wibako

Przerwa w dopływie oleju do tłoka krótkiego ramienia.Kobelco

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Przerwa w dopływie oleju do tłoka krótkiego ramienia.Kobelco

Postprzez elektroserwis91 » 21 Kwi 2015 23:41

Marka i model maszyny: kobelco sk 09 sr
Rok produkcji: 2003

Witam dziś spotkał mnie następujący problem tłok krótkiego ramienia po ruszeniu dżojstikiem nie reaguje od razu tylko po chwili. Reszta funkcji działa normalnie. Gdzie szukać problemu ? W dżojstiku czy w rozdzielaczu ? Sterowanie rozdziaczem jest hydrauliczne.

A więc tak. Spuściłem olej z układu hydraulicznego i się okazało, że zmienił swoją barwę z przezroczystego na ciemny brąz :? Filtr cały czarny
100_1796.JPG
Filtr ;/


Sitko w dżojstiku było czyste. wykręciłem z sekcji odpowiedzialnej za działanie ramienia tłoczek i okazało się, że sprężyna jest cała. Na regulatorze ciśnienia oringi są całe. Od czego olej mógł zmienić barwę w tak krótkim czasie i z kąd ten zawalony filtr ?

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


Reklama

simmet

Przerwa w dopływie oleju do tłoka krótkiego ramienia.Kobelco

Postprzez elektroserwis91 » 23 Kwi 2015 15:04

Jest możliwe że przez zatkany filtr może jedna czynność działać własnie w ten sposób z przerwą lub z sekundowym opóźnieniem ??

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


Przerwa w dopływie oleju do tłoka krótkiego ramienia.Kobelco

Postprzez elektroserwis91 » 23 Kwi 2015 19:04

Po głębszych rozbiórkach okazało się że filtr ssący w zbiorniku uległ małemu rozczepieniu swojej struktury. W marcu założony i u. j. go strzelił. Teraz czas na czyszczenie całego układu :wall:

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


Przerwa w dopływie oleju do tłoka krótkiego ramienia.Kobelco

Postprzez elektroserwis91 » 28 Kwi 2015 17:01

Po wyczyszczeniu całego układu hydraulicznego rozebraniu i wymianie uszczelnień miedzy sekcjami co raczej było zbędne ale jak rozebrany to zrobiony, założyłem nowe filtry ssawny i powrotny świeży olej i maszyna dalej tak robiła ale zauważyłem, że w tym miejscu co tłok zwalniał jest bezwładny tzn można go zamykać i otwierać ok 5 cm ruszając ramieniem, Następnie poluzowałem węże przy rozdzielaczu od tego tłoka poszło powietrze i maszyna wróciła do żywych. :banan: Dziwi mnie tylko, że mimo wielu ruchów tej sekcji sama się nie odpowietrzyła.

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej