wibako

Szybkozłącze do mini

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez filipdz » 06 Kwi 2013 13:44

Ok, lecz prawdę mówiąc na promieniu mi nie zależy. Promień dla mnie ważny jest w koparkach kołowych 15-19 T podczas kopania kanalizacji w drogach (kolizje itp.) lecz przy takim maleństwie niewiele to zmieni... Jedyne co mi się wydaje to "teoretycznie" trochę ciężej może mieć w glinie... Ponadto jak promień zwiększy się o hmm... 10 cm to głębiej można wykopać...

filipdz
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 01 Lip 2007 08:49
  • Miejscowość: wawa

Reklama

simmet

Szybkozłącze do mini

Postprzez krac8 » 12 Kwi 2013 19:10

Panowie ja się pochwalę takim:
Image
Image
Image

Czas wymiany ogranicza się do wyjścia z kabiny i machnięcia kluczem aby odbezpieczyć zamek. Założenie następnej odbywa się przez zatrzask.

krac8
Fizol

  • Posty: 46
  • Rejestracja: 27 Mar 2010 15:15
  • Miejscowość: okolice Częstochowy
  • Pochwały: 1

Szybkozłącze do mini

Postprzez Bolas » 14 Kwi 2013 17:45

Ok ale do szybkozłącza potrzebuję kompletu łyżek więc cena montażu do posiadanej koparki zwiększy się kilkukrotnie.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Szybkozłącze do mini

Postprzez Bolas » 05 Cze 2013 17:53

Nie chciałem zakładać nowego postu. Właśnie kupiłem szybkozłącze i coś czuję że dałem nieźle dupy ale może ktoś pomoże albo oceni że jednak nie jest tak źle. Producent z aukcji którą podał filipdz wcześmiej.
Wiadomo że mini ma szerokość przy montażu łyżki 95mm (przynajmniej nominalnie) a ja w zakupionym szybkozłączu mam +5mm szerzej. Czyli moje "a" ma wymiar 100mm. Może nie byłoby źle ale moje ramie to nie nominał wiec luka powiększa się do 8mm. Idąc dalej rozstaw uchwytu "b"do łyżki powinien mieć też max 95mm w zakupionym szybkozłączu ma 90 co w sumie daje różnicę 10mm na nowym szybkozłączu! Wydaje mi się że te wymiary w nowym szybkozłączu są nader niedokładne nawet jak dla nominału 5mm szczelina to chyba sporo??
Image

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 05 Cze 2013 19:14

Bolas,
Pomijając Twoje problemy z wymiarami uważam, że to szybkozłącze jest wykonane jakoś tak niechlujnie, poza tym ten sworzeń to jest jakiś stary, używany czy co???? :woot:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Szybkozłącze do mini

Postprzez Bolas » 05 Cze 2013 21:11

Szybkozłącze jest dokładnie z tej aukcji z poprzedniej strony http://allegro.pl/szybkozlacze-do-minik ... 43787.html (http://www.allegromat.pl/aukcja138939)
Nie było drogie więc nie czepiam się jakości wykonania ale jakieś wymiary powinno trzymać. Sworznie to pewnie kawałek pręta rozgrzany i wrzucony do oleju a po kalamitkach smarujących ze zdjęcia ani śladu. :) Będziesz jutro u mnie to sam zobaczysz.

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez ramers » 06 Lip 2013 19:41

Witam,
Też jakiś czas temu kupiłem to g.... do JCB8025 z tej aukcji w Allegro. W pierwszym dniu pracy strzelił uchwyt zamykający dolny sworzeń na klucz 24. A tolerancję mają jak niegdyś murarze.... NIEPOLECAM !!!
Pozdrawiam.

ramers
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 19 Mar 2010 22:14
  • Miejscowość: Gorzów Wlkp

Maszyna: JCB 8025 ZTS


Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 06 Lip 2013 21:21

ramers, widziałem to szybkozłącze u Bolasa, na własne oczy i muszę przyznać, że to chyba największa padlina jaką widziałem.
Już kiedyś pisałem, że najlepszą opcją do mini jest Lehnhoff ms01, wadą jest to że trzeba mieć łyżki pod Lehnhoff, druga opcja to oryginalne szybkozłącze od minikoparek CAT z serii 301.x - nie trzeba przerabiać łyżek.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Szybkozłącze do mini

Postprzez Bolas » 08 Lip 2013 21:48

Tak miałem zamiar opisać gościa który to sprzedaje na allegro ale czekałem aż aukcja się rozstrzygnie żeby nie wystawiał mi negatywa. Totalna kaszana z byle jakiej blachy. W dodatku krzywe sworznie zahartowane w tylko im znany sposób. Zamykanie na klucz powoduje że szybkozłącze jest raczej uciążliwym wolnozłączem. Nakrętka w której pracuje śruba zamykania drugiego sworznia jest ledwo przychewtowana więc nie dziwne że coś się urwało. Na pytanie skąd takie luzy odpisał mi, że skoro nie rozumie skąd to on nie będzie mi tłumaczył i mam go nie straszyć tym że wyrobią mi się świeżo wyremontowane tuleje :) i że jak mi nie pasuje to mam to odesłać. Co uczyniłem. Tyle mnie to kosztowało co przesyłka w jedna stronę i 17dni czekania na zwrot pieniędzy. Nie chce wiedzieć jak wyglądają łychy od tego pana bo pewnie skarpówka wygnie się jak tanie grabki z marketu przy grabieniu żwiru.
Dołożyłem kasy i kupiłem tą z SerwisKopu. Nie żałuję o niebo lepiej wykonana i tylko 3mm luzu na zaczepie do łyżki co wcale nie utrudnia celowania na sworzeń a dodatkowo żadna śruba na blokowaniu drugiego sworznia tylko elegancka sprężynka uwalniana rureczką z zabezpieczeniem. Szybko i sprawnie. Nowe szybko ma przepracowane już 60h i daje radę choć trzeba przyznać, że kopaczka troszkę słabsza ale i zasięg kilka cm większy. Arcio oczywiście musiał dorobić mi dystanse do nominału :) bo moje ramie już się troszkę węższe zrobiło :)

Bolas
Operator

  • Posty: 210
  • Rejestracja: 11 Lis 2009 20:35
  • Miejscowość: Żory
  • Pochwały: 2

Maszyna: JCB 8015

Firma: Firma Ogólnobudowlana "K-BOLBUD" Bolesław Wujczyk


Szybkozłącze do mini

Postprzez ToRo TS » 10 Lip 2013 00:33

Arcio napisał(a):druga opcja to oryginalne szybkozłącze od minikoparek CAT z serii 301.x - nie trzeba przerabiać łyżek.


czyli szybkozłącze uniwersalne - hydrauliczne lub mechaniczne ( typu "Miller" / "Geith" itp. ) - mamy takie w ofercie do wszystkich koparek, od 0,7t do 80+ t - sprawdzone, nie było żadnych zastrzeżeń, choć są nieco droższe od "Allegrowych", bo jednak jakość kosztuje... :mrgreen:
Części i serwis New Holland, O&K, CASE, STEYR, Neuson, BOMAG, Ammann, Kramer
Oleje i smary Petronas (Ambra, Akcela, Urania, Arbor), oleje i smary Veco
http://www.torots.pl

Awatar użytkownika
ToRo TS
Operator

  • Posty: 288
  • Rejestracja: 28 Mar 2012 21:10
  • Miejscowość: Lubuskie
  • Pochwały: 5

Szybkozłącze do mini

Postprzez chris_popotam » 01 Lis 2013 09:29

Witam
Mam pytanie czy ma ktoś jakiś szkic lub shemat jak osadzony zatrzask w szybko złączy typu cat, bo chciałbym zrobić takie szybko złącze ale chciałbym ominąć etap prób i błędów do poprawy
jest to koparka volvo ec15 b xtv
sworznie są średnicy 30mm a rozstaw sworzni na łyżce 130mm

chris_popotam
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 21:01
  • Miejscowość: Goleszów /Cieszyn

Maszyna: volvo ec15b xtv
O&K MN4


Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 01 Lis 2013 10:31

chris_popotam, ruszaj panie z produkcją :D :
Image
Image
Image
Image
czekam na efekt końcowy :mrgreen:
W tym czasie w którym będziesz tworzył to szybkozłącze to swoją minikoparką zarobisz na oryginalne - są na allegro w rozsądnej kasie.
Jak zrobisz dokładnie takie same jak ori CAT (odlew staliwny) to ja zamówię od Ciebie jakieś 10sztuk. :D

chris_popotam napisał(a):chciałbym ominąć etap prób i błędów do poprawy

próbujesz wyważyć otwarte drzwi, szkoda czasu i pary

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Szybkozłącze do mini

Postprzez chris_popotam » 01 Lis 2013 11:55

dzięki za szybką odpowiedź
plan jest taki żeby tp pospawać z kawałków
ten ślusarz co będzie mi robił szybkozłącze to robił już nam do koparko-ładowarki całego konia na którym jest mocowane tylne ramie to chyba da mi rade zrobić taką pierdłke :D

chris_popotam
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 02 Lis 2011 21:01
  • Miejscowość: Goleszów /Cieszyn

Maszyna: volvo ec15b xtv
O&K MN4


Szybkozłącze do mini

Postprzez tomcios » 22 Gru 2014 21:00

koledzy a wie ktoś może jakiej firmy szybkozłącze pasuje na coś takiego ? http://allegro.pl/lyzki-lyzka-nowa-orgi ... 68685.html
mam w swojej pc20 właśnie taki system mocowania i nie mogę nigdzie kupić skarpówki ! na szybkozłączu niestety tabliczki brak... charakterystyczne na łyżkach z tej serii jest R z boku łyżki.

tomcios
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 08 Mar 2009 15:24
  • Miejscowość: kraków

Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 22 Gru 2014 22:07

tomcios, miałem u siebie już kilka razy minikoparki Komatsu oraz Yanmar właśnie z takim szybkozłączem, ale nigdy nie spotkałem żadnej tabliczki.
Mówimy o takim wynalazku???
Fotka po tulejowaniu z PC27MR2
Image
Przemyśl zmianę na Lehnhoff MS03 - nie będziesz miał problemu z doborem łyżek.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Szybkozłącze do mini

Postprzez tomcios » 27 Gru 2014 11:01

przemyślałem sprawę... tak jak Arcio sugerujesz zmienię na Lehnhoff MS03 teraz pytanie bo rozumie że szybkozłącze musi być dopasowane pod dany model maszyny więc pytanie czy kupić nowe np. http://otomoto.pl/inny-K267794.html czy szukać oryginalnej używki ? ma ktoś może namiary na takie szybkozłacze do PC20mr.

tomcios
Nowicjusz

  • Posty: 19
  • Rejestracja: 08 Mar 2009 15:24
  • Miejscowość: kraków

Szybkozłącze do mini

Postprzez Arcio » 27 Gru 2014 20:15

tomcios, szukaj raczej oryginału, ostatnio spotkałem dwa podrobione Lehnhoff-y w których był zbyt mały rozstaw sworzni i efekt był taki, że nie dało się na max zsunąć siłownika łyżki, a po max wysunięciu siłownika łącznik, który łączy tłoczysko siłownika z szybkozłączem dotykał od spodu do stick-a.
Masz 3 parametry do sprawdzenia:
- średnica otworów pod sworznie
- rozstaw otworów pod sworznie
- odstęp pomiędzy otworami (tak aby stick i łącznik siłownika się zmieścił)
Pamiętaj: lepsza używka do zregenerowania niż nówka podróba.
Generalnie każde szybkozłącze można przywrócić do życia w rozsądnej kasie, wyjątkiem jest oryginał Schaeff.
Załączniki
schaeff.jpg

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Szybkozłącze do mini

Postprzez piterobandito » 25 Mar 2015 12:06

Wiem że temat stary ale nie chcę nowego zaczynać- Panowie potrzebuję kilka rysunków + rozmiary/rozstawy między sworzniami, przesunięcie górnych i dolnych sworzni względem siebie, szkic zamka i sposób jego mocowania z oryginalnego szybkozłącza do JCB 801, jeśli ktoś takie ma to proszę o podesłane, mam gościa co by mi elementy wypalił za 0,7l więc samemu zrobić wyjdzie taniej.

Image


ewentualnie kupię takie używane "po pieniądzach"

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Szybkozłącze do mini

Postprzez mechanior » 25 Mar 2015 23:36

Wypali ci całe szybkozłącze? Z jednego kawałka materiału? Pokaż tą maszynę... :banan:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Szybkozłącze do mini

Postprzez piterobandito » 26 Mar 2015 09:45

co by mi elementy wypalił


czy tam jest napisane że całe szybkozłącze? nie, "elementy", wiedziałem że się czepisz, zawsze znajdzie się ktoś kto zamiast doradzić to się szczegółów złapie, całość sobie sam zlepię do kupy i będzie działało, jeśli nie masz zamiaru pomóc to po co się odzywasz w temacie.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej