wibako

Kilka pytań Pel-job EB300

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kilka pytań Pel-job EB300

Postprzez holik88 » 22 Kwi 2015 22:48

Marka i model maszyny: Pel JOb EB300
Rok produkcji: 1999
Numer seryjny: 28210175

Witam. Niedawno zakupiłem maszynę jak w temacie i mam kilka pytań:

1. Ogólnie co sądzicie na temat tej marki i modelu?
2. Mam problem z drugim siłownikiem ramienia gdyż nie ma wystarczającej mocy i opada dość szybko, siłownik sam zaślepiełem i wtedy nie opada wiec jak to nie on to co innego? Dzieje się tak niezależnie czy jest ciepła czy zimna a reszta funkcji raczej działa normalnie.
3. Zawory regulacyjne na rozdzielaczu, do czego one są, czy nimi można zwiększyć wydajność danej funkcji? Jeśli tak to w którą stronę kręcić?
4. Jakie ciśnienie powinno być hydroakumulatora a jakie na sekcjach pompy i gdzie podpiąć manometr żeby sprawdzić i nic nie uszkodzić?

Awatar użytkownika
holik88
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 20 Cze 2014 14:09
  • Miejscowość: Kuźnica

Maszyna: Pel-Job EB300/ Atlas 1404

Firma: holik-bud


Reklama

simmet

Kilka pytań Pel-job EB300

Postprzez elektroserwis91 » 22 Kwi 2015 23:29

Mam podobny problem z siłownikiem krótkiego ramienia tylko że mi przestaje działać na sekundę i rusza dalej i jak dojdzie do końca też potrzebuje sekundy zanim usłyszę przeciążenie i wydaje mi się mocno że problem tkwi w rozdzielaczu pękł jakiś oring jutro będę rozbierał koparkę bo i tak mi gdzieś z tych okolic olej kapie i jak zostawię maszynę zgaszoną to opuszcza ramię czyli coś tam jest na rzeczy. Postaram się wstawić jak najwięcej zdjęć z rozbiórki. Nie jest to ta sama maszyna co twoja ale to i tak wszystko jest podobnie zrobione.

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


Kilka pytań Pel-job EB300

Postprzez mechanior » 23 Kwi 2015 01:00

Problem taki sam tylko że nie wiemy jaka maszyna a reguły forum jak zwykle macie w dupie...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kilka pytań Pel-job EB300

Postprzez holik88 » 23 Kwi 2015 08:04

Napisałem przecież jaka maszyna i nr seryjny, umieściłem temat w odpowiednim dziale i nawet uważałem na ortografię, nie zamieszczałem też reklam. Czy o czymś innym zapomniałem? Liczyłem na Twoją odpowiedź jako eksperta w dziedzinie koparek, a tu popisujesz się jedynie jako stóż forum i jak zwykle coś Ci nie pasuje.. :)

Co do tematu dodam że u mnie ramie się nie zatrzymuje na chwile i rusza, jak dojdzie do końca to też przeciążenie słyszę od razu. Dla kolegi na początek radził bym tez zrobić test siłownika, niezależnie od modelu i marki maszyny robi go się tak samo :) dwie monety oszlifować na gładko z jednej strony i podłożyć pod krućce przy siłowniku i zakręcić przewody i wtedy drugą funkcją podnieść całe ramie i zobaczyć czy opada ramie. Może jest porysowany cylinder i temu się przycina i przepuszcza.

Awatar użytkownika
holik88
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 20 Cze 2014 14:09
  • Miejscowość: Kuźnica

Maszyna: Pel-Job EB300/ Atlas 1404

Firma: holik-bud


Kilka pytań Pel-job EB300

Postprzez MARIO/MECALAC » 23 Kwi 2015 12:16

Kolego holik88, to się ciebie nie tyczy. Jak byś zauważył dobrze to byś wiedział że elektroserwis91, ma inna maszynę. Zapoznaj się z regulaminem i się dowiesz że nie podpinamy się pod cudze tematy.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kilka pytań Pel-job EB300

Postprzez Arcio » 23 Kwi 2015 17:02

holik88,
ad1. To bardzo dobra maszyna, w latach w których powstała oferowała bardzo dużo. Jeżeli jest trochę zaniedbana to warto ją doinwestować.
ad2.Do przeglądu siłownik, oraz jego sekcja w rozdzielaczu. Rozdzielacz jest z prawej strony przy zbiorniku oleju hydraulicznego.
ad3.To są zawory przelewowe, ustawia się nimi max ciśnienie, nie mają nic wspólnego z wydajnością. Wydajność wynika z zastosowanej pompy hydraulicznej - parametr wyrażany w l/min lub cm3/obr.
ad4.Masz tam pompę tłoczkową dwustrumieniową + pompę zębatą. Pompa tłoczkowa pracuje z ciśnieniem max 250bar natomiast zębata jest ograniczona do 210bar.
Jak podniesiesz pokrywę silnika i odchylisz ten lewy narożnik (na zawiasie) to nad pompą powinny być złącza pomiarowe.

Autor postu otrzymał pochwałę

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Kilka pytań Pel-job EB300

Postprzez mechanior » 23 Kwi 2015 20:44

holik88 napisał(a):Liczyłem na Twoją odpowiedź jako eksperta w dziedzinie koparek, a tu popisujesz się jedynie jako stóż forum i jak zwykle coś Ci nie pasuje.. :)

Jak zwykle znajdzie się jakiś nowy którego 9 post na forum zgłasza zarzuty do administracji, powiedz lepiej kiedy ostatni raz wykopałeś za darmo szambo dla kogoś kto cię o to poprosił, bo ja pomagam CODZIENNIE za darmo doradzając przez telefon i w tematach kilkunastu ludziom z forum... staram się nie zabierać głosu w sprawach technicznych dotyczących maszyn których nie znam, jak człowiek popełni błąd lub jest nieprecyzyjny to tłum zawistników chce go potem zjeść żywcem. Sami mnie tego nauczyliście: pilnuje porządku żeby eliminować pieniaczy zanim się rozpędzą - albo szanujesz zasady forum w każdym aspekcie albo... odwołuj się do ADMINA.

I może następnym razem nie odzywaj się jak nie ciebie dotyczy uwaga moda. To świadczy o tym że nie czytasz dokładnie historii wypowiedzi, czyli lekceważysz forum i jego zasady.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Kilka pytań Pel-job EB300

Postprzez holik88 » 27 Kwi 2015 10:49

Dzięki kolego Arcio za odpowiedź, z innymi nie będę wdawał się w dyskusję, chyba żeby mieli coś na temat do powiedzenia :)
Siłownik sprawdzałem na szczelność i jest w porządku, porysowany ani wygięty przynajmniej tłok też się nie wydaje, jakoś jeszcze mogę go sprawdzić? Wydaje mi się że wina będzie leżeć po stronie rozdzielacza, znalazłem idąc po przewodach która to sekcja odpowiada za ten ruch, akurat jest w samym środku, wiec muszę rozbierać cały rozdzielacz? jak się to robi i co w nim może być nie tak? czy można dokupić pojedyńczą sekcję albo zamienić ją z tą np od wychyłu na boki ramienia przy kabinie?
Co do zaworów przelewowych jeśli zwiększę na nich max ciśnienie to ramię też powinno być silniejsze? w która stronę kręcić żeby zwiększyć?

Awatar użytkownika
holik88
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 20 Cze 2014 14:09
  • Miejscowość: Kuźnica

Maszyna: Pel-Job EB300/ Atlas 1404

Firma: holik-bud


Kilka pytań Pel-job EB300

Postprzez mechanior » 27 Kwi 2015 11:22

holik88 napisał(a):z innymi nie będę wdawał się w dyskusję, chyba żeby mieli coś na temat do powiedzenia

Jak traktujesz innych na forum tak sam będziesz traktowany.
Uwagi dotyczyły innego użytkownika, niepotrzebnie stawiasz się administracji.

Nie grzeb na pałę w ustawieniach zaworów przelewowych, nie są od regulacji siły tylko od ZABEPIECZENIA funkcji przed uszkodzeniem na skutek skoku ciśnienia powyżej wartości którą jest w stanie wytrzymać dany obwód, siłownik, przewody czy konstrukcja samego ramienia.
Zamiast regulować spróbuj podmienić z drugą strona funkcji lub np z zamykaniem łyżki.
Aby wykluczyć rozdzielacz warto też przepiąć przewody siłownika na inną funkcję.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej