wibako

Prawy joystic nie reaguje

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Prawy joystic nie reaguje

Postprzez mati8 » 10 Lis 2014 19:06

Marka i model maszyny: Schaeff HR16
Rok produkcji: 1997

Mam problem z prawym joystickiem, który nie reaguje na wolnych obrotach minikoparki Schaeff HR 16. Dopiero gdy dodam więcej gazu to zaczyna działać. Do tego łyżka minikoparki otwiera i zamyka sie bardzo powoli. Nie wiem co z tym zrobic a jest to dośc uciążliwe podczas pracy minikoparką. Myślę że to może wina rozdzielacza lub hydroakumulatora ale nie jestem pewny. Prosze o pomoc. Pozdrawiam

mati8
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Lis 2014 18:57

Maszyna: Schaeff HR16

Firma: budowlana


Reklama

simmet

Re: Prawy joystic nie reaguje

Postprzez KK72 » 11 Lis 2014 01:48

Witam.
Dokładnie kolego, sprawdź hydroakumulator i jeśli możesz to ciśnienia na pompie na wolnych i szybkich obrotach silnika, bez wykonywania funkcji (na ciepłym i zimnym oleju).
pozdro.

Autor postu otrzymał pochwałę
Hydraulika siłowa, mechanika maszyn

tel.691540055

Awatar użytkownika
KK72
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 13:29
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 12

Re: Prawy joystic nie reaguje

Postprzez mati8 » 11 Lis 2014 09:56

Pompa powinna być w porządku ponieważ była ostatnio w regeneracji, ale postaram sie sprawdzić ciśnienie. A czy można naprawić hydroakumulator czy musze go od razu wymienić na nowy?

mati8
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Lis 2014 18:57

Maszyna: Schaeff HR16

Firma: budowlana


Re: Prawy joystic nie reaguje

Postprzez KK72 » 11 Lis 2014 10:47

Jeśli ma zawór to można sprawdzić ciśnienie gazu i doładować do odpowiedniej wartości.
Jeżeli nie ma żadnego zaworu to jest to jednorazówka.
Najlepiej dać do punktu serwisu hydrauliki siłowej, sprawdzą i ewentualnie nabiją gazem.
Hydraulika siłowa, mechanika maszyn

tel.691540055

Awatar użytkownika
KK72
Młodszy operator

  • Posty: 157
  • Rejestracja: 09 Lut 2012 13:29
  • Miejscowość: Wielkopolska
  • Pochwały: 12

Re: Prawy joystic nie reaguje

Postprzez mati8 » 18 Lis 2014 20:17

Miałeś racje. Niestety w mojej minikoparce miałem jednorazówkę i postanowiłem kupić nowy hydroakumulator. Po wymianie na nowy wszystko działa już tak jak należy.

mati8
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 10 Lis 2014 18:57

Maszyna: Schaeff HR16

Firma: budowlana


Re: Prawy joystic nie reaguje

Postprzez wujek616 » 18 Lis 2014 23:00

mati8 napisał(a):Miałeś racje. Niestety w mojej minikoparce miałem jednorazówkę i postanowiłem kupić nowy hydroakumulator. Po wymianie na nowy wszystko działa już tak jak należy.

no to wypadałoby nagrodzić kolegę KK72 "pochwałą"
691119423 Paweł
Jeśli pomogłem kliknij POCHWAŁA !

Awatar użytkownika
wujek616
Fachoperator

  • Posty: 816
  • Rejestracja: 17 Lis 2010 22:20
  • Miejscowość: Sulęcin, woj.Lubuskie
  • Pochwały: 41

Maszyna: Mecalac12MXT,AtlasAR51B,
Deutz-Fahr Agrotron130,6.45TT


Re: Prawy joystic nie reaguje

Postprzez MilimetrXX » 19 Lis 2014 21:15

Koledzy a czy może ktoś tak szybko wyjaśnić do czego ten akumulator hydrauliczny tam służy ? Ja też widzę w swoich maszynach że są te banieczki tam pod spodem i kiedyś się zastanawiałem jak to sprawdzić , czy to jeszcze jest dobre.
Czasami zdarza się że trochę opóźnia ruchy łyżki albo bumu, muszę trochę dłużej potrzymać dzojstik żeby coś zadziałało.

MilimetrXX
Młodszy operator

  • Posty: 108
  • Rejestracja: 09 Kwi 2011 21:14

Maszyna: JCB 802.4
JCB 8035 ZTS
JCB 3CX CONTRACTOR

Firma: GP-KOP


Prawy joystic nie reaguje

Postprzez Qulimax » 20 Lis 2014 11:16

W minikoparkach, bazuję na schamatach z Wackera Neusona i Kuboty, hydroakumulator podłączony jest do zaworu redukcyjnego (30 - 40 bar) zasilającego dżojstiki i wysterowującego szybką jazdę. Ma za zadanie wyrównywać zredukowane ciśnienie tak aby nie pulsowało podczas normalnej pracy a jednocześnie po wyłączeniu silnika aby była możliwość opuszczenia ramienia koparki (hydroakumulator magazynuje olej pod ciśnieniem potrzebnym do przesterowania suwaków w rozdzielaczu).
Mieliśmy taki przypadek w skidsteerze Neusona gdzie był uszkodzony hydroak. i sterowanie działało z opóźnieniem a przy pewnych ruchach dżoje się wzbudzały i z miniładowarki robił się skoczek.
Jak sprawdzić: Podnieść ramię do góry, wyłączyć silnik, załączyć zapłon bez uruchamiania silnika i spróbować opuścić ramię. Jeśli się opuszcza to aku ok. jeśli nie to do regeneracji lub wymiany (możliwe inne usterki).
Powyższe dotyczy tylko maszyn gdzie hydroakumulator jest zastosowany jak w powyższym opisie. W ładowarkach hydroakumulatory stosuje się też przy amortyzacji łyżki i przy układzie awaryjnego hamowania.

Qulimax
Pomocnik operatora


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej