wibako

Problem po założeniu pompy

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Problem po założeniu pompy

Postprzez kucyfir » 25 Mar 2013 23:22

Witam Wszystkich. Panowie mam mały problem z maszyną. Otóż wymieniałem uszczelniacze w pompie hydraulicznej, bo miałem drobne wycieki miedzy sekcjami, ale to nie istotne ponieważ po zmontowaniu wszystkiego z powrotem nie moge dojść ładu z siłownikami. Tak naprawde chodzi tylko lemiesz i obrót, reszta żyje własnym życiem, a właściwie to w ogóle nie żyje. Na początku pomyślałem, że trzeba odpowietrzyć, więc odpaliłem sprzęta żeby pochodził troche na jałowym. Nic to nie dało. Oczywiście wszystko przed zdemontowaniem pompy pracowało ok, no prócz wycieku. Czy ktoś z was miał kiedyś podobny problem? Szukałem podobnych tematów na forum, nawet niektórzy wspominali o zapowietrzonych dzojstikach, ale ja wielokrotnie już spuszczałem olej i nigdy takich jaj nie było. Za odpowiedzi z góry dziekuje i pozdrawiam.

kucyfir
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Lis 2011 19:43

Maszyna: KOMATSU pc 20-6


Reklama

simmet

problem po założeniu pompy

Postprzez Arcio » 26 Mar 2013 00:17

kucyfir, nie porównuj wymiany oleju w zbiorniku do demontażu pomp bo to całkowicie odmienne czynności, jak zmieniasz olej w zbiorniku to pompy pozostają w oleju - są niżej od zbiornika, natomiast jak demontujesz pompy to zapowietrzą Ci się węże, które idą w kierunku rozdzielacza i o ile układ roboczy odpowietrzy się sam to niestety joysticki nie są już takie chętne do współpracy - wymagają odpowietrzenia.
Joysticki są najwyższym punktem układu sterowania i to właśnie w ich kierunku powietrze się przemieszcza.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


problem po założeniu pompy

Postprzez filipdz » 26 Mar 2013 07:11

Miałem kiedyś podobny problem w Case 1288. Należało odpowietrzyć rozdzielacz odkręcając nakrętki na ampule. Zapewne w minikoparkach też są miejsca do odpowietrzania.

Odpowietrzałem na odpalonej maszynie wrzucając różne funkcję aby oczyścić maxymalnie w powietrza.

filipdz
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 01 Lip 2007 08:49
  • Miejscowość: wawa

Re: problem po założeniu pompy

Postprzez kucyfir » 26 Mar 2013 09:36

Rozumiem arcio o czym mówisz, ja nie porównuje tylko chciałem napisać, że wcześniej też zdejmowałem pompe aby wymienić simering na wałku i nie było później problemów z odpowietrzaniem. Mimo wszystko dzieki na rade, no bede próbował choć nigdy tego nie robiłem w układzie hydraulicznym. Czy podobna rzecz ma sie tak jak w w paliwowowym? czy moze wystarczy odpowietrzyć same dzojstiki?

kucyfir
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Lis 2011 19:43

Maszyna: KOMATSU pc 20-6


Re: problem po założeniu pompy

Postprzez kucyfir » 29 Mar 2013 00:52

Witam. Panowie sprawdzałem dzisiaj ciśnienie na pompie. Pomiar wykazał od 70 na wolnych i do 200 PSI na wysokich obrotach, na dwóch sekcjach. Na jednej wskazówka skakała miedzy 100 a 200 Psi tak jakby dostawała powietrza. Mimo wszystko to chyba słaby wynik bo 200 Psi to około 20 Bar zgadza sie? Jeśli tak to jak to mozliwe, że wcześniej przed rozebraniem pompa dawała odpowiednie cisnienie a po złozeniu kuleje, czy możliwe że ktoś ją zle złożył? Pytanie kieruje do znających temat. Za odpowiedz z góry dziekuje.

kucyfir
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Lis 2011 19:43

Maszyna: KOMATSU pc 20-6


problem po założeniu pompy

Postprzez lukaszzbro » 29 Mar 2013 00:59

200 PSI to tylko 13.78 bar... kalkulator jednostek http://www.lwcad.republika.pl/jedn/jedn_cisn.htm

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


problem po założeniu pompy

Postprzez Arcio » 29 Mar 2013 02:04

kucyfir, jestem ciekawy jak mierzyłeś to ciśnienie skoro nie działa Ci żadna funkcja koparki, ciśnienie pojawia się pod obciążeniem, a ciśnienie maksymalne np w przypadku gdy tłok siłownika oprze się o dno lub dławicę. Według mnie ciśnienie, które zmierzyłeś to ciśnienie, które powstaje tylko z pracy na przelew, a wynik, który podałeś - 13,78bar to prawdopodobnie efekt dawno nie wymienianego filtra hydrauliki - myślę, że przy pracy na przelew powinno być jeszcze niższe ciśnienie.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


problem po założeniu pompy

Postprzez kucyfir » 29 Mar 2013 10:04

Już Ci mówie jak mierzyłem. Manometr wkręcałem kolejno w kostki z wężami, które wychodzą na każdej z sekcji (3 sekcje) i idą dalej do rozdzielaczy itd.
Powiedziano mi, że to jest gniazdo właśnie do sprawdzania ciśnień na poszczególnych sekcjach... No bo jak inaczej.

Zapomniałem dodać, że ciśnienie mierzone oczywiście na pompie hydraulicznej, a filtr ssawny w zbiorniku był wczoraj wymieniony. Fakt, że gdy zobaczyłem stary byłem pewny, że to właśnie był powód moich bolączek... Jednak nie. Po założeniu nowego i zalaniu olejem bez zmian... Pompa nie pompuje a pompowała przed demontażem bo jeszcze na początku marca odśnieżałem podwórko
Pytanie czy padła ot tak? Czy fachowcy którym dałem pompe robią mnie w hu....

kucyfir
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 26 Lis 2011 19:43

Maszyna: KOMATSU pc 20-6


problem po założeniu pompy

Postprzez Arcio » 29 Mar 2013 11:57

kucyfir napisał(a):Już Ci mówie jak mierzyłem. Manometr wkręcałem kolejno w kostki z wężami, które wychodzą na każdej z sekcji ( 3 sekcje )i idą dalej do rozdzielaczy itd.
Powiedziano mi, że to jest gniazdo właśnie do sprawdzania cisnień na poszczególnych sekcjach... No bo jak inaczej.

Wszystko dobrze z tym podpięciem tego manometru, ale jak pomierzyłeś ciśnienia jeżeli nie możesz zadać żadnej funkcji roboczej w koparce? :)
kucyfir napisał(a):Pompa nie pompuje a pompowała przed demontażem

a ja myślę, że pompy są sprawne, takie pompy nie umierają od tak sobie, problem leży w innym miejscu....
Dość już tego diagnozowania na odległość :D

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


problem po założeniu pompy

Postprzez mechanior » 08 Kwi 2013 23:07

źle poskładana lub nieprawidłowo zamontowana pompa...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej