wibako

Diagnostyka Takeuchi TB 016

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Diagnostyka Takeuchi TB 016

Postprzez art-kop » 05 Kwi 2015 22:45

Witam.

Od kupna minikoparki martwią mnie dziwne odgłosy jakie wydaje minikoparka podczas normalnej pracy.

Otóż odgłosy wychodzą z rozdzielacza (pod nogami) nie słyszałem ich od strony pompy (silnika) ale nie jestem pewny.

Czynności jakie wykonuje to. Jazda do przodu/tyłu - lekko rusze i odrazu słychać;przy kopaniu tez słychać

Drugi problem to po 4 godzinach pracy mini zwalnia, Czyli ruchy sa wolniejsze niz na poczatku (przy kopaniu)

mini podnosi sie na lemieszu ale jak prubuje podniesc ja na ramieniu to nie bardzo sie dzwiga.Może ja coś robie żle bo dzwiga sie po oparciu na łyżce i łyżką wykonuje ruch przed siebie(otwieranie łyżki) wtedy ja uniose. Jednakże nie daje rady unieść sie na siłowniku przy koniku.

Mini nie cieknie nigdzie susza jak na pustyni. jedynie zabrudzenia sa od smaru przy kalamitkach.
Brak luzów na swożniach
Ma wymienione: olej hydrauliczny + filtry; olej silnikowy + filtry: filtr paliwa

Proszę o pomoc w diagnostyce. Jestem psychicznie nawet przygotowany na regenercje pompy hydraulicznej -psychicznie niestety ale nie finansowo. Musze poczekać jeszcze 2 miechy.

Pytanie czy mini może pracować przy takim stanie czy raczej ma stać .

art-kop
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 02 Lis 2014 00:21
  • Miejscowość: Manasterz

Maszyna: JCB 3CX Sitemaster

Firma: F.H.U. Art-Bruk


Reklama

simmet

Diagnostyka Takeuchi TB 016

Postprzez Arcio » 05 Kwi 2015 23:50

art-kop napisał(a):Czynności jakie wykonuje to. Jazda do przodu/tyłu - lekko ruszę i od razu słychać;przy kopaniu tez słychać

Ten dźwięk wydobywa się od pompy tłoczkowej.
art-kop napisał(a):Drugi problem to po 4 godzinach pracy mini zwalnia, Czyli ruchy są wolniejsze niż na początku (przy kopaniu)

Prawdopodobnie pompa gubi przepływ, przydałby się pomiar przepływu, wszystkie funkcje spowalniają???
art-kop napisał(a):Jednakże nie daje rady unieść sie na siłowniku przy koniku.

Jeszcze nie spotkałem mini 1,7T która podniesie się tylko przy użyciu siłownika podnoszenia, opuść wysięgnik tak aż łyżka dotknie podłoża później obydwa dżoje do przodu i podniesie się bardzo żywo jeżeli oczywiście maszyna jest sprawna.
art-kop napisał(a):Proszę o pomoc w diagnostyce. Jestem psychicznie nawet przygotowany na regenercję pompy hydraulicznej -psychicznie niestety ale nie finansowo.

Możesz oddać do przeglądu, ale od razu Ci mówię, że te pompy do najcichszych nie należą. Masz tam chyba pompę tłoczkową Nachi.
art-kop napisał(a):Pytanie czy mini może pracować przy takim stanie czy raczej ma stać .

Na to pytanie na odległość nikt Ci nie odpowie.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Diagnostyka Takeuchi TB 016

Postprzez art-kop » 06 Kwi 2015 16:08

Arcio napisał(a):art-kop napisał(a):
Drugi problem to po 4 godzinach pracy mini zwalnia, Czyli ruchy są wolniejsze niż na początku (przy kopaniu)

Prawdopodobnie pompa gubi przepływ, przydałby się pomiar przepływu, wszystkie funkcje spowalniają???


Po wspomnianej robocie to nawet na auto nie mogła sie wyskrobać. Musiałem odczekać 10 min aż olej troche wytraci temperature i wtedy wyjechałem bez problemu.

Wtedy nawet próbowałem sie podniesc na łyżce ale niestety nie dała rady.

Tak było ogolnie przed wymianą oleju hydraulicznego i filtrów bo serwis zrobiłem po tej robocie.

Filtr hydrauliczny powrotu wygladał bardzo brudno zdjecia moge załączyć jutro.
Filtr hydrauliczny "zsawny" ten do pompy tez był brudny jego tylko wyczysciłem
filtr paliwa wygladał jak by z gnoju go wyciągli i tam wsadzili
separator tez wygladał podobnie do filtra.

W każdym bądz razie ja w aucie tak nigdy filtrów nie zaniedbywałem jak w tej mini.
Serwis robiłem sam z pomoca DTRki angielskiej. Pierwszy raz w mini choć nie ukrywam ze wcześniej serwisowałem wozidła i raz koparke JCB js 220 i to był tyle co do maszyn budowlanych.


Arcio napisał(a):art-kop napisał(a):
Jednakże nie daje rady unieść sie na siłowniku przy koniku.

Jeszcze nie spotkałem mini 1,7T która podniesie się tylko przy użyciu siłownika podnoszenia, opuść wysięgnik tak aż łyżka dotknie podłoża później obydwa dżoje do przodu i podniesie się bardzo żywo jeżeli oczywiście maszyna jest sprawna.



Jutro spróbuje zrobić tak jak piszesz bo może faktycznie żle robiłem.

Arcio napisał(a):Możesz oddać do przeglądu, ale od razu Ci mówię, że te pompy do najcichszych nie należą. Masz tam chyba pompę tłoczkową Nachi.


Pompe Mam Nachi Piston PVD-00B-15P-5G3-4451A
o tych pompach mało wiem ale jak ma byc tak głośno to niech bedzie ale zeby działała dobrze.

Co do przeglądu to chetnie bym zawołał serwis z Gorlic biorą 2 zł netto za km + 85zł/ h pracy serwisanta.

Oprócz nich to nie znalazłem nikogo kto by robił hydraulike i mogł dokonać rzetelne pomiary. Po świetach zamierzam popytac w okolicy może kogoś znajde kto sie na tym zna i przyjedzie pozaglada półki pogoda jest jaka jest.

art-kop
Pomocnik operatora

  • Posty: 57
  • Rejestracja: 02 Lis 2014 00:21
  • Miejscowość: Manasterz

Maszyna: JCB 3CX Sitemaster

Firma: F.H.U. Art-Bruk


Diagnostyka Takeuchi TB 016

Postprzez Arcio » 06 Kwi 2015 16:39

art-kop, chyba bez pomiarów ciśnień się nie obejdzie, jak na ciepłym oleju jest gorzej to dokonajcie pomiarów na zimnym i ciepłym oleju.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej