wibako

Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Makary » 02 Lut 2013 13:24

Jeżeli chcesz kubotę mogę dać ci namiary na gościa. Sam od niego brałem kx41 3-s

Makary
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 22 Kwi 2012 14:37

Reklama

simmet

Re: Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez czarnybrat2 » 29 Mar 2013 20:29

Czytałem wszystkie opinie z wielkim zainteresowaniem , ma ktos doświadczeie z neusonami powyzej rocznika 2008 bo takiego teraz posiadam i chcemy dokupic druga nowa, ewentualnie jakies info o tych nowych catach składanych w wackerze????

A co sądzicie o komatsu kidyś miałem taka z 2002 roku bardzo pozytywnie ja wspominam. Wiecie jak z nowszymi modelami ???

Interesują mnie też namiary na jakiś handlarzy nowych neusonów , catów , komatsu??? czy neuson to tylko w HKL czy prywatni tez handlują ???

czarnybrat2
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 27 Lut 2013 16:19
  • Miejscowość: RADOMSKO

Maszyna: NEUSON 1503
Mecalac 12


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez daniel djr » 29 Mar 2013 20:34

A nie myślisz o Bobcacie ? mają teraz w standardzie 36 miesięcy gwarancji?
Tak słyszałem?

daniel djr
Nowicjusz

  • Posty: 8
  • Rejestracja: 07 Gru 2011 10:06
  • Miejscowość: Sosnowiec

Maszyna: Bobcat'y E14;E16
CAT 428 D
Komatsu 93R


Re: Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez laz2006 » 17 Kwi 2013 17:52

Mam na oku Minikoparkę Yanmar B15 z 2000r. Cena 25000zł 2200mth (oryginalne). Co możecie powiedzieć o tym sprzęcie, czy jest dobry, jakie awarie?

laz2006
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 09 Kwi 2013 18:03

Maszyna: Jcb 2CX


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Artur1 » 19 Kwi 2013 09:47

polecam Wacker-Neuson 1703,mam ją drugi sezon bez najmniejszych problemów

Artur1
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 26 Sty 2012 18:58

Maszyna: wacker neuson 1703 vds,cat 432 f


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Zarak » 03 Maj 2013 19:20

Witam serdecznie,

z wielkim zaintesowaniem śledziłem dyskusje na temat minikoparek.
Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć, ponieważ mocno zastanawiam się nad kupnem nowego BOBCATA E16, jak jest z przestrzenią w kabinie. Mierze 188cm wzrostu, które maszyny mają dostatecznie obszerną kabinę?

pozdrawiam,
Michał

Zarak
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Maj 2013 17:23

Re: Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Bolas » 03 Maj 2013 19:52

Ja mam 172 i 80kg i po 8 godzinach mam serdecznie dość patrzenia na wnętrze mini :) Najlepiej się przymierzyć myślę że każdy da ci posiedzieć. Na pierwszy rzut oka we wszystkich jest dość wygodnie ale po kilku godzinach kopania w jednej pozycji i szarpaninie staje się to dość uciążliwe.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Arcio » 03 Maj 2013 19:59

Zarak, Mam CAT-a 301.8 i czuję się w nim luksusowo - mam 190cm wzrostu, natomiast najgorzej było mi w JCB oraz w Neusonach z tą kosmiczną szybą przednią. :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Bolas » 04 Maj 2013 14:39

Uważaj na wypukłe szyby ciężko je potem wymienić. Proste sprawny szklarz samochodowy da radę a z obłymi będzie problem. U Arcia w koparce nie tylko się wygodnie siedzi ale panuje tam sterylna czystość :P
Nouson ma rzeczywiście miejsce ledwo na buty.
Image

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Arcio » 04 Maj 2013 17:05

Bolas napisał(a):Uważaj na wypukłe szyby ciężko je potem wymienić.

o tym to już nawet nie wspominam - pozostają tylko oryginały za niemałą kasę
Bolas napisał(a):U Arcia w koparce nie tylko się wygodnie siedzi ale panuje tam sterylna czystość :P

na moją koparkę nie patrz bo to wizytówka, a nie koparka :mrgreen:
Bolas napisał(a):Nouson ma rzeczywiście miejsce ledwo na buty.

miałem około pół roku wstecz do tulejowania Neusona 1503 i to chyba najgorsza koparka jeżeli chodzi o miejsce na nogi, a wsiadanie i wysiadanie to tak jakbym się pchał do karmika do ptaków :D
Obrót z 1503 ma chyba z 15-16 obr/min, jak zacząłem się kręcić to miałem wrażenie, że siedzę w Błękitnym 24 z TVN-u :mrgreen:
Bolek ten emeryt siedzi tam chyba za karę w środku. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Bolas » 04 Maj 2013 22:46

Pan chyba się tan zestarzał bo wyjść nie mógł po pierwszej godzinie siedzenia.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Zarak » 05 Maj 2013 14:39

Rzeczywiście! Panowie, bardzo trafne spostrzeżenie z tym NEUSONEM...

Mam świadomość tego że po 8-10h pracy ma sie troche dość w każdej kabinie, ale ze wszystkim tak jest, jeżeli wsiadam do super-komfortowego samochodu to też po 10h jazdy nie jest już tak komfortowo jak było na początku i chce sie wysiąść :D...

Powracając do tematu, chcę kupić NOWĄ MINI(do 1,9T) do 85000zł. Po przeczytaniu wielu postów i opinii stwierdzam, że ważna jest dobra renomowana marka, która zapewnia dobry serwis i względnie niskie ceny serwisu. Natomiast jaka marka, to już kwestia indywidualna. Maszyny dobrych marek trzymają poziom bezawaryjności jeżeli sie o nie dba - taki mój wniosek :D
Natomiast w tym momencie moim kryterium jest cena i względny komfort w kabine. Co możecie polecić w tej cenie???

Zarak
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 03 Maj 2013 17:23

Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Arcio » 05 Maj 2013 15:04

Zarak, wcześniej napisałem, że w mojej mini czuję się luksusowo i faktycznie tak jest, ale żeby nie było tak kolorowo to moja mini ma też jedną wadę tzn zbiornik oleju hydraulicznego jest umieszczony za prawą łydką operatora (z prawej strony około 20cm pod siedzeniem). Wszyscy wiemy, że olej się rozgrzewa do około 50-60'C więc praca z takim kaloryferem trochę zaniża notowania CAT-ów z serii 301. W modelach 301.6C i 301.8C zbiornik jest już przeniesiony pod pokrywę silnika więc lux totalny. :D

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez korba71 » 05 Maj 2013 15:10

A siedzieliscie panowie w maszynie do ukladania kostki ,masakra ,ja mam 186 i nie mogleem sie zmiescic ,po kilku godzinach w takiej koparce bez wyprostowania nog bol jest potworny ,znajomy brukarz kupil malą ladowarke wacker neuson i ciagle nażeka,nowa maszyna i piatka oleju na miesiac do silnika ,w serwisie powiedzieli ze to norma,przepychal sie z nimi i po dwuch latach urzytkowania wzieli maszyne do remontu ,dostal zastepcza maszyne ,jak napisal kolega wczesniej ,plaska szyba mniejsze koszty ,a przednie szyby w koparkach to norma ,niekiedy inspektorzy na budowie nie toleruja pekniec i trzeba wymienic,my też dorabiamy u rzemieslnika .

Awatar użytkownika
korba71
Fachoperator

  • Posty: 2158
  • Rejestracja: 10 Sty 2011 22:38
  • Miejscowość: Chorzów
  • Pochwały: 43

Maszyna: volvoec210blc


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Arcio » 05 Maj 2013 18:59

korba71 napisał(a):znajomy brukarz kupił małą ładowarkę wacker neuson i ciągle narzeka,nowa maszyna i piątka oleju na miesiąc do silnika ,w serwisie powiedzieli ze to norma,przepychał się z nimi i po dwóch latach użytkowania wzięli maszynę do remontu

Dlatego właśnie twierdzę, że lepiej kupić coś używanego, ale firmowego. Myślę, że światowa czołówka nie pozwoli sobie na wpychanie bubli na rynek.
Dużo pisze się na tym forum o tym jaką mini kupić, wszyscy wypowiadają się o jakiś egzotycznych wynalazkach więc może czas aby ktoś wypowiedział się na temat mini Case, Volvo, NH z tym, że nowe NH to chyba to samo co Case - nigdy nie miałem nic z tych sprzętów na placu.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez ToRo TS » 05 Maj 2013 19:07

Na szczęście Wacker-Neuson poszedł po rozum do głowy i zmienił kabinę w nowych maszynach:

http://www.wackerneuson.pl/pl/produkty/ ... 404-1.html

Neusony to bardzo dobre maszynki, sporo ich miałem w serwisie i klienci byli z nich bardzo zadowoleni, ale kabina jajko poza wyglądem to porażka. :mrgreen:
Części i serwis New Holland, O&K, CASE, STEYR, Neuson, BOMAG, Ammann, Kramer
Oleje i smary Petronas (Ambra, Akcela, Urania, Arbor), oleje i smary Veco
http://www.torots.pl

Awatar użytkownika
ToRo TS
Operator

  • Posty: 288
  • Rejestracja: 28 Mar 2012 21:10
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 5

Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez lukaszzbro » 05 Maj 2013 20:01

Nowe kabiny były wprowadzone w np. 1702-2 (drugie wydanie ) i najnowszej ET-18
http://www.youtube.com/watch?feature=pl ... ueLWgxXpeY
http://www.youtube.com/watch?v=zN-5YDDXsMM Tu trochę widać ile jest miejsca w kabinie. W tej nowej nogi można trzymać po za kabiną, bo obie szyby są podnoszone, no i wtedy ta dolna szyba nie przeszkadza w widoczności zwłaszcza gdy jest brudna. Ten VDS też dobry pomysł, bo w mini na pochylonym terenie jest zawsze problem z wykopem nie pochyłym. Tylko jak się tam zrobi luz to będzie fanie bujało. Cat 301.8c miał dużą kabinę, ale teraz Cat i wacker neuson to jest to samo.

Arcio napisał(a):W modelach 301.6C i 301.8C zbiornik jest już przeniesiony pod pokrywę silnika więc lux totalny
Zgadza się w kabinie chłodniej, niestety wadą jest to, że olej hydrauliki grzeje się od silnika. Zawsze coś za coś.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez Arcio » 05 Maj 2013 20:18

lukaszzbro napisał(a):niestety wadą jest to, że olej hydrauliki grzeje się od silnika


jesteś pewny, że grzeje się tylko od silnika??? :D - mam u mnie w warsztacie prasę hydrauliczną i po około 4 godzinach pracy (wykrawanie) też olej jest gorący, a silnik elektryczny z agregatu hydraulicznego, który ją zasila ma zaledwie temperaturę ciała więc lukaszzbro, jak to wytłumaczysz???? :D

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez ciastek103 » 05 Maj 2013 20:21

ale my w firmie mamy nowego Cat 301,7 D co wacker neuson produkuje dla CAT i jest w szyba już normalna

ciastek103
Fizol

  • Posty: 37
  • Rejestracja: 22 Kwi 2008 22:21
  • Miejscowość: mazury

Panowie planuje zakup minikop. co warto kupić?

Postprzez lukaszzbro » 05 Maj 2013 20:59

Arcio napisał(a):jesteś pewny, że grzeje się tylko od silnika??? :D - mam u mnie w warsztacie prasę hydrauliczną i po około 4 godzinach pracy (wykrawanie) też olej jest gorący, a silnik elektryczny z agregatu hydraulicznego, który ją zasila ma zaledwie temperaturę ciała więc lukaszzbro, jak to wytłumaczysz???? :D


Zamiast silnika elektrycznego zamontuj tam silnik z kosiarki zaraz przy zbiorniku i obuduj całość czy temp oleju będzie taka sama jak wcześniej??

Olej hydrauliczny grzeje się z powodu strat tarcia występujących głównie w pompie hydraulicznej i reszcie układu. Zbiornik umieszczony pod kabiną jest chłodzony powietrzem z otoczenia przez konwekcję. Więc olej oddaje ciepło do otoczenia.

Zbiornik umieszczony nad silnikiem ma temperaturę otoczenia, ale taką jaka jest w komorze silnika, a ona niska nie jest. Więc olej w zbiorniku nie oddaje dużo ciepła do otoczenia lub może nawet przyjmować ciepło od silnika. Więc należy zastosować większą chłodnice żeby osiągnąć ten sam efekt chłodzenia jak w przypadku powyżej.

Chłodnica oleju i wody oraz cały silnik oddaje ciepło do komory silnika, ale zbiornik oleju nie pochłania tego całego ciepła. i Na szczęście bilans tego układu powoduje efekt chłodzenia oleju, ale obciążają bardziej chłodnice oleju (musi oddać więcej ciepła) zwiększając temperaturę w komorze no i silnika.

To tylko moje takie przemyślenia termodynamiczne.

Nawet na forum można znaleźć opinię, że cat 301.8c nie ma za dobrego chłodzenia.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej