi zx 14-3). Silna jest, kabina większa, wygodniejsza, maszyna stabilniejsza no i ramię LONG kopie fajnie głęboko i dobrze przez to się też zasypuje. I to tyle na temat +.

Minusem jest to, że ta maszyna nadaję się tylko na utwardzone tereny. Nie radzi sobie w terenie, ciężko ma podjechać pod wymagające wzniesieni. Krótko mówiąc maszyna nie ma siły w gąsienicach. Jaka kol wiek próba/metoda wyciągania się za pomocą łyżki nie przynosi żadnego skutku. Albo jedziesz albo kopiesz. Można teoretycznie dzielić te funkcję ale skuteczność jaką bym dał to chyba tylko 30%. Finał taki jest, że prosisz kolegę o " pomocną łyżkę ". Maszyna ma słabą hydraulikę na powrocie.

Druga sprawa to estetyka. W moim przypadku naloty korozji na rantach blach w tak krótkim czasie to już żenada :wall:
Luzy jakie pojawiły się to na łyżce i coś tam zauważam na szybko złączu.


Maszyna ma 700 mth i posiadam ją oczywiście od nowości i mam ją już 6 miesiąc.

(1 awaria)
AKTUALNIE maszyna stoi w serwisie !, bo przy 250 mth zauważyłem, że podwozie samo się zsuwa przy używaniu lemiesza. Usterka przekładana była ze względów gwarancyjnych krótko mówiąc trwały ( niby negocjacje) kto ma dostarczyć maszynę na serwis.

( 2 awaria )
Przy aktualnym przebiegu po samoczynnym zsunięciu się podwozia ( czyli wciąż aktywna 1 awaria) po podniesieniu się żeby rozszerzyć gąsienice koparka puściła olej hydrauliczny i to był jej finał prac. Serwis na dzień dzisiejszy to jest porażka. Brak kontaktu dzwonisz prosisz, obiecują i dzień się na tym kończy. Próbują mnie obciążyć z tego co się dowiedziałem za uszkodzenie siłownika od rozsuwania gąsienic uszkodziło się połączenie tam gdzie przykręcany jest przewód hydrauliczny do siłownika. Uszkodzenie mechaniczne z winny użytkownika ( nie bardzo mi to pasuje bo jak mam uszkodzić siłownik skoro jest ukryty w podwoziu i nie ma do niego dostępu napór ziemi jaki wchodzi w podwozie po przez otwory technologiczne zniszczył to. TO albo konstrukcja jest wadliwa albo koparka jak wspomniałem nadaje się tylko na utwardzone tereny i broń boże żeby się pobrudziła bo się popsuje.

Podsumowując drugi raz maszyny bym nie kupił. Nie wiem jak modele wzwyż ale ta nie nadaje się do prac ziemnych.
Hitachi którą posiadam po upływie 9 lat tylko zrobiłem tulejowanie żadnych innych prac nie widziała ( nie mówimy tu o olejach filtrach itp.) :ok:

Bobcat fajnie się zapowiadał cenowo- siłowo- i popularność starszych modeli do mnie przemówiła ale tym razem się to nie sprawdziło.

Jest to moje doświadczenie jakie spotkało mnie z tą koparką.

Pozdrawiam.

kawek
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 20 Paź 2015 19:02
  • Miejscowość: Okolice Olsztyna

Maszyna: Hitachi ZX 14-3 BobCat E19

Firma: Przedsiębiorstwo Usługowe Krzysztof Kawiecki


Kupno mini kopareczki

Postprzez Tai » 02 Kwi 2018 12:38

Jeszcze tak zapytam. Czy da się kupić gdzieś taniej Yanmara za gotówkę? Obecnie dostałem ofertę z leasingiem 0%... Jakoś nie mam zaufania do takich ofert.

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez maksyM » 02 Kwi 2018 13:41

Tai napisał(a):Jeszcze tak zapytam. Czy da się kupić gdzieś taniej Yanmara za gotówkę? Obecnie dostałem ofertę z leasingiem 0%... Jakoś nie mam zaufania do takich ofert.

Wątpię aby Ci się pojechać z walizeczką kasiorki i wydrzeć nówkę za gotówkę.
To prosty mechanizm. Dealer w takim wypadku ma tylko zysk ze sprzedaży.
Jak bierzesz leasing to ma dodatkowo działkę od firmy leasingowej.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Tai » 02 Kwi 2018 20:15

Możesz mieć rację :/ Pytałem handlowca. Jak powiedział leasing 0%, to włączyła się lampka... Pomyślałem, że firma coś musi z tego mieć (leasingodawca) Napisałem, czy za gotówkę da się zejść jeszcze ciut z ceną - usłyszałem, że cena po "bandzie". Teraz sam nie wiem. Różnica między drugą koparką, przy zakupie za gotówkę już taka duża nie jest, przy leasingu różnica rośnie blisko dwukrotnie. .

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 04 Kwi 2018 00:25

Mamy parę maszyn Yanmara po demonstracjach, cena lekko obniżona, mają po kilkanaście do kilkudziesięciu godzin pracy...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez bazi82 » 08 Kwi 2018 09:15

Witam Panowie po kulku latach przyszla pora na zmianę minikoparki na cos wiekszego oczywiści też nie nowego...Interesuje mnie kubota KX 101-3 a2 czy ktoś miał do czynienia z tym modelem a może z jakaś inną kubotą podobnej wagi...Jeżeli jest to możliwe prosiłbym o jakieś informacje na jej temat ...Pozdraiwam

bazi82
Pomocnik operatora

  • Posty: 82
  • Rejestracja: 28 Lis 2010 21:26
  • Miejscowość: kraków
  • Pochwały: 2

Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Tai » 09 Kwi 2018 22:04

Poproszę jeszcze o taką informację - właściwie wyjaśnienie.
Dostałem dwie oferty - jedną na Yanmara drugą na Wackera. Może mi się wydawało, ale chyba Yanmar dawał dłuższą gwarancję na sprzęt... tymczasem - 12 mc, bez limitu MTH a Wacker z VDS po prostu mnie rozwalił. W 2016 roku dostałem ofertę na tą koparkę i jak byk pisało 24mc lub 3000 MTH.Oferta z dzisiaj - 12mc 1000MTH (sic!) Cena, 300 euro więcej niż w 2016 (nie majątek) O co kaman? Koparka bez VDS jest droższa niż Yanmar, ale ma za to 25mc gwarancji albo 2000MTH. Czyli że jak ktoś wcześniej słusznie wspomniał VDS - musi padać. Jak inaczej wytłumaczyć taką dysproporcję w długości trwania gwarancji między tymi koparkami?

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Kupno mini kopareczki

Postprzez mechanior » 09 Kwi 2018 22:36

Z gwarancją w Yanmarze nic się nie zmieniło... Cały czas jest podstawowa gwarancja 12 miesięcy z możliwością rozszerzenia do 3 a nawet 5 lat.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 09 Kwi 2018 22:40

Tai napisał(a): Czyli że jak ktoś wcześniej słusznie wspomniał VDS - musi padać.

O ile mi wiadomo pisałem o tym problemie tu na forum jako pierwszy chyba 2-3lata wstacz, regenerowałem już VDS 2x w tych Wackerach i już dziękuję.
Klienci twierdzą, że jak to jest nowe to jest super ale jak już porobią się luzy na tym zawiasie to dla operatora to klęska, trzepie wieżą przód/tył podczas kopania.
VDS to taki bajer bez którego da się żyć, tak samo jak rozsuwane podwozie jak jest nowe to jest super, ale jak z czasem złapie luzy to radość z kopania idzie w odstawkę i za bardzo nie wiadomo co z tym zrobić.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Kupno mini kopareczki

Postprzez Tai » 10 Kwi 2018 07:22

Arcio napisał(a):
Tai napisał(a): Czyli że jak ktoś wcześniej słusznie wspomniał VDS - musi padać.

O ile mi wiadomo pisałem o tym problemie tu na forum jako pierwszy chyba 2-3lata wstacz, regenerowałem już VDS 2x w tych Wackerach i już dziękuję.
Klienci twierdzą, że jak to jest nowe to jest super ale jak już porobią się luzy na tym zawiasie to dla operatora to klęska, trzepie wieżą przód/tył podczas kopania.
VDS to taki bajer bez którego da się żyć, tak samo jak rozsuwane podwozie jak jest nowe to jest super, ale jak z czasem złapie luzy to radość z kopania idzie w odstawkę i za bardzo nie wiadomo co z tym zrobić.


Nieźle. Pamiętasz może, po ilu mth musiałeś naprawiać VDS i jaki koszt tej naprawy?

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Kupno mini kopareczki

Postprzez Arcio » 10 Kwi 2018 20:22

Tai napisał(a):Pamiętasz może, po ilu mth musiałeś naprawiać VDS i jaki koszt tej naprawy?

Przy około 2300h był już na tym zawiasie luz, a jak mnie pamięć nie myli to chyba przy 3000h były remontowane.
Remont tego zawiasu to pikuś w stosunku do ilości roboty zanim do niego dojdę.
Rozbierałem to na 2 sposoby:
1) odkręcenie wieży od łożyska i później zabawa z zawiasem
2) nieznaczne uniesienie wieży tak aby nie ciążyła na zawias i wyjęcie sworzni z zawiasu i siłownika łamania bez demontażu wieży, po wyjęciu sworzni wieża do góry o około 1m i wtedy robota z zawiasem

Pierwszy sposób zdecydowanie lepszy, ale znacznie więcej postronnej roboty, drugi sposób to taki pół kamikadze nie do końca zgodny z moim sposobem rozumowania, ciężko to złożyć po remoncie (trafić w otwory) - wieża wisi nad podwoziem na pasach, a ja tam wkładam łapy, aby wsunąć nowe bolce - tragedia!!!
W obydwu przypadkach trzeba rozpinać węże od hydraulicznego złącza obrotowego.
Robiłem to w modelach 3503VDS oraz EZ28VDS i już nigdy więcej :D

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kupno mini kopareczki

Postprzez lordkubus » 29 Kwi 2018 20:02

Czemu w yanmarze są takie wąskie gasienice .?

Awatar użytkownika
lordkubus
Fachoperator

  • Posty: 691
  • Rejestracja: 12 Paź 2007 19:43
  • Miejscowość: Wrocław
  • Pochwały: 5

Kupno mini kopareczki

Postprzez Grzesiek200 » 03 Maj 2018 19:11

Witam wszystkich mam zamiar kupić minikoparkę pod własna działalność nie mam żadnego doświadczenia a tylko plan , mam prośbę jaka koparkę najlepiej kupić do 50tys netto ? Myślałem nad JCB 8018 ale poczytałem na forum i trochę się zraziłem do niej , myślałem jeszcze nad cat lub yanmar , może ktoś kto się zna podpowie mi ?

Grzesiek200
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 03 Maj 2018 19:06

Maszyna: Nie mam

Firma: Nie mam


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej