wibako

yanmar b27-2 nie chce odpalić

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez lysy1983 » 31 Sie 2013 17:50

Marka i model maszyny: Amman Yanmar b27-2
Rok produkcji: 1994
Numer seryjny: 13124

Witam, mam problem z moją minikoparką. Strasznie kiepsko pali ostatnio, niezależnie od tego czy zimna, czy bezposrednio po zgaszeniu nie chce odpalić, wygląda to tak, jakby paliwo nie dochodziło, albo schodziło z układu. rozrusznik musi kręcić ok 30 sek do minuty zanim maszyna zaskoczy, przy czym jak już zapali to chodzi bez problemów: nie gaśnie,ma wystarczająco dużo siły,nie schodzi z obrotów. po prostu jak ją odpalę to już wole jak chodzi cały dzień dla siętego spokoju. Gaszę ja dopiero wieczór. Przejechałem ją dzisiaj z kroplówki na pompie wtryskowej i nic się nie zmieniło, jak kiepsko startowała wczesniej, tak dalej cięzko startuje i jak płynnie chodziła po starcie tak dale chodzi. Czy to może być pompa??? (zaznaczam, ze to pompa sekcyjna i nie wiem na ile sprawdza sie przy niej kroplówka, do tej pory robiłem 2 razy kroplówkę na rotacyjnej na jcb i mf z pozytywnymi skutkami). w razie potrzeby mam zdjecia i krotki filmik z odpalania moge umiescic w sieci
poszukuję dtr do mf 60hx i yanmar b27-2 w jęz polskim
posiadam dtr do tych maszyn w jeż ang(MF) i niemieckim(yanmar i MF)

lysy1983
Fizol

Maszyna: MF60hx

Firma: xxx


Reklama

simmet

yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez dawidk » 31 Sie 2013 19:53

Witam

Na początek do sprawdzenia <piszesz że kroplówkę już sprawdzałeś>
Cewka gaszenia -
Ciśnienie sprężania w cylindrach
Wtryski
Pompa wtryskowa
Jesli rozrusznik kręci i wszystko jest ok - cudów nie ma, musi palić
:-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez ksieciunio » 31 Sie 2013 22:42

wymieniales moze filtr paliwa? mialem przypadek ze zamiennik mial innej srednic uszczelke i paliwo schodzilo do baku. sadzac po twoim opisie to jest wlasnie problem z jakiegos powodu paliwo ucieka z ukladu. sprawdz szczelnosc ukladu czyli wszystkie przewody od zbiornika paliwa do pompy podajacej.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez czaki » 31 Sie 2013 23:12

Kolega napisal: "Przejechałem ją dzisiaj z kroplówki na pompie wtryskowej i nic się nie zmieniło, jak kiepsko startowała wczesniej, tak dalej cięzko startuje i jak płynnie chodziła po starcie tak dale chodzi",czyli odpadaja filtry i wszystko,co jest za pompa wtryskowa.Oczywiscie zastanawiac tez moze sam rozrusznik,mechanizm sprzegania go z wiencem itp. - musisz to wizualnie i intuicyjnie ocenic :-).Potem mozesz smialo zdjac pompe wtryskowa, wtryskiwacze i pogrzebac przy tym (czy np.uszczelnienia sa) Ok

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez lysy1983 » 31 Sie 2013 23:27

rozusznik jest nowy, także napewno to już odpada, jutro niedziela czyli cały dzien na myslenie, a w poniedziałek będę sie z nia jeszcze męczył, sprawdze jeszcze tą cewkę gaszenia, bo raz po jej odpięciu maszyna zaskoczyła, ale trzeba bylo recznie gasic. pózniej znów nie chciala palic z odlaczona cewka(próbowałem kilka razy) i gasiłem ręcznie, ale robiło sie już ciemno, takze jak najwiecej porad do poniedziałku poproszę
poszukuję dtr do mf 60hx i yanmar b27-2 w jęz polskim
posiadam dtr do tych maszyn w jeż ang(MF) i niemieckim(yanmar i MF)

lysy1983
Fizol

Maszyna: MF60hx

Firma: xxx


yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez WN-TECH » 01 Wrz 2013 08:48

ciśnienia sprężania bym się nie czepiał ponieważ zimna czy ciepła maszyna nie pali tak samo.
wtryski--trochę inaczej się objawia uszkodzenie ich.
kroplówka była więc układ paliwowy pewnie ok.
pozostaje pompa wtryskowa.zapewne jakiś regulator dawki początkowej czy jak to się tam nazywa--niech mnie ktoś poprawi.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez czaki » 01 Wrz 2013 11:02

Rozumiem, ze tez regulator dawki poczatkowej. Inaczej mowiac nie miales na mysli regulatora wolnych obrotow?
Jaki tam jest w ogole silnik w tym janmarze 27? Co do cewki gaszenia, czyli cofania listwy, mialem w agregacie dokladnie tydzien temu takie zdarzenie, ze przy przekreceniu kluczyka w stacyjce i w konsekwencji odciecia pradu na tej cewce, cewka nie ulegala cofnięciu i silnik pracowal niemalze na wolnych obrotach.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez lysy1983 » 01 Wrz 2013 13:05

silnik 3 cylindry Yanmar z pompa sekcyjną, dorzucam zdjęcia:
http://tinypic.com/view.php?pic=2dsj040&s=5
http://tinypic.com/view.php?pic=2qtifj9&s=5
poszukuję dtr do mf 60hx i yanmar b27-2 w jęz polskim
posiadam dtr do tych maszyn w jeż ang(MF) i niemieckim(yanmar i MF)

lysy1983
Fizol

Maszyna: MF60hx

Firma: xxx


yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez WN-TECH » 01 Wrz 2013 14:01

zapal ją na plaku i zobaczysz czy odpali i od razu zacznie pracować na paliwie.
nie miałem na myśli regulatora wolnych obrotów.
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez czaki » 01 Wrz 2013 15:03

juz mozna usunąć :-)
Ostatnio edytowany przez czaki, 02 Wrz 2013 11:09, edytowano w sumie 1 raz

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez WN-TECH » 01 Wrz 2013 17:26

jak widać na fotkach yanmar nie posiada pompy rotacyjnej.
pompy niech regulują fachowcy na stole--oszczędza to wiele problemów...
serwis maszyn budowlanych.
tel 785939252

WN-TECH
Operator

  • Posty: 315
  • Rejestracja: 08 Sie 2013 21:13
  • Miejscowość: kielce
  • Pochwały: 12

Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez lysy1983 » 01 Wrz 2013 17:31

Prawdopodobnie jutro, będe ją wykręcał i zawioze ja do jakiegoś pompiarza.
Tak, zaznaczyłem, ze popma jest sekcyjna w pierwszym poscie. Nawiązując do twojego poprzedniego postu kolego o próbe odpalania plakiem dołaczam wideo z yt: http://www.youtube.com/watch?v=Thw8LKuH ... e=youtu.be
Palona była juz na kroplówce bo nie chciało mi sie juz podpinac wezyków z powrotem
poszukuję dtr do mf 60hx i yanmar b27-2 w jęz polskim
posiadam dtr do tych maszyn w jeż ang(MF) i niemieckim(yanmar i MF)

lysy1983
Fizol

Maszyna: MF60hx

Firma: xxx


Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez czaki » 01 Wrz 2013 19:40

wlasnie zauwazylem teraz po odpaleniu fotek z linkow, ze to pompa rzedowa, choc zawsze wydawalo mi sie, ze te yanmary maja pompy rotacyjne. Zaraz to dokladnie sprawdze, bo mam plik pdf ze specyfikacjami silnikow od yanmar. Jak w tej 27-ce jest silnik 3TNE82A, tj tam jest pompa rzedowa 3-sekcyjna. Jak chcesz, moge ci ten plik w pdf podeslac, bo sa w nim opisy dotyczace np. sprawdzenia silnika i jego oprzyrzadowania.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez lysy1983 » 01 Wrz 2013 19:59

czaki napisał(a):wlasnie zauwazylem teraz po odpaleniu fotek z linkow, ze to pompa rzedowa, choc zawsze wydawalo mi sie,ze te yanmary maja pompy rotacyjne. Zaraz to dokladnie sprawdze, bo mam plik pdf ze specyfikacjami silnikow od yanmar. Jak w tej 27-ce jest silnik 3TNE82A, tj tam jest pompa rzedowa 3-sekcyjna. Jak chcesz, moge ci ten plik w pdf podeslac, bo sa w nim opisy dotyczace np. sprawdzenia silnika i jego oprzyrzadowania.

dzięki, za starania, ale w tym modelu jest silnik 3TNC80L-RB1
poszukuję dtr do mf 60hx i yanmar b27-2 w jęz polskim
posiadam dtr do tych maszyn w jeż ang(MF) i niemieckim(yanmar i MF)

lysy1983
Fizol

Maszyna: MF60hx

Firma: xxx


Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez waldigger1 » 01 Wrz 2013 22:09

witam.a sprawdz kolego mase :faja:

waldigger1
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 01 Wrz 2013 22:02

Maszyna: JCB 8016,MUSTANG 2040


Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez czaki » 01 Wrz 2013 23:12

Hehe, troche mam sklonnosci do drazenia tego tematu,bo moje początki na maszynach budowlanych siegaly wlasnie dwoch Yanmarów: model 27 i 50.
To jesli to jest zwykla pompa rzedowa, a regulacje dawki i kata wyprzedzenia wtrysku sa mechaniczne, to moze po prostu regulator obrotów Ci szwankuje? Jest jeszcze cos takiego jak zawor tloczny na sekcjach, ktory glownie "odsysa" paliwo z przewodow wtryskowych i przy okazji utrzymuje jakies tam cisnienie.
Co do tego twego oznaczenia, to juz rozkmninilem, ze ja pisalem o silnikach serii TNE, a ty masz serii TNC.
Tak sie sklada, ze mam specyfikacje do tego silnika 3TNC80L-RB1, ale niestety po angielsku.

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez lysy1983 » 02 Wrz 2013 07:43

To moze przeslij mi te specyfikacje, angielski jako tako rozumiem, bo z mojej niemieckiej dtr to się bardziej domyślam. Samej pompy to raczej boję się dotykać bo jeszcze coś zepsuje, jeszcze raz posprawdzam wszystkie inne mozliwosci i jak wyjdzie, ze to pompa to dam do regeneracji, głupio by było zregenerować pompe i mieć po tym znów problemy z odpalaniem :wall:
poszukuję dtr do mf 60hx i yanmar b27-2 w jęz polskim
posiadam dtr do tych maszyn w jeż ang(MF) i niemieckim(yanmar i MF)

lysy1983
Fizol

Maszyna: MF60hx

Firma: xxx


Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez czaki » 02 Wrz 2013 09:55

Masz racje, ze wpierw musialbys sie upewnic, czy to aby na pewno pompa. To nie jest pozadane wyjscie: dac troche kasy i miec dalej usterke :-) Ja pamietam, ze kiedys w ladowarce mialem tak, ze musialem dluuugo krecic rozrusznikiem, by maszyne odpalic. Potem okazalo sie, ze cos bylo nie tak z pompka zasilajaca: nie bylo podtlaczania paliwa. Mechanik zamontowal pompke reczna, tzw. gruche, jaka ty masz w kroplowce. Od tego czasu przed kazdym odpaleniem ladowarki musialem pewien czas podtloczyc paliwo na tej gruszce.
Aha, podaj mejla, to wysle ci co trzeba
albo wklep to:

http://www.gobookee.net/get_book.php?u= ... U9MSAuLi4=

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Re: yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez lysy1983 » 02 Wrz 2013 10:23

Ok, dzięki. wygląda naa to,że sekcje przepuszczają, przetestowaliśmy wtryski na z yanmara na pompie od c330 i już przy startowaniu rozrusznikiem dają paliwo praktycznie od razu, w mini naprawde trzeba pokręcic zanim paliwo przez nie popłynie. wrzuciłem wtryska od poloneza diesla bezposrednio przez rurke na pompe i długo trwalo zanim paliwo poszło. wsadzony w pompe ursusa w ten sam sposób podał paliwo od razu
poszukuję dtr do mf 60hx i yanmar b27-2 w jęz polskim
posiadam dtr do tych maszyn w jeż ang(MF) i niemieckim(yanmar i MF)

lysy1983
Fizol

Maszyna: MF60hx

Firma: xxx


yanmar b27-2 nie chce odpalić

Postprzez czaki » 02 Wrz 2013 11:15

Ja jak cos moge, to pomoge. Praktycznie mechanikiem nie jestem, tylko z wyksztalcenia i tyle, co w zakresie obslug i drobnych napraw maszyn, ktore uzytkowalem/uzytkuje.
Dobrze, ze masz jeszcze dostep do innych maszyn, by mozna bylo w prosty a skuteczny sposob sprawdzic, czy cos dziala i jak dziala.
Mysmy tak kiedys powszechnie w wojsku robili, ze naprawianie odbywalo sie dzieki porownaniom z "przeszczepami".

czaki
Fachoperator

  • Posty: 649
  • Rejestracja: 05 Lut 2011 22:48
  • Miejscowość: Cieszyn
  • Pochwały: 6

Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej