wibako

Nowa Mini od CATa czy innej marki?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Nowa Mini od CATA.

Postprzez Arcio » 13 Cze 2015 01:46

AREKPL11 napisał(a):precyzja i dokładność wykonywania roboty jest po stronie Operatora Maszyny

Wiesz Arek tu też maszyna ma wpływ na dokładność i precyzję - chodzi o te nieszczęsne luzy na koniku i na łożysku obrotu, a luzy na skarpówce uchylnej to już w ogóle tragedia.
AREKPL11 napisał(a):Arcio coś o tym wie robiąc obrabiarkami

Mój fach to w ogóle jest specyficzny, wy domawiacie się o jakieś centymetry, a u mnie większość roboty idzie z dokładnością do 0,01-0,02mm :D - tolerancja błędu praktycznie nie istnieje.
Trochę Wam zazdroszczę, nowe maszyny i kopanie, a ja siedzę w tym sk...m warsztacie i gwałcę moje oczy takimi widokami:
konik Komatsu PC05
Image
skrzywiony łącznik siłownika łyżki Atlas 404
Image
te wynalazki też z Atlasa 404
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Reklama

simmet

Re: Nowa Mini od CATA.

Postprzez w.fubar » 13 Cze 2015 09:14

AREKPL11 napisał(a):to ta podbudowa ma chyba ma 10 cm.?chyba kpisz !!!na 100 metrach można więcej uzyskać .
jakoś twoje wnioski są mało wiarygodne .PO twoim super równaniu wchodzi jeszcze parę Maszyn co to wyrównują Panie Majster.


Ech jak ja uwielbiam jak ktoś z drugiego końca internetu ocenia moją pracę i zna jej przebieg.
Otóż po moim równaniu i zageszczeniu wchodzi ekipa do asfaltu Panie Jasnowidzu, więc proszę darować sobie złośliwości.

Nie rozumiem tego o 10 cm na 100 m, ale może niewyspany jestem.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Re: Nowa Mini od CATA.

Postprzez AREKPL11 » 21 Cze 2015 00:49

w.fubar napisał(a):
AREKPL11 napisał(a):to ta podbudowa ma chyba ma 10 cm.?chyba kpisz !!!na 100 metrach można więcej uzyskać .
jakoś twoje wnioski są mało wiarygodne .PO twoim super równaniu wchodzi jeszcze parę Maszyn co to wyrównują Panie Majster.


Ech jak ja uwielbiam jak ktoś z drugiego końca internetu ocenia moją pracę i zna jej przebieg.
Otóż po moim równaniu i zageszczeniu wchodzi ekipa do asfaltu Panie Jasnowidzu, więc proszę darować sobie złośliwości.

Nie rozumiem tego o 10 cm na 100 m, ale może niewyspany jestem.


Ja też to takie ogólne porównanie sorry że do ciebie :oops: no właśnie to zagęszczenie , ze trzy warstwy no nie ?
nie opisuję może dokładnie twojej roboty ale to co widzę na dzień powszedni przy okazji pracy przy drogach i ich nawierzchniach nie jestem tylko właścicielem ale też wykonawcą różnych robót instalacyjnych,ogrodowych,drogowych ,budowlanych itp.

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Re: Nowa Mini od CATA.

Postprzez AREKPL11 » 21 Cze 2015 01:05

Arcio napisał(a):
AREKPL11 napisał(a):precyzja i dokładność wykonywania roboty jest po stronie Operatora Maszyny

Wiesz Arek tu też maszyna ma wpływ na dokładność i precyzję - chodzi o te nieszczęsne luzy na koniku i na łożysku obrotu, a luzy na skarpówce uchylnej to już w ogóle tragedia.
AREKPL11 napisał(a):Arcio coś o tym wie robiąc obrabiarkami

Mój fach to w ogóle jest specyficzny, wy domawiacie się o jakieś centymetry, a u mnie większość roboty idzie z dokładnością do 0,01-0,02mm :D - tolerancja błędu praktycznie nie istnieje.
Trochę Wam zazdroszczę, nowe maszyny i kopanie, a ja siedzę w tym sk...m warsztacie i gwałcę moje oczy takimi widokami:
konik Komatsu PC05
Image
skrzywiony łącznik siłownika łyżki Atlas 404
Image
te wynalazki też z Atlasa 404
Image



Arek ty te jaja robisz z wyboru i nie za dziękuje to nie masz co narzekać ,a tolerancja dokładności zależy od ceny usługi tak samo u Ciebie jak i u Nas ! :D


Arek napisz wszystkie wnioski na nie przeciw ECR25D oprócz gąsek , będę bardzo wdzięczny a twoje zdanie bardzo cenię ! a tak w ogóle kojarzysz Czarka Jończyka z Polibudy ?

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Nowa Mini od CATA.

Postprzez w.fubar » 21 Cze 2015 09:12

AREKPL11 napisał(a):Ja też to takie ogólne porównanie sorry że do ciebie :oops: no właśnie to zagęszczenie , ze trzy warstwy no nie ?
nie opisuję może dokładnie twojej roboty ale to co widzę na dzień powszedni przy okazji pracy przy drogach i ich nawierzchniach nie jestem tylko właścicielem ale też wykonawcą różnych robót instalacyjnych,ogrodowych,drogowych ,budowlanych itp.



Dalej nie rozumiem? Kolega po kielichu siada do pisania? :-)

Co do metod, zależy od wymiaru przebudowy i budźetu gminy. Raz jest to tylko frezowanie, innym razem wymiana całej podbudowy. Wtedy są trzy warstwy zbrojone siatką. Zazwyczaj jednak są dwie, najpierw 0-22 potem 0-11 na wyrównanie.

Nie wiem zatem kogo opisywałeś, bo na mój łeb, to Ty piłeś bezpośrednio do mnie. :?:

Teraz jestem pracownikiem, w Polsce byłem właścicielem i pracownikiem. Nie wiem co to ma do rzeczy.

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Nowa Mini od CATA.

Postprzez Arcio » 21 Cze 2015 10:14

AREKPL11 napisał(a):Arek ty te jaja robisz z wyboru i nie za dziękuje

Obecnie to już nikt niczego za dzięki nie zrobi, ale mimo wszystko trochę za bardzo się zaangażowałem.
AREKPL11 napisał(a):Arek napisz wszystkie wnioski na nie przeciw ECR25D

Wiesz Arek ciężko coś napisać bo to nowy sprzęt i nie pracowałem na nim, ale według mnie w ogóle nie powinien występować z krótkim stickiem.
Mam nadzieję, że wiesz co zamówiłeś :) - długi stick + dodatkowy przeciwciężar.
Nie mam serwisówki do ECR25, ale obstawiam, że w dwóch dolnych otworach ramy współpracujących z konikiem nie ma wymiennych tulejek.
Sworzeń siłownika podnoszenia od strony konika powinien mieć większą średnicę, nie twierdzę, że się to rozpadnie od razu, ale będzie to połączenie nadwyrężone jak w 302.5.
Ogólnie to mam zastrzeżenie do ukrywania pochodzenia silnika w jakimkolwiek Volvo - chyba wstydzą się, że nie mają małego engina w swojej ofercie???? :?
Ciekawe ile będzie kosztowała wymiana filtra hydrauliki??? :D
Arek Twój wybór nie jest zły - maszyna będzie robiła robotę.
Ja duszą i ciałem jestem przy małych Yanmar-ach i Komatsu. :D
AREKPL11 napisał(a):kojarzysz Czarka Jończyka z Polibudy ?

Nie kojarzę, a powinienem go znać??? :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Nowa Mini od CATA.

Postprzez AREKPL11 » 21 Cze 2015 12:45

Nie kojarzę, a powinienem go znać??? :)
tak pytam z ciekawości bo też tam uczęszczał w podobnym czasie ,a teraz jest Handlowcem w Volvo.
Ciekawe ile będzie kosztowała wymiana filtra hydrauliki??? :D
komplet filtrów 250 zł.serwis na 500h ok.850 zł. netto.
jak się będą zachowywać połączenia w ramieniu okaże się za jakiś czas gwarancja jest na 2000h.
silniczek od Kuboty bardzo fajnie pracuje , kiedyś trochę robiłem Hitachi z silnikiem Kuboty 1505 jak dobrze pamiętam też fajnie śmigał i dużo nie palił.
Ja duszą i ciałem jestem przy małych Yanmar-ach i Komatsu. :D
Fajne kopareczki ale trochę drogawe w zakupie i częściach z tego co mi wiadomo.

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Nowa Mini od CATA.

Postprzez Arcio » 21 Cze 2015 12:50

AREK, jaki stick wybrałeś???

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Nowa Mini od CATA.

Postprzez AREKPL11 » 22 Cze 2015 23:23

Arcio napisał(a):AREK, jaki stick wybrałeś???


a jak myślisz ???

1350 mm.bo pary jej nie brakuje. :D

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Nowa Mini od CATA.

Postprzez AREKPL11 » 21 Lip 2015 23:19

VOLVO śmiga super krążki 1600 mm o wadze ok. 650 kg. wstawia bez większego problemu ,korytuje w twardym terenie kamień glina też dość dobrze tylko z tym kopaniem na głębokość chyba przegieli w katalogu , we dług mnie to będzie max 2,5 m ze szybko złączem ale jeszcze nie miałem okazji zmierzyć w realu !

Dzięki wszystkim zazdroszczącym ! szpecom i operatorom za 5 zeta ! :bangin:

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Nowa Mini od CATA.

Postprzez krissos » 28 Lip 2015 22:54

AREKPL11 napisał(a):Ja duszą i ciałem jestem przy małych Yanmar-ach i Komatsu.
Fajne kopareczki ale trochę drogawe w zakupie i częściach z tego co mi wiadomo


a pro po "Czarodzieja" z volvo to ja kojarze ale miło nie wspominam a jesli chodzi o Komatsu - to dobra nowina - wymienili praktycznie całą ekipe zarządającą w tej firmie
i ceny maszyn i serwisu spadały - ciekawe jednak sie da !? :faja:
Pozdrowienia z Śląska

Awatar użytkownika
krissos
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 12:37
  • Miejscowość: Zabrze

Nowa Mini od CATA.

Postprzez mechanior » 28 Lip 2015 23:15

Kolejne zagranie marketingowe, dokładnie to samo zrobili 8 lat temu odbierając wszystkim autoryzacje i zakładając serwis centralny... nic nowego.
Obserwuję cię od dawna i widzę że jesteś mocnym entuzjastą marki (średnio co 2gi post), to takie zupełnie bezinteresowne?

Czy ja dzisiaj muszę wszystkim zwracać uwagę na stosowanie poprawnej pisowni? Wakacje macie?
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nowa Mini od CATA.

Postprzez krissos » 29 Lip 2015 10:43

miło że mam fana forum. takfaktycznie jestem fanem marki bo mnie nie zawiodła i sie b.dobrze sprawdza. a jak sie mam dobry kntak z serwisem w mysłowicach -to i serwis jest ok.
to że zabrali autoryzacje dilrska grauszom czy asbudowi to wyszlo im na dobre, jedna polityka cenowa i kontrola jakosci serwisu.
kolego mechanior wiem ze mam doswiadczenie i jakas wiedze ale nie masz aktualnych wiesci ze swiata maszyn a wiedze ze w szczegolnosci w komatsu. a z tego co widze po postach to jestes zagorzalym fanem cata. trudno sa i tacy co lubia zchinszczone produkty jak przy okazji bedzie zaraz volvo -bo akurat ci sa w polowie koreanska marka ( samsung) o czym malo kto wie.....
Pozdrowienia z Śląska

Awatar użytkownika
krissos
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 12:37
  • Miejscowość: Zabrze

Nowa Mini od CATA.

Postprzez MARIO/MECALAC » 29 Lip 2015 11:44

REGULAMIN !!!!

II. POSTY:

1. Obowiązuje NETYKIETA, kulturalny język polski w poprawnej formie gramatycznej i składniowej.

Proszę o poprawę pisowni.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Nowa Mini od CATA.

Postprzez mechanior » 29 Lip 2015 11:52

Nie jestem "fanem marki" CAT tylko ją po prostu znam jako mechanik, Komatsu zresztą też troszkę co pozwoliło mi kilkukrotnie skutecznie pomóc użytkownikom tych maszyn na forum i poza nim.
Nie mam generalnie zarzutów do samej marki którą tak wychwalasz w połowie swoich postów a tylko do twojej wręcz bałwochwalczej opinii na jej temat, ja znam niedoróbki i typowe usterki CATa i chętnie o nich opowiadam. To że ty nie znasz wad marki Komatsu nie znaczy że ich nie ma.
Volvo jest już od pewnego czasu w całości finansowo chińskie a koreańskiego Samsunga Akermana wykupili jeszcze jak byli prawie w całości szwedzcy, Chiny i Korea to zupełnie różne kraje, zwracaj uwagę na daty i jakość publikacji które czytasz (sądząc po jakości wypowiedzi masz pewne problemy z obsługą komputera).

Przy okazji proszę o poprawienie swoich postów zgodnie z zasadami forum.
Temat brzmi trochę niezgodnie z tym jak wygląda dyskusja, chyba trzeba go poprawić....
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nowa Mini od CATa czy innej marki?

Postprzez krissos » 29 Lip 2015 13:19

Ok :0)
Każda maszyna ma swoje zalety i wady, tylko że na tym forum masa ludzi przesadza co do "cudo-pracy" maszyn które widzieli
a nie koniecznie nimi pracowali.
Wkurza mnie to że komatsu to dobra marka tylko byle jak wcześniej prowadzona a dziś mocno nie doceniana a na dodatek krytykowana nie tylko na tym forum bo ktoś kiedyś coś posłyszał i dziś dalej powtarza jako pewnik.

a pro po tematu:
AREKPL11 napisał(a):Ciekawe ile będzie kosztowała wymiana filtra hydrauliki??? :D
komplet filtrów 250 zł.serwis na 500h ok.850 zł. netto.
.


Wiecie ile kosztuje serwis na 500 mtg w komatsu do PC 22 (mini 2,5 tony w obrysie) albo PC 26 ( 2,8t i obrysówka)
ok. 600 zł netto z olejami , filtrami, robocizna
Pozdrowienia z Śląska

Awatar użytkownika
krissos
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 12:37
  • Miejscowość: Zabrze

Nowa Mini od CATa czy innej marki?

Postprzez MARIO/MECALAC » 29 Lip 2015 18:14

krissos, Kop-ład z Komatsu są słabe. Nie mam nic przeciwko Koparkom bo są dobre i mają wygodną kabinę.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Nowa Mini od CATa czy innej marki?

Postprzez mechanior » 29 Lip 2015 21:07

MARIO/MECALAC napisał(a):Kop-ład z Komatsu są słabe.

Nie słabe tylko słabo dopracowane bo składają je makaroniarze z makaroniarskich części w makaroniarskiej fabryce FAI. Powalająca jest cena części zamiennych...

MARIO/MECALAC napisał(a):Nie mam nic przeciwko Koparkom bo są dobre i mają wygodną kabinę.

Bo kołówki robią Niemcy w zakładach HANOMAG (KOHAG).

Czy te fakty to nie ironia jak na japońską firmę z tradycjami?

Co do przeglądów to ile ma kosztować wymiana 3 filtrów i 5 litrów oleju?
W tych 600 pln i tak masz 1000% marży na częściach a taki przegląd robi się w 20-30 minut to ile można wziąć za robociznę?...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Nowa Mini od CATa czy innej marki?

Postprzez peckiel » 29 Lip 2015 21:46

Ładowarki i spycharki to też Hanomag. Na końcu produkcji Hanomaga i początku produkcji Komatsu któryś modeli pisało na tabliczce Komatsu-Hanomag Germany.....
To tak samo jak Volvo. Wykupili kilka producentów i teraz wielcy producenci i liderzy na rynku.
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


Re: Nowa Mini od CATa czy innej marki?

Postprzez krissos » 30 Lip 2015 11:04

Tradycje japońskie - o tak są, Moi drodzy tak się składa ze byłem w fabryce KOHAG-Komatsu. i wiele mógłbym opowiedzieć ale szkoda mi waszego czasu bo i tak nie uwierzycie.
Jak wyobrażacie sobie produkcje dziś maszyn w Japonii? opłaty, podatki, transport....koszt -i cena dla klienta
W Japonii produkowane są maszyny duże spycharki.

co do przeglądów - przed chwilą 800 było info do przełknięcia, jak podałem ile płaciłem w serwisie -to dalej źle że drogo - ludzie sami się zdecydujcie, czy chcesz sam kupować filtry, oleje i robić samemu - czy wezwać serwis i mieć to z głowy
Pozdrowienia z Śląska

Awatar użytkownika
krissos
Pomocnik operatora

  • Posty: 71
  • Rejestracja: 08 Lut 2010 12:37
  • Miejscowość: Zabrze

PoprzedniaNastępna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej