Przełącz do głównego szablonu
Forum minikoparek wszystkich producentów
Wyślij odpowiedź

Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

03 Maj 2013 09:55

Witam chcę kupić mini koparkę ale kompletnie nie wiem czego szukać .. proszę o pomoc zainteresowała mnie mini firmy NEUSON 1903 2008r czy jest to dobre??
czego dokładnie szukam sam nie wiem bo czytałem o jakichś koparkach które mają rozsuwane gąsienice tylko czy to jest dobre i często się używa tego?? szukam czegoś co mało pali jest tanie w utrzymaniu i części oraz naprawa jest tania i żeby ważyło ok 1500 kg max 2 T z kabiną w miarę nowe, dobrze było by też gdyby miała szybkozłącze
Panowie proszę o pomoc! no i skąd najlepiej ściągnąć z Niemiec a może z Anglii??
Ostatnio edytowany przez sopottg, 04 Maj 2013 15:28, edytowano w sumie 1 raz

SZUKAM MASZYNY POMOCY !

03 Maj 2013 10:43

a moze tak napiszesz coś wiecej o swoich planach, co bys chcial taka maszyna robić i na jak dużą skale?

smam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

04 Maj 2013 15:29

na usługi pod światłowody i prywatnie też planuję w wolnych chwilach wynajmować.

smam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

04 Maj 2013 16:41

2008 to nie jest nowa koparka więc dobrze sprawdź maszynę aby na starcie nie wsadzić drugie tyle co zakup w naprawy.
Rozsuwane podwozie jak najbardziej zwłaszcza w teren, ja popełniłem ten błąd i nie raz muszę się nakombinować by fikołka nie kicnąć.

smam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

04 Maj 2013 22:52

Akurat ta w razie uszkodzenia nie będzie tania w naprawie. Szyby tylko oryginały albo dedykowane bo są wypukłe. Bardzo mało miejsca w środku temat poruszany w obrębie 2-3 postów poszukaj. Najszybciej i najtaniej części dostaniesz chyba do JCB.

Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

05 Maj 2013 17:12

a jaki model JCB warto kupić żeby miało dodatkowo rozsuwane podwozie?

Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

05 Maj 2013 18:25

Znam dość dobrze Neusony i moge polecić - serwisowałem ich dość dużo i są mało awaryjne, nie są też jakieś strasznie drogie w utrzymaniu (części) Silnik to Yanmar, prawie nie do zajechania, hydraulika dobra, maszynki ogólnie trwałe. Moi klienci je sobie chwalą, a piszę tutaj o firmach zajmujących się instalacjami wod-kan, energetycznymi itp. Fakt - kabina nie oferuje za wiele miejsca, szyba przednia jest dzielona w nieszczególnym miejscu, tak, że aby wygodnie pracować to najlepiej wyjąć dolną szybę, z którą na dodatek nie wiadomo co robić, bo gdzieś ją trzeba położyć. Kształt szyb też ciulowy - tylko przednia do kupienia w zamienniku, boczne wyłącznie w oryginale, ale z kolei da się je dorobić z poliwęglanu. Były też problemy z pękającymi rurami wydechowymi w tamtych latach (jeśli już zmieniona na poprawioną, to OK, jeśli nie, to na 100% pęknie przy kolektorze lub tłumiku.
Z częściami nie ma problemu, z serwisem i wiedzą też :D
Rozsuwane podwozie bardzo pomaga w pracy, jest też wersja z pochylaną kabiną (bezcenne przy pracy na pochyłościach w poprzek / skos stoku, ale to model 2203)
Jak trafisz nie zajechaną, powinieneś być zadowolony.

Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

06 Maj 2013 14:20

potwierdzam, naprawiałem kilka Neusonów, starszych i nowszych (tych spod znaku WACKERa) rozwiązania typowe i normalia dostępne w zamiennikach, prosta hydraulika i elektryka, maszyna warta swojej ceny, przy zakupie używanego sprzętu zawsze można trafić na minę ale tutaj nie mam mocnych

dobra alternatywa dla JCB, Bobcata czy CATa... minikoparki Neuson i CAT są teraz produkowane w tej samej fabryce...

Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

08 Maj 2013 22:15

Lepiej kup JCB -- lubię jak konkurencja ma słabszą maszynę od mojej :lol: :lol: :lol:
Neuson to jedna z najdroższych maszyn --- ale coś za Coś :D
Nie polecam szyb z poliwęglanu lepiej dorobić klejoną u szklarza

Re: Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

15 Maj 2013 23:42

medion napisał(a):Nie polecam szyb z poliwęglanu lepiej dorobić klejoną u szklarza

lepiej dorobić hartowaną u specjalistów ponieważ każda szyba w mini to droga ewakuacyjna z kabiny.

Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

16 Maj 2013 01:01

kryterium standardowe - koszt...

Re: Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

16 Maj 2013 12:22

pytanie w jakiej wadze maszyny chcesz się zmieścić. 1903 waży 1,95t - za osobówką raczej nie pociągniesz - musisz zmieścić się w 3,5 t DMC.

Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

16 Maj 2013 16:13

no taki temat też już jest na forum, miliony postów o tym co jest lepsze: stare Pajero z przyczepą czy Ducato autoholownik...

ale jak napisałem powyżej jest tych wypowiedzi dużo więc nie prowadźmy dyskusji na ten sam temat

Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

16 Maj 2013 19:15

medion napisał(a):Nie polecam szyb z poliwęglanu lepiej dorobić klejoną u szklarza


Dlaczego nie polecasz? Na przykład John Deere robi wszystkie szyby z poliwęglanu, przynajmniej w sprzęcie leśnym.
A może miałeś na myśli plexi? To zupełnie inna bajka.

Mam zamiar kupić nową maszynę może Neuson 1903?

21 Maj 2013 21:59

Poliwęglan lity -- fajny jak nowy ale się rysuje i jest kłopot z widocznością
Być może szyby w jahn deere są jakiegoś lepszego materiału -- ale nic nie dorówna szybie pod względem zarysowań i późniejszego matowienia
Wyślij odpowiedź