wibako

yanmar b27-2 nie chce odpalić

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez mechanior » 02 Wrz 2013 23:33

układ paliwowy jest skonstruowany tak że jeśli jest wszystko sprawne to nie ma potrzeby montowania jakichś dodatkowych zaworków i pompek co, jak widzę, bywa ulubioną procedurą niektórych "usprawniaczy"
kłopoty z porannym odpaleniem są zazwyczaj spowodowane awarią pompki wstępnej a właściwie jej zaworków zwrotnych
jeśli zastosowanie kroplówki nic nie zmieniło w zachowaniu maszyny to zasilanie pompy masz wykluczone, niezależnie od rodzaju układu wtryskowego teraz problem może tkwić jedynie w samej pompie bądź wtryskiwaczach
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Reklama

simmet

Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez lysy1983 » 03 Wrz 2013 14:51

Diagnoza pompiarza: mocno wytarte sekcje, regeneracja zamknie się w jakichs 3k, a ja głupi myslałem że maszyny Mf są drogie w eksploatacji
poszukuję dtr do mf 60hx i yanmar b27-2 w jęz polskim
posiadam dtr do tych maszyn w jeż ang(MF) i niemieckim(yanmar i MF)

lysy1983
Fizol

Maszyna: MF60hx

Firma: xxx


yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez WN-TECH » 03 Wrz 2013 20:32

skoro tak to trochę dziwne ze jak już zapaliła to normalnie pracowała,silnik miał moc odpowiednią i gasła od razu po wyłączeniu zapłonu---ale nie będę się czepiał...
może to pompiarz nie jest tani???:):)
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez mechanior » 04 Wrz 2013 23:14

z pompami wtryskowymi jest tak że jak się je rozbierze to zazwyczaj zobaczymy miał i sieczkę
ja sam się czasem dziwie w jaki sposób ta maszyna jeszcze odpalała i działała skoro po otwarciu obudowy części dosłownie wysypują się na stół...
wtedy pozostaje już tylko wymienić wszystko na nowe

to że pracuje po trudnym odpaleniu to proste do wytłumaczenia, najlepiej widać to na układach CR, układ wtryskowy jest sprawny ale ciśnienia za małe, na rozruszniku nie osiągają wartości prawidłowych (przy ok 300 rpm) ale na wolnych obrotach już tak (800-1000 rpm) więc silnik działa tylko jest odrobinę słabszy, w praktyce operator/użytkownik nie jest w stanie zaobserwować stopniowego spadku wydolności w czasie pracy ale natychmiast zauważa problemy z odpaleniem :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez mokilok2 » 12 Sty 2016 22:09

Witam, ja też mam problem i takie same objawy w mini koparce z taką samą pompą wtryskową.
Kolego lysy jak sobie poradziłeś z tym problemem, co było przyczyną.Czy demontowałeś pompę wtryskową jak tak to jak to zrobić żeby czegoś nie uszkodzić.?
z góry dzięki za info.

mokilok2
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 14 Lis 2008 23:08
  • Miejscowość: Rzeszów

Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez puszek_ZGY » 12 Sty 2016 22:23

mokilok2 napisał(a):Witam, ja też mam problem i takie same objawy w mini koparce z taką samą pompą wtryskową.
Kolego lysy jak sobie poradziłeś z tym problemem, co było przyczyną.Czy demontowałeś pompę wtryskową jak tak to jak to zrobić żeby czegoś nie uszkodzić.?
z góry dzięki za info.


Jak masz taki sam problem, to czemu nie przeczytasz tematu od początku do końca? Odpowiedź autora jest na drugiej stronie (żebyś się nie męczył ;))

Poza tym i tak powinieneś założyć nowy temat...
Jeśli pomogłem ---> Kliknij "pochwała" ;)

Mój kanał YouTube https://www.youtube.com/channel/UCnu2d_ ... Qbz8agHLXw

Awatar użytkownika
puszek_ZGY
Fachoperator

Maszyna: VOLVO EW140C

Firma: -


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej