wibako

Podtarte koło napinające

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Podtarte koło napinające

Postprzez piterobandito » 16 Paź 2014 09:16

Marka i model maszyny: JCB 8014
Rok produkcji: 2005

Witam, zauważyłem że zęby na kołach napinających są podtarte i zaczynają wycierać ogniwa przy gąskach, gąski są OK, koła napędzające OK, tylko te napinające nie współgrają z gąskami, gdy każde kolejne ogniwo zachodzi na koło ząb od koła lekko podciera bok ogniwa co sądzicie jeśli pościnałbym same zęby przy tych kołach tak aby powstała gładka powierzchnia jak w przypadku np. CAT-a to szkodziłoby to w jakiś sposób gąskom?, wpłynęłoby negatywnie na resztę elementów? Dodam że gąsienice mam standard 230x96x31, wszystkie koła oryginalne.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Reklama

simmet

Podtarte koło napinające

Postprzez MARIO/MECALAC » 16 Paź 2014 19:15

Szybciej Cie wyniesie kupno nowych niż rzeźba starych.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Podtarte koło napinające

Postprzez MilimetrXX » 16 Paź 2014 19:51

Witam. Kolego ja uważam że to nie ma sensu i koparka będzie się bujać. Miałem tak przy swojej mini. Koła napinające były z 2006 roku , gąski też. Koła straciły na średnicy około 3 cm i koparka stała tylko na rolkach które też bardzo szybko się wylały. Niedawno zakupiłem cały nowy spód tzn. rolki , koła napinające i napędowe , gąski. Jak porównałem stare koła z nowymi to naprawdę była ogromna różnica. Koparka zaczęła równiej jeździć i nie buja się tak jak stoi. Wydaje mi się że jak zetniesz zęby to zmniejszysz też trochę średnicę koła i koparka straci punkt podparcia z przodu, zostanie na rolkach i tylnych kołach, przez co nawet na równej nawierzchni podczas ruchów ramieniem koparka buja się.
Napisz na gp-kop@wp.pl, dam ci kontakt do gościa który zajmuję się kołami i gąsiennicami.

MilimetrXX
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 09 Kwi 2011 21:14

Maszyna: JCB 802.4
JCB 8035 ZTS
JCB 3CX CONTRACTOR

Firma: GP-KOP


Re: Podtarte koło napinające

Postprzez piterobandito » 16 Paź 2014 21:06

Wydaje mi się że jak zetniesz zęby to zmniejszysz też trochę średnicę koła
tak, ale pościnałbym same zęby tak aby już nie zmniejszać obwodu tych kół, uważasz że to nie wypali?, jutro postaram się wrzucić fotkę koła to zerkniecie jak to wygląda

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: aror15 oraz 17 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej