wibako

Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez CASEWIESIEK » 20 Cze 2015 11:49

Marka i model maszyny: Kubota KX 41 2sc
Rok produkcji: 2002

Jak w temacie . Zimna pali super . Popracuje do rozgrzania i po zgaszeniu musi odczekać ok 15 minut i pali super. Próby zapalenia wcześniej kończą się niepowodzeniem .Nawet jakoś tak dziwnie kręci jakby silnik wydaje dziwne dźwięki . Tak jak by m kompresja uciekała. Po kilku minutach wszystko wraca do normy. Silnik to typowy trzycylindrowy wyrób Kuboty. Proszę Was jeśli ktoś ma jakiś pomysł lub może spotkał się z tka awarią . Piszcie.
P.s. dodam ,że jak już pracuje to mocy mu nie brakuje . Jest Silny tak jak być powinien.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Reklama

simmet

Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez lukaszzbro » 20 Cze 2015 13:56

A jak jest gorący silnik i pompę wtryskową polejesz zimną wodą, to dajej nie zapala ??? Jeśli zapali to może być cewka w pompie wtryskowej. Nie wiem czy jest tam czujnik skracania czasu grzania świec, pewnie jest. Może on za szybko wyłączać świece.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Cze 2015 14:16

lukaszzbro, ale co ma czujnik od grzania świec? powyżej jakieś tam temperatury nie pamiętam dokładnie, to świece nie są podgrzewane.

Tu jest wina pompy wtryskowej. Polej zimną wodą pompę wtryskową i od razu odpal. Jak odpali to pompa i wtryski do regeneracji.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez lukaszzbro » 20 Cze 2015 14:47

MARIO/MECALAC napisał(a):ale co ma czujnik od grzania świec?
Miałem taki przypadek w aucie, że za szybko wyłącza. Zimne pali dobrze, najgorzej pali jak jest lekko ciepły. Wystarczy gdy jest gorący i stoi tylko trochę i jest problem.
W tym wypadku jest to bardzo mało prawdopodobne, ale gdyby w koparce był uszkodzony ten czujnik, a silnik miał za niska temp pracy, lejące wtryski i inne usterki zużycia.... to wtedy byłoby możliwe. Na pewno będzie to pompa, ale cuda się zdarzają.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Re: Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez CASEWIESIEK » 20 Cze 2015 15:18

W poniedziałek nagrzeję ją i spróbuję polać wodą pompę. Napiszę o efektach .
Chyba ,że macie jeszcze inne sugestie?

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Cze 2015 18:31

kolego lukaszzbro, a nie ma czegoś takiego że jak silnik nagrzany to świece nie grzeją? Jak miałem diesla i silnik był rozgrzany to kontrolka od podgrzewania świec po sek czy dwóch gasła. Więc ja bym nie szukał przyczyny w tym czujniku, tylko w samej pompie.

Z tym czujnikiem to bym się zgodził na zimnym silniku że ciężko pali ale nie na ciepłym.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez lukaszzbro » 20 Cze 2015 22:36

W przypadku tej koparki to o czym wspomniałem ze świecami jest mało prawdopodobne. Oczywiście jak auto rozgrzane to czujnik skraca grzanie praktycznie do zera. W aucie postanowiłem na próbę odłączyć czujnik temp czyli świece grzały bez skracania, bez problemu zapalało, gdy było ciepłe. U mnie ten czujnik za szybko odłączał świece, silnik trochę ciepły, a świece grzały sekundę. Jak lekko ciepły wystarczyło zagrzać dwa razy, ale gorzej gdy bardziej ciepły to nie grzały wcale. A tego ciepła nie wystarczało do zapłonu, tylko bardzo gorący dobrze palił. Dodam, że objawy były też przyczyną starych świec, ale przy nowych problem był mniejszy, ale był dalej z powodu krótkiego grzania.

Nie wiemy też jak sobie producent wymyślił w danym silniku czy muszą na ciepłym zagrzać na sekundę czy nie. Gdy kontrolka gaśnie to świece jeszcze trochę czasu grzeją, nawet mogą grzać, gdy pracuje silnik. Gdy kontrolka zgasła to nie oznacza, że świeca też już nie grzeje. Zawsze grzeją trochę po zgaszeniu kontrolki.

Doczytałem i nawet sam się zdziwiłem, że w VW świece mają grzać aż do osiągnięcia 70*C przez silnik, nie przypuszczałem, że aż tak długo mogą grzać, liczyłem na krótszy czas.. (potwierdzenie moich słów http://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=212607 )

Silnik kuboty nie mają problemów z rozruchem w porównaniu z Mitsubishi L3E. Na 99% będzie winna pompa w tej maszynie.

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Cze 2015 23:14

Widzisz myślałem że przy mniejszej temperaturze świece przestają grzać. Człowiek uczy się całe życie a i tak umiera głupi :banan: :banan: :bangin: :bangin: :bangin: :bangin: .

Jedno jest pewne Tu na 100% jest winna pompa wtryskowa. Polecam od razu oddać pompę i wtryski do regeneracji.

A tak na marginesie umówmy się że Fordy to nie auta, prócz Mustanga,F150, F250 i chyba jeszcze F350 :D A VW zawsze były dziwne i są :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :piwo: :winko: :winko: :winko: :winko: :winko: :winko: :winko: :winko: :winko:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez CASEWIESIEK » 26 Cze 2015 21:23

Polałem zimną wodą i jak ręką odjął. Pali jak złoto. Znaczy jak pisaliście pompa i wtryski ? Jak myślicie czy to już teraz wywalać , a może znacie kogoś gdzie by to wysłać ? Mieszkam w centrum a dokładniej w Kutnie. Ale wysłać można wszędzie.A może lepiej całą gdzieś zawieść ?

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez MARIO/MECALAC » 26 Cze 2015 22:14

Jak nie masz tyle roboty to weź oddaj do pompiarza wtryski i pompę, wtryski się daje z pompą z tego względu że nie wytrzymają ciśnienia pompy
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez CASEWIESIEK » 26 Cze 2015 22:37

Trochę waham się czy ruszać to samemu . Wiesz wtryski wyjąć to nie kłopot ale z pompą to potem zabawa .Ustawić zapłon i takie tam. Powiedz co masz na myśli mówiąc , że wtryski nie wytrzymują ciśnienia pompy.
P. s. teraz nie mogę rozebrać niczego bo mi padł obrót w innej ,takiej samej.Jak się coś wali to na całego.W dodatku dziś pękł nam kret do wbijania rur stalowych.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez MARIO/MECALAC » 27 Cze 2015 07:56

Jak pech to pech po całej lini.

Jeśli pompa będzie zregenerowana i będzie miała swoje parametry,a wtryski zużyte czyli tak jak masz teraz, to za jakiś czas będzie Ci maszyna kopcić na czarno bo wtryski zaczną lać. Dla tego pompę i wtryski oddaje się razem by razem równo sie zużywały.

Zablokuj jakoś rozrząd bez rozbierania i wyjmij pompę. Pompiarz Ci ją ustawi prawidłowo.

A jak masz jakieś obawy zadzwoń do kolegi Arcio lub do mechaniora oni Ci powiedzą dokładnie co i jak
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez CASEWIESIEK » 05 Lip 2015 12:47

Dziś " dokopaliśmy " się do miejsca gdzie w kubocie przewidzieli pompę wtryskową . Aby w ogóle ją zobaczyć należy zdemontować praktycznie całe wnętrze koparki. na pewno fotel i dobrze by było fotel.
Odkręcić ją to nie problem , ale jak tam zablokować rozrząd aby po naprawie w to samo miejsce się wstrzelić z zapłonem . Nie wiem , nie mam doświadczenia w tym temacie i proszę o wsparcie techniczne. Mamy warsztat i większość podstawowych narzędzi. Większość naprawiamy sami ( tzn wymieniamy). Temat jak wyjąc pompę i włożyć ją i żeby to potem odpaliło .To dla nas nowość .
Bardzo proszę p pomoc.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez CASEWIESIEK » 05 Lip 2015 13:11

I jeszcze jedno . Przy pompie zobaczyłem sporą cewkę z kabelkami .Sądzę że to cewka do gaszenia . Ktoś pomyślał ,że to może ona jak się nagrzeje to trzyma zamknięte paliwo i dopiero po polaniu wodą ,czy li po schłodzenia zapala .Co wy na to??

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez mechanior » 05 Lip 2015 16:04

Ona nie trzyma paliwa tylko cięgno przestawiacza sekcji.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez CASEWIESIEK » 05 Lip 2015 20:52

Mechanior, ja wiem ,ze cewka nie trzyma paliwa , tylko cięgno. Ale gdyby ten zespół się blokował jak się zagrzeje?
A jeśli to istotnie pompą to czemu gorąca nie podaje paliwa? Wystarczy polać wodą (schłodzić) i ok.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez mechanior » 05 Lip 2015 23:02

:szukaj:
Zacierające się sekcje tłoczące...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez CASEWIESIEK » 14 Lip 2015 19:09

W moich minikoparkach Kubota są identyczne silniki D 1105.Więc postanowiłem zaryzykować i kupić używaną pompę z silnika Kubota wykorzystywanego w agregacie chłodniczym .Chłodnia uległa wypadkowi a motorek został. Pan rozebrał go na części i sprzedał mi pompę i wtryskiwacze.Trochę od innego motorka a mianowicie D 1005,czyli o 100cmkw. mniejszego. Ale pompy i wtryski takie same.
Teraz kopareczka ładnie pracuje .Dymu nie puszcza ,silna. A stara pompa i wtryski niebawem i bez pośpiechu trafi do regeneracji.

Prośba do moderatora aby pokleił dwa podobne ostatnie wątki (posty)

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez MARIO/MECALAC » 14 Lip 2015 19:17

Dobrze że kupiłeś komplet a nie samą pompę. Teraz ta starą daj do regeneracji i będziesz miał zapas na stanie :ok:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Kubota KX 41 2sc ciepła tudno pali

Postprzez CASEWIESIEK » 15 Lip 2015 11:08

Tak i ja pomyślałem ,z tym zapasem. Gdyby ktoś z Was ( Z nas) potrzebował ,choćby na tzw. podmiankę to służę pomocą.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej