wibako

Mechanizm zamka otwartych drzwi JCB 8015

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Mechanizm zamka otwartych drzwi JCB 8015

Postprzez filipdz » 11 Kwi 2013 16:05

Witam,
Maszyna: JCB
Model: 8015
Rok: 2003

Szukam mechanizmu zamka/zatrzasku do drzwi. (chodzi o mechanizm zamontowany z boku koparki który trzyma drzwi gdy są otwarte)

szukałem po goglach i nawet śladu nie ma...

filipdz
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 01 Lip 2007 08:49
  • Miejscowość: wawa

Reklama

simmet

Mechanizm zamka otwartych drzwi JCB 8015

Postprzez elmer » 11 Kwi 2013 21:05

Miałem to samo - rozklekotane i popękane aż kuło w oczy, więc wymontowałem oryginalny zamek i na jago podstawie odtworzyłem sobie nowy - hula aż miło.

elmer
Nowicjusz

Maszyna: jcb 801.5


Re: Mechanizm zamka otwartych drzwi JCB 8015

Postprzez filipdz » 11 Kwi 2013 21:22

Ja kupiłem koparkę niestety bez tego zamka i muszę mieć zamknięte drzwi bo takto "latają".. Lecz właśnie pomyślałem jak to rozwiązać i wpadłem na pomysł założenia zamka od bagażnika samochodu osobowego - widzę że audi robi takie mniejsze zamki. Na allegro taki zamek to koszt max 20zł do tego trzeba poświęcić z 2 godziny na zrobienie koszyka/obudowy dopasowanego do gniazda z boku koparki. Oczywiście zamek będzie podpięty pod linkę.... Wydaje mi się że ta konstrukcja nie będzie gorzej funkcjonalna od oryginalnego zamka...

filipdz
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 01 Lip 2007 08:49
  • Miejscowość: wawa

Mechanizm zamka otwartych drzwi JCB 8015

Postprzez elmer » 11 Kwi 2013 22:00

Dobry pomysł, robota jest raczej prosta, tylko w Twoim przypadku trzeba dobrze rozwiązać otwieranie/zwalnianie, żeby się potem niepotrzebnie nie wkurzać w czasie pracy. Linka myślę że będzie ok ale ja bym dorobił jakąś dźwignię a'la oryginał i do niej dopiero linkę.

elmer
Nowicjusz

Maszyna: jcb 801.5


Re: Mechanizm zamka otwartych drzwi JCB 8015

Postprzez filipdz » 11 Kwi 2013 22:13

Mam zamontowaną oryginalną linkę z wajchą zwalniającą - brakuje jedynie zamka... czyli problem prawie rozwiązany - w sobotę biorę się za konstrukcję tego koszyka

filipdz
Fizol

  • Posty: 38
  • Rejestracja: 01 Lip 2007 08:49
  • Miejscowość: wawa

Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej