wibako

jak chwalicie doosany??

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

jak chwalicie doosany??

Postprzez rypacz » 24 Kwi 2013 23:59

Drodzy użytkownicy!

Podzielcie się zdaniem o minikoparkach Doosan, mamy dużo tej marki w segmencie ciężkich maszyn. Proszę o opinie w kwestii mini, głownie użytkowników i degustatorów na targach, bądź innych żywych warunkach. Coraz częściej pojawiają się na naszym rynku, na forum często stawiane na równi bobcat'a. W tym temacie proszę o wskazówki dla nabywających i użytkowników konkretnie marki Doosan!

po obejrzeniu na żywo, można stwierdzić sporo plusów, większość węży narażanych na pracę i zniszczenie są należycie opancerzone i dosyć jednolite na całej maszynie, operator mając jeden wąż zapasowy jest w stanie zaradzić w awarii dowolnego odcinka, poza tym maszyny dosyć prosto rozwiązane, małe prawdopodobieństwo awarii, solidne podzespoły, silniczek yanmara, aczkolwiek o niskiej mocy nominalnej w porównaniu tonażowym do bobcat'a, wizualnie konkretna rama i narzędzie robocze.

Marka nie jest popularna jako prestiżowa marka, jednakże przedstawicielstwo handlowe i obsługę serwisową ma dość dobrze rozwiniętą.
Jakie są opinie: czy można maszynę stawiać na równi z maszynami cat, volvo, kubota pod względem jakości, mimo napędzonej reklamy znanych marek? czy jednak jest to maszyna niszowa, niegodna konkurować na rynku mini maszyn budowlanych??

rypacz
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 14 Cze 2012 15:09
  • Miejscowość: Lgota Wielka/k. Radomska
  • Pochwały: 1

Maszyna: volvo ew 160, volvo ec 210


Reklama

simmet

jak chwalicie doosany??

Postprzez mechanior » 01 Maj 2013 00:16

nie chwalimy
Doosan kupił Bobcata i teraz wszystkie małe maszyny (poniżej 3T) to przemalowane Bobki
i odwrotnie, zdecydowana większość maszyn Bobcat powyżej 3T to przemalowane Doosan`y
Bobcat nie oferuje dużych maszyn, największa w ofercie koparka waży 9300 Kg

rypacz napisał(a):operator mając jeden wąż zapasowy jest w stanie zaradzić w awarii dowolnego odcinka

brzmi jak folder reklamowy, możesz to udowodnić? :mrgreen:
rypacz napisał(a):silniczek yanmara, aczkolwiek o niskiej mocy nominalnej w porównaniu tonażowym do bobcat'a

patrz powyżej
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


jak chwalicie doosany??

Postprzez rypacz » 06 Maj 2013 21:03

Dlaczego brak opinii pozytywnych, padło twierdzenie że doosan jest kopią bobcata, uznanej marki, nie tylko na rynku amerykańskim, ale coraz częściej na Europie.
W żadnym wypadku nie była to kampania reklamowa, wręcz przeciwnie, założyłem temat ponieważ jestem poszukiwaczem tego typu maszyn, byłem oglądać na żywo i staram się zebrać jak najwięcej informacji, podważyć stereotypy i tworzyć przydatną kronikę dla kolejnych kopaczy, którzy próbują się odnaleźć w świecie mini maszyn budowlanych.
Jeśli miał ktoś styczność z maszynami, niech wyrazi nie tylko subiektywną, ale i obiektywną opinie jak maszyny zachowują się w przestrzeni kilku lat eksploatacji?

rypacz
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 14 Cze 2012 15:09
  • Miejscowość: Lgota Wielka/k. Radomska
  • Pochwały: 1

Maszyna: volvo ew 160, volvo ec 210


jak chwalicie doosany??

Postprzez mechanior » 07 Maj 2013 09:41

nikt ci nie da odpowiedzi obiektywnej, niestety, ci co mieli problemy będą przeciw, ci co nie mieli będą za
po co kupować maszynę będącą kopią gdy jej cena wcale nie jest diametralnie inna od oryginału
zresztą nie ma co mówić o kopiach, to złe określenie dla przedmiotu który po prostu jest tylko przemalowany w inne barwy
ze względu na popularność marki Bobcat, jak sam zresztą napisałeś, jej uznanie chyba zdecydowanie lepiej kupić właśnie ją

nie jest to opinia hejtera tylko po prostu logiczne podejście do tematu człowieka który na co dzień zmaga się z takimi problemami
są setki ludzi którzy po mało przemyślanej decyzji zakupu maszyny mało popularnej przeklinają fakt posiadania marki czy modelu o małej popularności do której nie da się kupić części, dokumentacji czy nawet nie ma serwisu ani fabrycznego, autoryzowanego ani innego
podkreślam fakt że uzyskanie statusu autoryzacji nie świadczy o tym że mechanicy potrafią coś naprawić

tymczasem patrzycie na zakup głównie z perspektywy pieniędzy... a czasem wręcz ulegacie marketingowemu bełkotowi sprawnego handlowca
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


jak chwalicie doosany??

Postprzez rypacz » 07 Maj 2013 12:54

Kolejny raz potwierdza się powiedzenie, że lepiej jednak dopłacić parę złotówek więcej i zakupić maszynę znanej marki, pewnej i otoczonej solidnym serwisem. Zgadzam się z tym stwierdzeniem, jednakże poruszyłem ten temat ponieważ Doosany coraz częściej pojawiają się w ogłoszeniach, a wybór mini maszyny nie jest taki łatwy.
Dziękuje za poruszenie wątku, nie zamykam jednak dyskusji w razie gdyby ktoś chciał coś dodać w tym temacie.

rypacz
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 14 Cze 2012 15:09
  • Miejscowość: Lgota Wielka/k. Radomska
  • Pochwały: 1

Maszyna: volvo ew 160, volvo ec 210


Re: jak chwalicie doosany??

Postprzez medion » 08 Maj 2013 22:09

każdy Normalny człowiek czytając tw wypociny stwierdzi że ---- lansujesz Dosana PO CO?-- ty to wiesz najlepiej i na pewno nie jest to zamiar zakupu miniówki . Dyskusja czerstwa
Proponuje zamknąć temat. :idea:
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

jak chwalicie doosany??

Postprzez mechanior » 08 Maj 2013 23:42

też tak myślałem ale historia postów kolegi nie wskazuje na tendencje marketingowe albo baaaaardzo dobrze się maskuje dlatego nie ingeruję, temat ma jakieś wartości poznawcze dla społeczności forum... nawet jeśli mają dotyczyć LANSOWANIA...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


jak chwalicie doosany??

Postprzez rypacz » 13 Maj 2013 00:12

Przepraszam kolegów że wzbudziłem podejrzenie handlorza, nie miałem tego na celu. Na początku tematu zadałem pytanie, wyraziłem swoje zdanie żeby rozpocząć konwersacje, może zbyt subiektywne ze względu na to że przymierzamy się do zakupu i jesteśmy delikatnie podkręceni całą sprawą jak to przy zakupie świeżej maszyny bywa. Jeśli chodzi o moje "wypociny" nie jest to język wysoce fachowy, aczkolwiek staram się pisać bez błędów i poprawnie interpunkcyjne oraz stylistycznie, może wraz ze wzrostem aktywności na forum się to poprawi. A może Ty medion mógłbyś dodać coś jeszcze od siebie poza krótkim zdaniem w tym temacie jako użytkownik minikoparek, niekoniecznie tych ale innych porównując parametry i podzespoły.
Jeżeli dojdzie do finalizacji zakupu, oczywiście dam odpowiedź opartą już na realnym doświadczeniu.

rypacz
Pomocnik operatora

  • Posty: 70
  • Rejestracja: 14 Cze 2012 15:09
  • Miejscowość: Lgota Wielka/k. Radomska
  • Pochwały: 1

Maszyna: volvo ew 160, volvo ec 210


jak chwalicie doosany??

Postprzez medion » 21 Maj 2013 22:03

doosan mnie nie interesuje, bo są lepsze koparki może nie mam najlepszej na świecie ale lepszej jeszcze nie zrobili :D
sssss

medion
Młodszy operator

  • Posty: 154
  • Rejestracja: 16 Gru 2010 20:22
  • Miejscowość: PL
  • Pochwały: 1

jak chwalicie doosany??

Postprzez mechanior » 21 Maj 2013 23:23

medion napisał(a):może nie mam najlepszej na świecie ale lepszej jeszcze nie zrobili

przeczytaj i zastanów się nad swoim postem...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


jak chwalicie doosany??

Postprzez Piotr mc 85 » 24 Maj 2013 19:00

Trochę późno tu zajrzałem. Ja tylko powiem, że osobiście od handlowca Doosana usłyszałem iż to nie najlepsze maszyny, po prostu są w ofercie, bo wypadało by takie mieć.
Natomiast Kuboty nie można porównywać do Doosana, Kubota to lider w minikoparkach.
Pozdrawiam Piotr

Piotr mc 85
Fachoperator

  • Posty: 1318
  • Rejestracja: 16 Cze 2008 22:26
  • Miejscowość: Jaźwina
  • Pochwały: 34

Maszyna: VOLVO L150E, XCMG ZL50GCE, Hanomag55D,W K611, CAT 301.5

Firma: Kopalnia


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej