wibako

Szybkozłącze do mini

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Szybkozłącze do mini

Postprzez pokor » 30 Mar 2013 13:50

Nie rozpatruję tutaj za i przeciw czytałem watek i jestem na "za"

Może ktoś polecić producenta w PL gdzie takowe nabyć do Takeuchi TB 014

Potrzebował bym takie aby w obecne łyżki powsadzać sworznie i zapinać je do szybkozłączki.

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Reklama

simmet

Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 30 Mar 2013 23:06

pokor napisał(a):Potrzebował bym takie aby w obecne łyżki powsadzać sworznie i zapinać je do szybkozłączki.


W takim razie możesz wykluczyć wszelkie produkty firm Verachtert oraz Lehnhoff
Pytaj w firmie Stalex.
Jeżeli chcesz pozostawić swoje łyżki z oryginalnymi sworzniami to potrzebujesz coś takiego:
http://allegro.pl/stalex-szybkozlacze-c ... 05443.html

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez medion » 30 Mar 2013 23:40

witam
ja swoje robiłem coś podobnego jak ARCiO pokazał tylko że moje nie jest automat. z tyłu mam sworzeń wybijany - zdaje egzamin a koszt zrobienia ok 400pln - jak umiesz :D i masz czym :lol:

Pozdrawiam
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 31 Mar 2013 00:02

Ja wcześniej miałem szybkozłącze Verachtert CW 05 i niestety sprzedałem go ponieważ o 170mm wydłużało ramię i oczywiście sporo zwiększało promień zamykania łyżki więc mini traciła na sile kopiącej.
Obecnie rozglądam się za takim wynalazkiem:
Image
jest to oryginalne szybkozłącze CAT

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 31 Mar 2013 18:07

medion, masz takie szybkozłącze?
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez medion » 01 Kwi 2013 13:06

Arcio napisał(a):medion, masz takie szybkozłącze?


dokładnie taki mechanizm
zawsze to lepsze od dźwigania tych łyżek - druga sprawa nie ma mowy o zabrudzeniu sworzni w ramieniu, bo ich nie wyciągasz :D
to że łyżka jest odsadzona fakt ale głębiej kopiesz a nieraz te kilka cm jest potrzebne
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Szybkozłącze do mini

Postprzez pokor » 03 Kwi 2013 17:57

Arcio mam problem z linkiem

Medion to co proponujesz wciąż wymaga obsługi sworznia a ja chciałbym tego uniknąć.

znalazłem takie:

http://www.agrotrader.pl/szybkozlacza-m ... 56650.html

http://www.budotrader.pl/szybkozlacze_d ... cent,20578

pokor
Pomocnik operatora

  • Posty: 63
  • Rejestracja: 07 Cze 2011 23:19

Maszyna: Takeuchi TB-014


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez Bolas » 03 Kwi 2013 22:21

A moje pytanie brzmi czy każde szybkozłącze do mini musi być zabezpieczane na klucz czy są jakieś zatrzaskowe?

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Szybkozłącze do mini

Postprzez grzegorz200 » 04 Kwi 2013 08:19

może być zatrzaskowe typu "clack", ale mimo wszystko do wypięcia trzeba użyć specjalnego klucza do zwolnienia sprężyny
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez rousbat » 04 Kwi 2013 21:59

Ja jakieś 1,5 miesiąca temu szukałem szybkozłącza do swojej mini najtańsza oferta jaką znalazłem to było od firmy Keltec za 1300 netto i było bardzo podobne do tego co oferuje firma Jar-pol w linku powyżej. Problem w tym, że konstrukcje tego typu szybkozłączy powoduje dość znaczne oddalenie łyżki od osi sworznia ramienia. Dlatego proponuję do mini z racji ich niewielkich mocy poszukiwać szybkozłączy, które będą powodowały jak najmniejsze odsunięcie łyżki od ramienia - dokładnie tego typu jak przedstawił Arcio.
Tak jak kolega napisał jest to oryginalne szybkozłącze CAT do mini, ja je zakupiłem miesiąc temu i mimo zimy miałem okazję przetestować je przez kilka dni. Powiem szczerze, że jestem mega zadowolony, teraz wymiana łyżki zajmuje mi max 2min i się nie wkur... przy wbijaniu sworzni, no i mogę przyspieszyć niektóre prace gdy wymagają częstej zmiany łyżek. Samo szybkozłącze nie jest ciężkie i nie zauważyłem żeby koparka straciła na mocy kopania, a zaletą jest lepsze domykanie łyżki co pomaga przy załadunku na wyższy pojazd.
Pytanie do kolegi Arcio - jest jakiś specjalny klucz do tych dwóch wysuwanych zatrzasków, które blokują mechanizm w środku szybkozłącza? bo zazwyczaj brakuje mi trzeciej ręki żeby odepchnąć łyżkę jak wysunę rękoma zatrzaski, żeby mechanizm się obrócił i zwolnił łyżkę :D

rousbat
Pomocnik operatora


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez medion » 04 Kwi 2013 22:08

jest taka zasada im jest coś prostszego i mniej mechanizmów to mniej masz możliwości na zepsucie się tego
to co ja mam jest bezawaryjne - te na kliki , śrubę są dobre o ile się nie zabrudzą. widziałem jak znajomemu ciągle się luzowało zabezpieczenie bo się odkręcała śruba, dosyć często ramie jest całe obklejone glina i błotem - nie wyobrażam sobie ile by wytrzymało to na klika

Jakie by nie było i tak musisz się pofatygować z koparki i odblokować, w większych maszynach są na siłownik ale w mini się jeszcze nie spotkałem
ja bym kupił to za te 700 pln - bardzo dobra cena
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 04 Kwi 2013 23:38

rousbat,medion,
Miałem u siebie do tulejowania już kilkanaście różnych szybkozłącz do minikoparek i z ciekawości każde z nich sprawdzam o ile wydłuża ramię więc panowie z moich pomiarów wynika, że najkorzystniej wypada Lehnhoff MS01 oraz oryginalne w/w szybkozłącze CAT.
Dzisiaj oddałem po tulejowaniu takie szybkozłącze bliżej nieokreślonego producenta, które wydłuża ramię o 160mm:
Image
Image
Image
Image
u mnie miałem szybkozłącze Verachtert CW05, które wydłużało ramię o 170mm:
Image
Image
a tak poza tym to dla minikoparek CAT z serii 301 producent przewidział promień zamykania łyżki wynoszący 500mm, dla 302 promień wynosi 650mm natomiast dla 303 mamy 737mm.
U mnie z tym Verachtert-em promień wynosił 665mm więc więcej niż producent przewidział dla serii 302 - jak stick pociągnąłem max do siebie to zamknięta łyżka dotykała o tłoczysko siłownika boom-u, ale już się wyleczyłem z tych problemów od momentu w którym kupiłem oryginalne łyżki do mojej mini.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez medion » 05 Kwi 2013 19:54

Arcio napisał(a):jak stick pociągnąłem max do siebie to zamknięta łyżka dotykała o tłoczysko siłownika boom-u, ale już się wyleczyłem z tych problemów od momentu w którym kupiłem oryginalne łyżki do mojej mini.


i masz racje ja mam 2 tony mini tak więc mi to zbytnio nie przeszkadza odsadzenie jest na tyle mocna że pracuje bez dodawania gazu
ja jak swoje robiłem to tak je zespawałem aby nie było problemów z zamykaniem i otwieraniem - to wtedy też przerobiłem mocowanie na jednej z łyżek.
Najlepszym wyjściem jest zakup mini z kompletem org łyżek oczywiście z mocowaniem -- :lol: :lol: :lol:
pozdrawiam
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez filipdz » 05 Kwi 2013 22:07

filipdz
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 01 Lip 2007 08:49
  • Miejscowość: wawa

Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 06 Kwi 2013 01:01

medion, ja uparcie pozostaję przy oryginalnym rozwiązaniu jak na załączonej fotce:
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Szybkozłącze do mini

Postprzez filipdz » 06 Kwi 2013 09:38

Arcio, to chyba ta sama konstrukcja co w moim linku jest? tzn. kopia...

filipdz
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 01 Lip 2007 08:49
  • Miejscowość: wawa

Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 06 Kwi 2013 10:20

filipdz, myślę, że to z Twojego linku jest inne ale ten zatrzask może być taki sam, to z linku jest spawane z kilku elementów. Miałem ostatnio u siebie CAT-a 307 i tam było oryginalne szybkozłącze wykonane jako odlew staliwny i z tego co sobie przypominam to te do serii 301 też są odlewane.
Klika screen-ów dla ludu :D :
Image
Image
Image
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez rousbat » 06 Kwi 2013 12:47

Dokładnie tak jak piszesz Arcio - oryginalne jest odlewem jakiegoś staliwa, a to które podesłał filipdz jest już spawane ze stali, może konstrukcja podobna ale z tego co widzę to osie sworzni wyglądają tak:
__________
o-------o

o-------o
__________
a w oryginale:
___________
o------o
--- o------o
___________
Oczywiście w uproszczeniu rysując (kreseczki pominąć). Ok miesiąca temu znalazłem na tablicy ogłoszenie i koleś wystawiał oryginalne szybkozłącze za 500zł jak zadzwoniłem do niego to powiedział, że ojciec już je sprzedał, a za dwa dni wystawił je za 800zł. Stwierdziłem, że nawet te osiem stów jest warte i tak oto stałem się posiadaczem oryginalnego szybkozłącza CAT. Plus tego jest taki, że posiadałem trzy łyżki oryginalne i wystarczyło dorobić na każdą komplet sworzni i szybkozłącze bez przeróbek pasuje do każdej łyżki.

rousbat
Pomocnik operatora


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez filipdz » 06 Kwi 2013 12:53

Tylko pytanie.... czy to szybkozłącze które podesłałem w linku sprawdzi się? niby wygląda solidnie....

filipdz
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 01 Lip 2007 08:49
  • Miejscowość: wawa

Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 06 Kwi 2013 13:05

filipdz napisał(a):czy to szybkozłącze które podesłałem w linku sprawdzi się?

nie wątpliwie będzie pełniło rolę szybkozłącza, ale też zwiększy znacznie promień zamykania łyżki, najlepiej przedstawił to wyżej rousbat,
W przyszłym tygodniu będę kilka razy w Krotoszynie więc zerknę do Tomaru - może da się u nich wydłubać jakiś oryginał CAT
rousbat, myślę że za oryginał można dać nawet 1000zł, ja mojego Verachtert-a sprzedałem za 1200zł :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej