wibako

[ZRH 12] Jaki olej hydrauliczny

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

[ZRH 12] Jaki olej hydrauliczny

Postprzez nivre » 22 Kwi 2013 22:57

Marka i model maszyny: Zeppelin ZRH 12
Rok produkcji: 1998

Witam Wszystkich. Mam pytanie jaki olej hydrauliczny ma być w tej minikoparce? Chcę wymienić olej lecz nie wiem czy zalać LHL46 czy jakiś inny?
Jeśli ktoś ma jakieś dane techniczne do tej koparki to przy okazji prosiłbym o wsparcie.

nivre
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 21 Kwi 2013 11:05
  • Miejscowość: podkarpacie

Maszyna: JCB

Firma: X X X


Reklama

simmet

[ZRH 12] Jaki olej hydrauliczny

Postprzez Arcio » 22 Kwi 2013 23:29

Myślę, że sam sobie dobierzesz właściwy olej:
viewtopic.php?f=6&t=14471
o HL46 zapomnij :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


[ZRH 12] Jaki olej hydrauliczny

Postprzez nivre » 23 Kwi 2013 14:20

Niestety nie ma nigdzie tej koparki. Jest tylko Schaeff HR12 - jeśli to to samo co Zeppelin, to i tak nie wiem co zalać, żeby chodziło na tym dobrze, gładko i bezawaryjnie :roll:. Nie, że nie chce mi się szukać, bo wypisałem sobie na karteczce wszystkie pozycje które występują do Schaeffa, ale Wy koledzy jako bardziej doświadczeni, tak z praktyki moglibyście mi coś polecić, żeby maszyna miała to, co jej się należy :)
Tak na marginesie to mój JCB już 2 rok chodzi na tym, czym był zalany, a do uzupełnienia po awarii węża kupiłem zwykły LHL46, bo taki jest podany na kserówce z wykazem smarów i olei do JCB którą dostałem od firmy gdzie kupiłem tą koparkę.
I w tym roku będę też w 8015 wymieniał cały olej hydrauliczny - i także nie wiem co zalać, żeby było lepsze od LHL46, i czy w ogóle mogę coś innego zalać?
Także moja wielka prośba, jeśli możecie mi coś polecić do tego Zeppelina i przy okazji do JCB 8015 to bardzo proszę.

nivre
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 21 Kwi 2013 11:05
  • Miejscowość: podkarpacie

Maszyna: JCB

Firma: X X X


[ZRH 12] Jaki olej hydrauliczny

Postprzez master123 » 23 Kwi 2013 15:36

jeśli już lejesz olej hydrauliczny ISO 46 to polecam o symbolach HVI 46 lub HM 46. Ja stosuję Fuchs Renolin HVI 46 i jestem bardzo zadowolony. Olej jest bardzo czysty i ma ładny klarowny słomkowy kolor (bez porównania z jakimkolwiek HL 46). Z całą pewnością hydraulika dłużej pochodzi na takim niż tym podłym HL. To jest najbardziej podstawowy olej hydrauliczny, najczęściej stosowany do maszyn typu cyklop itp. :D

Autor postu otrzymał pochwałę
A STATE OF TRANCE
http://xat.com/Kopaczka - zapraszam na pierdo lamento....

Awatar użytkownika
master123
Fachoperator

  • Posty: 1255
  • Rejestracja: 20 Lut 2010 21:41
  • Miejscowość: Łódż
  • Pochwały: 14

Maszyna: Eder M 815 B,
Gallmac WMW 100L,
Doosan DX 225

Firma: prywatna


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej