wibako

Części zamienne do CAT 301

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Części zamienne do CAT 301

Postprzez bartifeeli » 10 Sie 2014 23:35

Marka i model maszyny: Cat 301.5
Rok produkcji: 2001
Numer seryjny: 5DW03137

Witam.
Trzy dni temu kupiłem mini 301.5 i chcę jej teraz zrobić "pierwszy" serwis. Z uwagi na to, że maszyna jest w dobrym stanie, na oryginalnych częściach, chciałbym wymienić wszystkie filtry na oryginalne. Spisałem wszystko z puszek filtrów ale o dziwo nie mogę namierzyć żadnego sklepu z oryginalnymi częściami do CATa. Wniosek, że albo jestem amatorem, albo nie ma takich sklepów/dostępności jak w przypadku JCB.

Pomóżcie koledzy, bo maszynka ma na dzień dobry 4,7km kabla do wykopania i nie stać mnie czasowo na naprawy. Potrzebuję też sworznie (mogą być zamienniki), ale nie takie, w których sa produkcyjnie luzy jak po zużyciu...

Help!
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Reklama

simmet

Części zamienne do CAT 301

Postprzez Arcio » 10 Sie 2014 23:47

bartifeeli, nie wiem jak i gdzie szukałeś, ale ja znalazłem od razu:
MECHANIOR 607-848-317 *** Części CAT 607-848-217
WWW: klinikaMASZYN.pl - FACEBOOK: klinikaMASZYN.pl
bartifeeli napisał(a):Spisałem wszystko z puszek filtrów ale o dziwo nie mogę namierzyć żadnego sklepu z oryginalnymi częściami do CATa.

Po co Ci oryginalne filtry??? - możesz kupić np produkty Mann-a do paliwa, powietrza i oleju silnikowego natomiast do hydrauliki jakiś np Donaldson.
Dzwoń pod w/w numery telefonów - tam dostaniesz wszystko łącznie z właściwie dobranymi olejami.
bartifeeli napisał(a):Potrzebuję też sworznie (mogą być zamienniki), ale nie takie, w których sa produkcyjnie luzy jak po zużyciu...

Samą wymianą sworzni luzów nie usuniesz, maszynę trzeba oddać do tulejowania lub robić samemu jeżeli czujesz się na siłach i masz odpowiednie maszyny.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Części zamienne do CAT 301

Postprzez bartifeeli » 11 Sie 2014 00:35

Mechaniora znam i jutro z rana zamierzam dzwonić ;) Sęk w tym, że nie widze w sieci nawet jednego sklepu on-line... Może i jest już późno, i jest niedziela, i jestem po 5 piwach...
W maszynie sworznie i tuleje wystarczą, bo dziury w ramie są niemal idealne. Pisałem o dużym luzie produkcyjnym, bo taki można kupić wszędzie do kop-ład i mimo, że punkt łączenia nówka, to luz ma jak używka...
A do Ciebie Arcio tez miałem pisac po komplety części ale musze wytrzeźwieć troszke, węc jutro.

PS. 1/3 forum już przeczytałem o mini, więc zaczynam być w temacie :)
JCB w maszynach, to jak BMW w samochodach :)

bartifeeli
Fachoperator

Maszyna: Nie istnieje

Firma: W chmurach


Części zamienne do CAT 301

Postprzez Arcio » 11 Sie 2014 15:12

bartifeeli napisał(a):Pisałem o dużym luzie produkcyjnym, bo taki można kupić wszędzie do kop-ład i mimo, że punkt łączenia nówka, to luz ma jak używka...

Coś o tym wiem, dostałem ostatnio do tulejowania świeżo wytulejowaną PC35 MR2 :D :mrgreen:
Sworznie w ogóle nie szlifowane po hartowaniu, przehartowane na wskroś, krzywe, tolerancja średnicy na 250mm to około 0,3mm, tulejki też miały +0,2-0,3mm w środku i chłop komuś zapłacił za tą robotę prawie 5kPLN i dalej miał luzy:?

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Części zamienne do CAT 301

Postprzez Jobber » 06 Paź 2014 00:09

Zobacz na firmę Budmar http://www.budmar-pabianice.pl/

Jobber
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 25 Wrz 2014 01:39

Maszyna: CAT 311F LRR

Firma: MAZUR


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej