wibako

hanix H15A proszę o pomoc nowicuszowi

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

hanix H15A proszę o pomoc nowicuszowi

Postprzez padrelvis » 30 Mar 2014 23:05

Marka i model maszyny: hanix h15a
Rok produkcji: 1995

Witam jestem nowym członkiem forum więc proszę o wyrozumiałość. Zakupiłem H15A jako dodatkowe żródło jakiejś tam gotówki.Pracuje jako operator pompogruszki do betonu więc małe fuchy się trafiają i myślę że ta maszynka podoła takiej formie dorywczej pracy? Wiem że są tu posiadacze tego sprzętu i bardzo proszę o pomoc w tematach początującego. Gdzie kupić skarpówkę oraz zęby do łyżki? Na co zwracać uwagę co często szfankuje? Dla czego raz pali od strzała a za chwilę musi kręcic? Proszę o pomoc w odpowiedniej formie eksploatacji tej maszyny bardzo to ważne dla mnie :kiss:

padrelvis
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 30 Mar 2014 22:48

Maszyna: HANIX H15A minikoparka

Firma: Zakład Betoniarski


Reklama

simmet

hanix H15A proszę o pomoc nowicuszowi

Postprzez mechanior » 31 Mar 2014 22:48

Ten silnik wymaga podgrzania przed odpaleniem nawet przy +30, jeśli mimo podgrzania pali ciężko sprawdź działanie świec żarowych (muszą grzać wszystkie 3), często też uszkodzeniu ulega przeponowa elektryczna pompka wstępna paliwa, trzeba zaobserwować czy ciągle rytmicznie i równo klika po włączeniu stacyjki.
Pamiętaj o częstej wymianie oleju w napędach bo to słaby punkt wszystkich minikoparek. Minimum raz w sezonie niezależnie od przebiegu motogodzin. Tak samo bym traktował silnik: wymiana filtra oleju i oleju co 250h ale nie rzadziej niż raz do roku, filtry paliwa też, stosuj wyłącznie markowe filtry paliwa to zapewni długą eksploatację układu wtryskowego...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej