wibako

Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez rousbat » 15 Mar 2015 22:38

Marka i model maszyny: Kubota U25
Rok produkcji: 2007

Witam,
jeżeli któryś z kolegów zna procedurę kasowania kontrolki serwisowej w Kubocie U25 to byłbym bardzo wdzięczny. Jest to nasz nowy nabytek, który dwa dni temu przekroczył magiczne 2tys mth i wyskoczyła kontrolka serwisowa, podobno jest jakaś kolejność włączania guziczków aby to skasować. Dodam, że do samej kontrolki nie będę fatygował serwisu Kuboty, a z tego co już się dowiedziałem to oni nie chętnie rozmawiają o takich rzeczach jak im się maszyny nie odstawia do naprawy.

rousbat
Pomocnik operatora


Reklama

simmet

Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez Arcio » 16 Mar 2015 00:08

Spróbuj tak:
Przy włączonej stacyjce naciśnij włącznik oświetlenia na około 5-6sekund.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez mechanior » 16 Mar 2015 01:58

rousbat napisał(a):to oni nie chętnie rozmawiają o takich rzeczach jak im się maszyny nie odstawia do naprawy.

A kto chętnie pomaga jak nic nie dasz zarobić?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez rousbat » 16 Mar 2015 20:52

mechanior napisał(a):A kto chętnie pomaga jak nic nie dasz zarobić?


Najlepszym przykładem jest kolega Mechanior i Arcio na tym forum, bez opłat a jednak pomagają :D

Tak odskakując od tematu Arcio zastanawiałeś się jakiś czas temu co by wybrać po 301,8c - ja w styczniu już prawie kupiłem 301,8c bo chciałem zmienić 301,5 na coś odrobinę większego, kupić się nie udało, a dwa tygodnie później wpadła mi w ręce właśnie KUBOTA U25 z 2007 roku. Po miesiącu pracy na niej powiem szczerze, że nie żałuję, przy pracach wodno kanalizacyjnych jest bajka - zasięg, moc i stabilność także polecam jak będziesz chciał coś odrobinę większego:) aczkolwiek muszę oddać hołd mojej 301,5 która choć mała to zrobiła dla nas ogromną robotę. W grudniu wymieniłem jej wieniec, wałek napędowy, świece żarowe i cyka jak nówka.

A wskazówkę z włącznikiem świateł jutro sprawdzę.

rousbat
Pomocnik operatora


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez w.fubar » 16 Mar 2015 22:08

rousbat napisał(a):Najlepszym przykładem jest kolega Mechanior i Arcio na tym forum, bez opłat a jednak pomagają :D



...Może jeszcze powinni dziękować za możliwość realizowania się po pracy? Gratuluję podejścia!

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez Arcio » 16 Mar 2015 23:48

rousbat, odpowiedziałem poprzez PW
w.fubar napisał(a):...Może jeszcze powinni dziękować za możliwość realizowania się po pracy? Gratuluję podejścia!

Rozwiń w miarę możliwości swoją wypowiedź bo obecnie jest dla mnie dwuznaczna.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez w.fubar » 17 Mar 2015 00:03

Rozwijam.

Jestem pełen podziwu dla funkcjonowania sekcji pomocy technicznej tego forum. Ze strony Was, fachowców profesjonalizm i bezinteresowność powala na kolana. Natomiast teksty tego typu, jak Pana powyżej powodują otwieranie się noża w mojej kieszeni. Jeśli ktoś zarabia maszyną i kupuje Mecalaca, domniemam, że stać go dać na flachę chłopakowi z serwisu Kuboty na ten przykład i dowiedzieć się jak skasować kontrolkę. Jeśli w żaden sposób nie odwdzięcza się za otrzymaną pomoc, to na moim podwórku mieliśmy na to jedno określenie. Gównojad. Jeśli jednak się odwdzięcza po za forum, zwracam honor.

Przepraszam za z zbaczanie tematu. Jest o tym osobny wątek.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez Arcio » 17 Mar 2015 00:20

w.fubar napisał(a):domniemam, że stać go dać na flachę chłopakowi z serwisu Kuboty na ten przykład i dowiedzieć się jak skasować kontrolkę

Wiesz tak się nieszczęśliwie składa, że akurat jak to nazwałeś chłopaki z serwisu Kuboty są w pewnym sensie aspołeczni, zadzwoń do ASO i zapytaj o kasowanie tej kontrolki. :wink: Nie chcę na nikogo pluć, ale czasem trzeba się przekonać na własnej skórze jak to jest, dość smucenia - ważne, że jest to forum: jakiś chłop ma problem inny mu pomoże, a Ci w garniakach w pewnym momencie i tak zjedzą kupę spod siebie. :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez w.fubar » 17 Mar 2015 00:30

To był tylko przykład na 'zachowanie równowagi we wszechświecie'. Ale nie raz w ten sposób otrzymywałem informacje w różnych miejscach. Nie chodziłem jednak do biura, tylko do chłopaków na hali.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez mechanior » 17 Mar 2015 00:40

Jak dzwonisz do ASO to nie rozmawiasz z mechanikami a na halę normalnie cię nie wpuszczą... niestety dalej ludzie nawet na forum nie rozumieją jak trudno jest otrzymać informacje które są tutaj dostępne.

Wypowiedź kolegi FUBAR rozumiem i dziękuję :mrgreen:
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez CASEWIESIEK » 17 Mar 2015 09:37

Niestety tak jest jak napisał Mechanior. To źle, ale tak jest we wszystkich serwisach. Bez wzgęldu na to czy to koparkowy czy samochodowy, czy jakikolwiek. Strzegą tych swoich tajemnic jak by od tego zależał los świata. W pewnym sensie jest to do zrozumienia, ale bez przesady. Ja mieszkam w Kutnie, a tu właśnie jest główny serwis Kuboty. (dlatego zmieniłem markę na Kubotę) Bezwzględnym plusem jest to, że możesz poczekać na koniec zmiany i podejść z jakimś wspólnym znajomym, zaczepić mechanika i coś tam się dowiesz. Dlatego tacy jak MECHANIOR czy ARCIO, i jeszcze kilku nie wymienionych, zdradzają swoje tajne metody pomagając nam bezinteresownie zasługują na szacunek. (celowo nie napisałem podziękowania, bo mnie upomniano aby DZIĘKOWAĆ zgodnie z regulaminem)

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez rousbat » 17 Mar 2015 22:59

w.fubar napisał(a):Rozwijam.
Natomiast teksty tego typu, jak Pana powyżej powodują otwieranie się noża w mojej kieszeni. Jeśli ktoś zarabia maszyną i kupuje Mecalaca, domniemam, że stać go dać na flachę chłopakowi z serwisu Kuboty na ten przykład i dowiedzieć się jak skasować kontrolkę.


Kolego w.fubar ja mieszkam w Pajęcznie, a serwis Kuboty jest w Kutnie, to jest jakieś 160 km w jedną stronę. Powiedz mi czy ty w dobie internetu wybrałbyś się na wycieczkę 320km do fabrycznego serwisu z flaszką w ręku po to aby dowiedzieć się jak skasować kontrolkę serwisową? a czytając opinie kolegów na temat działania serwisów fabrycznych i tak bym mi nie powiedzieli. Nie mam kumpla serwisanta, którego mógłbym o to zapytać, i któremu mógłbym postawić nawet nie jedną flaszkę, dlatego korzystam z forum.

Tak stać mnie na Cat'a małego i dużego, Kubotę, a teraz szukam Mecalaca a to dla tego, że zap.....lam od rana do wieczora i nie tracę czasu na jeżdżenie po świecie i pytanie o kontrolki, jak można skorzystać z innych źródeł nie wychodząc z domu. A nie wydaje mi się abyś był tu tylko i wyłącznie po to aby udzielać odpowiedzi (oczywiście nie za darmo) i nigdy o nic nie musiałeś pytać - jeżeli tak to szacun bo jesteś jedyny taki.

rousbat
Pomocnik operatora


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez w.fubar » 17 Mar 2015 23:16

Widzę, że nie kumasz czaczy. Ja nic nie mam do Twojego pytania o kontrolki, Cata, Fiata, czy Mecalaca.

rousbat napisał(a): mechanior napisał(a):A kto chętnie pomaga jak nic nie dasz zarobić?

Najlepszym przykładem jest kolega Mechanior i Arcio na tym forum, bez opłat a jednak pomagają :D


Mimo że nie jestem adresatem, ubodło mnie to.

Po prostu w wolnej chwili między zap...laniem spróbuj ogarnąć coś z tej dyskusji. Słowo klucz; etyka.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez rousbat » 17 Mar 2015 23:19

Arcio napisał(a):Spróbuj tak:
Przy włączonej stacyjce naciśnij włącznik oświetlenia na około 5-6sekund.


Tak dla potomnych potwierdzam procedurę kasowania kontrolki serwisowej w Kubocie U25, 3-4sek przytrzymać guziczek oświetlenia i kontrolka znikła. Arcio - pochwała się należy, a flaszkę mogę wysłać bo 200 km w jedną stronę trochę daleko aby ją wieźć. Namiary na priv i na święta jak znalazł :D

rousbat
Pomocnik operatora


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez w.fubar » 17 Mar 2015 23:29

rousbat napisał(a):Arcio - pochwała się należy, a flaszkę mogę wysłać bo 200 km w jedną stronę trochę daleko aby ją wieźć. Namiary na priv i na święta jak znalazł :D



Szybko się uczysz. Brawo. Dziękuję. :-)

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez Arcio » 17 Mar 2015 23:36

rousbat napisał(a):Arcio - pochwała się należy

Dzięki :)
rousbat napisał(a):flaszkę mogę wysłać

Nie piję alkoholu pod żadną postacią, kasę biorę tylko za robotę, ale w Twoim przypadku nic nie robiłem więc nie jesteś mi nic winien - tak tylko dla fanu odpisałem na Twoje pytanie o kasowanie kontrolki. :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez mechanior » 19 Mar 2015 00:24

Ja bym jednak podał adres, nawet bym mógł to zrobić w twoi imieniu ale nie będę się wpierdzielał przed orkiestrę, możesz nie wypić ale przekazać rezydentom spod MOPSu tak dla zachowania równowagi we wszechświecie, ktoś skorzysta...
A tak to nawet zasranej pochwały nie dostałeś...

Chyba mi się PESYM włączył, muszę odstawić forum na 2 dni....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kasowanie kontrolki serwisowej Kubota U25

Postprzez Kamal » 08 Kwi 2015 11:19

A kiedy ma się zapalić powtórnie ustalasz w menu serwisowym.
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 18 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej