wibako

Co to za koparka ?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Co to za koparka ?

Postprzez lukon » 04 Paź 2014 06:23

Witam wszystkich zakupiłem minikoparkę i moja prośba to proszę potwierdzenie czy to na pewno Yanmar B22 nie mogę nic znaleźć na temat tej koparki silnik jest czterocylindrowy i też na temat tego silnika nic nie mogę znaleźć nie potrafię go zidentyfikować , jeżeli ktoś może podać jakiekolwiek namiary na stronę z linkiem do manuala lub jakiekolwiek informacje będę bardzo wdzięczny .
images.jpg
images.jpg (10.85 KiB) Obejrzany 4370 razy


Pozdawiam i dziękuję Łukasz.

lukon
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Paź 2014 06:04

Maszyna: yanmar b22

Firma: fiko


Reklama

simmet

Co to za koparka ?

Postprzez Qulimax » 04 Paź 2014 17:00

Mam informacje jakie były stosowane silniki w B22:
Yanmar B22 silnik 3TN75L-RBVM
Yanmar B22-1 silnik 3TNC80L-RB
Yanmar B22-2 silnik 3TN75L-RB1
Yanmar B22-2A silnik 3TNE78A-B1

Wszystkie te silniki są trzy cylindrowe a więc już coś nie pasuje względem Twojej maszyny.

Mam też katalog części do B22 (również do B22-2 i B22-2A) dla wersji europejskich. Koparki te były wyposażane tylko w monoblok a u Ciebie widzę ramię łamane. Dodatkowo nie zgadza się ogólny wygląd (popatrz na zdjęcia z google). Albo jest to maszyna w wersji na inny rynek niż europejski albo to nie Yanmar B22.

Qulimax
Pomocnik operatora


Co to za koparka ?

Postprzez lukon » 04 Paź 2014 20:06

Kurcze ja już nie wiem mam trochę roboty koło niej a nie wiem czego się złapać dziś wykręciłem świece żarowe bo nie bardzo chce palić i okazało się że trzy spalone oznaczenie na świecach to Bosch 32/12V i też nie mogę znaleźć jutro zrobie zdjęcie silnika może to coś pomoże

dzięki może ktoś jeszcze coś dopowie

lukon
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Paź 2014 06:04

Maszyna: yanmar b22

Firma: fiko


Co to za koparka ?

Postprzez ksieciunio » 04 Paź 2014 20:29

zrob wiecej zdjec,jakies detale.i wstaw tak aby sie dalo je powiekszyc.

ksieciunio
Operator

Maszyna: hammelmann aquajet 12


Co to za koparka ?

Postprzez Arcio » 04 Paź 2014 23:43

Qulimax napisał(a):Koparki te były wyposażane tylko w monoblok a u Ciebie widzę ramię łamane.

Przecież ma monoblok.
Qulimax napisał(a):to nie Yanmar B22

Tak panie to nie B22 tylko jakiś model rozpoczynający się odznaczeniem YB, koparka była produkowana w latach osiemdziesiątych, jeżeli ma silnik czterocylindrowy to powinien to być któryś z silników 4TNA lub 4TNE.
lukon, jaka jest waga tej mini oraz jaka jest szerokość gąsienic???

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Co to za koparka ?

Postprzez Qulimax » 05 Paź 2014 13:08

Racja, powiększyłem sobie zdjęcie i fakt maszyna na monobloku.
Co do serii YB mam tylko coś takiego:
Image
Jak widać 4 cylindrowiec był stosowany tylko w większych modelach YB451 i 501.
Chyba, że to jeszcze starszy sprzęt którego nie mam w zestawieniu.
Niech kolega 'lukon' porobi dokładniejsze zdjęcia to może ktoś coś dopowie.
Dla zainteresowanych podsyłam linka do tabeli z maszynami Yanmara
https://www.dropbox.com/s/recgitcdwvdqe45/liste_de_correspondance.pdf?dl=0

Qulimax
Pomocnik operatora


Re: Co to za koparka ?

Postprzez lukon » 05 Paź 2014 16:34

A więc tak rozmiar gąsienic to 320x38x100 a waga to z tego co mówili jak kupowałem to 2200kg poniżej trochę zdjęć naklejkami się proszę nie sugerować ponieważ oni ją malowali i ponaklejali

WP_20141005_001.jpg

WP_20141005_006.jpg

WP_20141005_003.jpg

WP_20141005_001.jpg
Załączniki
WP_20141005_005.jpg

lukon
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Paź 2014 06:04

Maszyna: yanmar b22

Firma: fiko


Co to za koparka ?

Postprzez Arcio » 05 Paź 2014 18:13

lukon, wymiar gąsienic jaki podałeś występował w poniższych modelach:
YB191
YB201
YB20
YB22
YB221
ale żadna z powyższych nie występowała z czterocylindrowcem.
Proponuję ograniczyć wyszukiwanie do modeli YB z czterocyfrowym odznaczeniem, trzeba też przejrzeć modele YTB.
Model, który posiadasz może być nawet z końca lat siedemdziesiątych.
Poza tym to pojechałeś zdrowo po bandzie kupując bliżej nieznane coś, masz tam w ogóle jakąś tabliczkę znamionową lub nr ramy.
Obstawiam, że koparkę kupiłeś ze Złoczewa. :)
Nie wiem ile dałeś i nie chcę wiedzieć, ale jej wartość oscyluje w granicach 15-18kPLN.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Co to za koparka ?

Postprzez lukon » 05 Paź 2014 20:51

Z tym kupnem to chyba przesadziłem ale cena dużo dużo niższa niż podajesz a tak zgadza się ze Złoczewa przywiozłem no ale nie bardzo ja się na ty znam a nie mam nikogo co by ten temat ogarniał , myślę że powoli dojdę co to za sprzęt tabliczki też nie ma ale muszę dokładnie to pooglądać asilnik wydaje się być oryginalnie zamontowany w każdym razie dzięki za podpowiedzi i pozdrawiam

lukon
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Paź 2014 06:04

Maszyna: yanmar b22

Firma: fiko


Re: Co to za koparka ?

Postprzez lukon » 14 Paź 2014 07:55

Panowie twierdziłem że silnik oryginał w tej maszynie ale sie myliłem to nie oryginał na kluczyku jest symbol mitsubishi dalej jestem w kropce :cry:

lukon
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Paź 2014 06:04

Maszyna: yanmar b22

Firma: fiko


Co to za koparka ?

Postprzez Qulimax » 14 Paź 2014 14:17

A co ma wspólnego symbol na kluczyku z tym jaki jest zamontowany silnik? Chyba, że czegoś nie rozumiem.
Według mnie nie powinieneś tracić czasu na poszukiwanie co to za model. Dużo to i tak nie da bo będzie problem ze znalezieniem katalogu części czy instrukcji.
Potrzebujesz filtrów to po zmierzeniu suwmiarką obecnego dobierz odpowiedni z katalogów lub podjedź do jakiegoś sklepu i tam ci dobiorą.
Będziesz potrzebować tuleje czy sworznie to tak samo. Dobierając te elementy po numerze z katalogu producenta maszyny i tak nie będziesz mieć pewności czy w Twojej koparce spasują bo jakiś rzeźbiarz mógł to już 20 lat temu przerobić pod inny wymiar.
Koła napędowe, rolki czy inne elementy mechaniczne też znajdziesz tylko trzeba trochę więcej czasu na znalezienie. Będziesz mieć problem z maszyną to go opisz na forum i na pewno znajdzie się koś kto pomoże lub będzie starał się pomóc.
Masz przepalone świece to zrób zdjęcie, zwymiaruj i wrzuć na forum. Na pewno znajdzie się ktoś kto dobierze odpowiednią.
Jeśli maszyna sprawna to pracuj, smaruj i sprawdzaj czy nie ma wycieków. Reszta wyjdzie w praniu.

Qulimax
Pomocnik operatora


Re: Co to za koparka ?

Postprzez lukon » 19 Paź 2014 17:22

Bardziej chciałem sie dowiedziec jaki to model koparki dlatego napisałem model z kluczyka ale kolego w sumie to masz racje dziś mając kase kupisz wszystko pozdrawiam

lukon
Nowicjusz

  • Posty: 14
  • Rejestracja: 04 Paź 2014 06:04

Maszyna: yanmar b22

Firma: fiko


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej