wibako

Po remoncie dymi na niebiesko

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Po remoncie dymi na niebiesko

Postprzez radek » 31 Mar 2013 14:39

Witam. Rozebrałem silnik, wymieniłem uszczelniacze zaworów, dotarłem zawory, wyczyściłem rowki tłoków, ale pierścienie na oko były jak nowe. Dodam, że maszyna ma 1500 mtg, ciśnienie po 30 na garze, poskładałem i nadal kopci na niebiesko. Pomocy, czy to moja wina, nowe pierścienie mogłem pozakładać? Może tak być, że był przegrzany silnik? Ale czemu ma takie ciśnienie?

radek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 13 Mar 2013 21:44

Maszyna: JCB 8015 MINIKOPARKA


Reklama

simmet

Po remoncie dymi na niebiesko

Postprzez Intramex » 02 Kwi 2013 11:22

Ile oleju ubywa?
Intramex Polska - nasza strona
Podwozia gąsienicowe, napędy gąsienic
Części CAT,Komatsu
Zęby, lemiesze, groty, oleje, filtry
tel. 781-314-101

Nasz facebook - lubię to!

Awatar użytkownika
Intramex
Operator

  • Posty: 329
  • Rejestracja: 16 Lis 2009 16:19
  • Miejscowość: gliwice
  • Pochwały: 1

Re: Po remoncie dymi na niebiesko

Postprzez radek » 02 Kwi 2013 18:10

Dziś wziąłem wykręciłem wtryski i były ustawione na 120 bar w zakładzie, a ja je rozkręciłem i dodałem po jednej podkładce 1 milimetrowej pod sprężynę. Ciśnienie jest pewnie większe i dymku prawie zero, bez pomiaru wtrysków to robiłem, sam bez przyrządu, jest prawie igła nawet tak jak teraz to już mnie cieszy, a jak byłem w zakładzie to zapierali się że to nie wina wtrysków to olej stare lały a nowe na oko ustawili.

radek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 13 Mar 2013 21:44

Maszyna: JCB 8015 MINIKOPARKA


Złe wtryskiwacze?

Postprzez radek » 04 Kwi 2013 21:14

Witam. Mam pytanie: czy to dymienie to może być spowodowane złymi wtryskami? Niedawno byłem wymienić stare na nowe, robili to w pewnym zakładzie, ustawili ciśnienie zakładam i po rozgrzaniu dymił na niebiesko. Sam w domu dodałem po podkładce do sprężyn wtrysków, podniosłem tym ciśnienie, nie wiem ile bo to była partyzantka w garażu bez zegara. Efekt taki, że nie dymi wcale tylko zawory na wolnych obrotach słychać, na szybkich igła jest więc czy mogli założyć mi inne wtryskiwacze? Gabarytowo i wizualnie to samo, ale inne???

radek
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 13 Mar 2013 21:44

Maszyna: JCB 8015 MINIKOPARKA


Po remoncie dymi na niebiesko

Postprzez mechanior » 08 Kwi 2013 00:57

pierwszym błędem który popełniłeś było rozebranie silnika bez żadnych wskazań, nie zrobiłeś diagnostyki i zacząłeś grzebać na pałę, następnym błędem było oddanie wtrysków do jakichś patałachów, dane regulacyjne są w katalogu a niebieski dym może świadczyć o niewłaściwym momencie wtrysku co wymaga sprawdzenia mechanizmu regulatora wtrysku i pompy wtryskowej

dlaczego nie zamieściłeś informacji na temat tego CO TO ZA MASZYNA i JAKI MA SILNIK?
przy zakładaniu tematu masz formularz i masz go wypełnić
jeśli nie będziecie się tego trzymać to jak mamy udzielać pomocy nie wiedząc o czym rozmawiamy?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20865
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Po remoncie dymi na niebiesko

Postprzez Czans » 12 Sie 2018 15:06

Kolego bardzo ważna informacja mam ten sam problem jutro zrobię to samo pozdrawiam .

Czans
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 10 Sie 2018 10:11

Maszyna: Case 580gt

Firma: Czns


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej