wibako

Pompa

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Pompa

Postprzez stan997 » 20 Cze 2015 23:04

Marka i model maszyny: Cat 301.5
Rok produkcji: 2004
Numer seryjny: 5DW07617
Ostatnio edytowany przez stan997 21 Cze 2015 13:21, edytowano w sumie 4 razy

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

Reklama

simmet

pompa

Postprzez MARIO/MECALAC » 20 Cze 2015 23:20

Chłopie to że są ó ą ę ł ć to nie wszystko. Ty chcesz ku...a ludzi wykończyć czytaniem na bez wdechu ? :winko: :banan: :banan: :banan: Proszę byś dodał przecinki, kropki tzw znaki interpunkcyjne, każde nowe zdanie zacznij dużą literą. Naprawdę poprawisz czytanie swojego postu, bo teraz to aż się siny zrobiłem czytając to na jednym wdechu :piwo:
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


pompa

Postprzez stan997 » 21 Cze 2015 08:22

Witam mam nadzieję że jakoś przeżyłeś noc,nie wiedziałem że aż tak to kogoś urazi :piwo: :piwo: pozdrawiam

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

pompa

Postprzez Piotrekk » 21 Cze 2015 09:00

z tym olejem hydraulicznym było kilka razy na forum np tu: viewtopic.php?f=29&t=25188&hilit=olej+hydrauliczny+w+silniku

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


pompa

Postprzez stan997 » 21 Cze 2015 09:12

Dzięki,problem jest że w mini pompa jest osobno przykręcona i nie widać żeby była jakoś inaczej spięta z silnikiem,może wiesz jak powinny być podpięte przewody od pompy do rozdzielacza?

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

Re: pompa

Postprzez Piotrekk » 21 Cze 2015 10:30

poczekaj na kolegę Mechniora on na pewno wie co i jak. tamen link to był do m315 sorry za błąd

Autor postu otrzymał pochwałę
Ostatnio edytowany przez Piotrekk, 21 Cze 2015 10:37, edytowano w sumie 1 raz

Piotrekk
Młodszy operator

Maszyna: cat 428 series 2


pompa

Postprzez stan997 » 21 Cze 2015 10:35

Jestem świeży,słabo się orjętuje w temacie dzięki jeszcze raz może ktoś to przeczyta i podpowie :?

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

pompa

Postprzez MARIO/MECALAC » 21 Cze 2015 10:48

stan997, O jaką maszynę Ci chodzi ? Z jaką masz problem ?
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


pompa

Postprzez stan997 » 21 Cze 2015 11:02

Cat301.5

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

pompa

Postprzez MARIO/MECALAC » 21 Cze 2015 11:10

No to jest Koparko ładowarka czy mini koparka ? Kolego wszystko jest opisane są odpowiednie działy, a i tak się nie chce napisać w odpowiednim dziale. Już nie wspomnę o Marce i modelu z pierwszego postu.

Temat przeniosłem do odpowiedniego działu

Autor postu otrzymał pochwałę
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Pompa

Postprzez stan997 » 21 Cze 2015 11:28

..
Ostatnio edytowany przez stan997, 21 Cze 2015 13:27, edytowano w sumie 1 raz

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

Pompa

Postprzez MARIO/MECALAC » 21 Cze 2015 11:42

Jak byś nie zauważył to jestem Moderatorem i pilnuję zasad oraz przestrzegania regulaminu. Ty wpadasz i nie stosujesz się do zasad panujących tu na forum, które klikając że zapoznałeś się z regulaminem. Więc mogłem Ci skasować post i wlepić ostrzeżenie za nie stosowanie się do regulaminu.

Masz minikoparkę to zakładaj temat w dziale minikoparek a nie w dziale koparek lub tak jak Ty to zrobiłeś w dziale Koparko-ładowarek. Tu wszyscy przestrzegają zasad i reguł przyjętych na forum. Zapewne dostaniesz odpowiedź na twój problem i znikniesz z życia forum aż do kolejnego problemu.

Pozdrawiam i radzę się zapoznać z regulaminem.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Pompa

Postprzez stan997 » 21 Cze 2015 11:51

Przepraszam myślałem że jestem w dobrym miejscu, z telefonu tego nie zrobię wieczór wszystko zdejme....

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

Pompa

Postprzez stan997 » 21 Cze 2015 13:31

DSC_0156.JPG
Chyba jetem w dobrym miejscu za zamieszanie z mojej trony przepraszam wszystkich.Mam minikoparkę CAT301.5 i problem z pompą podpowiedzcie proszę jak podlączyć pompę do rozdzielacza pod podłogą,gedzie idą które przewody?metodą prób i błędów przegoniło olej w silnik.Żółty jest u góry,biały troszkę niżej,a trzeci idzie gdzieś pod spód chyba na obrót.Powiedzcie od strony silnika jakby zacząć który gdzie bo już nie wyrabiam :cry:

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

Cieknąca Pompa Hydrauliczna,Olej z pompu w silniku

Postprzez stan997 » 22 Cze 2015 22:05

Witam wszystkich,doszedłem jaki jet problem w moim przypadku,do cat 301.5producent nie przewiduje uszczelniaczy do pompy,oile nie ma wielkich progów pod zębatkami idzie to przeskoczyć ,starsi wyjadacze z pewnością wiedża ale tacy którzy zaczynają grzebać i naprawiać na pewno nie,i nie trzeba odrazu kupować pompy za 5000tyś z hakiem netto i czekać 2do 3tygodni na części.W moim wypadku było tak że,kopała i po ostatnich występach z zakopywaniem betonów,kręgów o wiele za ciężkich ,znacznie osłabła i zaczeła cieknąć ,w znacznym stopniu to ja jestem :crazy: i ją katowałem.po tych głupotach rozłożyłem pompe na części,na szybie,wodny papier i powoli wszystko splanowałem oczywiście bardzo delikatnie aż do idealnej gładzi.Trzeba zwrócić uwagę czy niejest bardzo wyrobiona,nie ma za dużych rowkór pomiędzy zębatkami a obudową tam gdzie one tłoczą,bo inaczej to szkoda zachodu.Pompa zaczeła kopać nawet jest ostrzejsza,tylko umnie tak jak pisalem cieknie,nie za dużo ale na kostkę nie wjeżdżam,rozbierałem kilka razy i cały czas w tym samym miejscu.Spróbuje owinąć to miejsce taśmą samowulkanizującą,założę rurę termokurczliwą z klejem ,a na koniec metalową opaskę,a nuż widelec przestanie i pokopie chociaż ten rok. :roll: napisze później czy dało radę pozdrawiam.
Ostatnio edytowany przez stan997 28 Cze 2015 08:42, edytowano w sumie 2 razy

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

Pompa

Postprzez mechanior » 26 Cze 2015 22:14

No to na koniec zrobisz jeszcze ode mnie.
Forum to nie biuro numerów, znasz rozwiązanie to napisz, jeśli nie to spadaj ... wielu ludziom chce się rozpisywać i pomagają, jak to dla ciebie zbyt wiele to dziękujemy za dotychczasowy wkład.
Wyedytowałeś swoje posty do zera, TO JEST ZABRONIONE, teraz nie wiemy na co koledzy odpowiadali i o co ci chodziło. Cały temat stracił sens, poza tym wystarczyło grzecznie trzymać się zasad, ale jak widać dla ciebie Regulamin to zbyt długi tekst by go przyjąć do wiadomości... Typowy jednostrzałowiec.

Na koniec: CAT przewiduje uszczelnienia do pomp maszyny 301.5 tylko ich cena jest powalająca (około 400 pln za komplet na jedna sekcję a zestaw na pompę 3 sekcyjną: 1200 netto) ale każdy szanujący się serwis ma uszczelki z demontażu... ja skupuję stare/uszkodzone pompy właśnie w tym celu. Uszczelniacze korpusu to nie problem (około 2 pln za sztukę w sklepie z oringami) tak samo uszczelnienie wałka - w najtańszej wersji 7-8 pln a renomowane Corteco jakieś 30 pln.
Jedynym problemem są uszczelniacze separatorów tzw "okulary" prawie niedostępne poza fabrycznym zestawem...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pompa

Postprzez szymonl » 26 Cze 2015 22:40

Mechanior, nie wiem, nie jestem w temacie dokładnie, ale.. Czy firmy zajmujące się dorabianiem uszczelnień nie potrafią zrobić tych 'okularów'? Ogranicza je kształt? Bo materiał raczej nie jest jakiś kosmiczny.

EDIT: Co do edytowania, przydana byłaby funkcja pozwalająca na edycję posta tylko do x minut od napisania go lub do czasu aż ktoś na niego odpowie, jest to dość popularne rozwiązanie na innych forach.

szymonl
Młodszy operator

  • Posty: 115
  • Rejestracja: 16 Kwi 2013 22:12
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 7

Maszyna: .

Firma: .


Pompa

Postprzez mechanior » 26 Cze 2015 22:52

Jest problem bo "okulary" są produkowane metodą wtrysku lub wycinania matrycowego a na taki sprzęt do jednorazowego użytku nikogo nie stać. Matryca/forma kosztuje grube tysiaki...
Tak naprawdę to te pompy produkują dwie firmy: REXROTH i BONFIGLIOLI, pomimo problemów ze zdobyciem zestawów u producenta maszyny można je dostać w innych miejscach za uczciwe pieniądze...

Na forum był skrypt ograniczający edycję ale dla dojrzałych użytkowników było to męczące, poza tym przy takiej ilości postów/użytkowników czasem dopiero po kilu/kilkunastu dniach zawracamy uwagę by poprawili posty/tematy, ponieważ przypadki takiego niedojrzałego zachowania jak w tym temacie są marginalne to nie widzę potrzeby wprowadzania ograniczeń.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Pompa

Postprzez stan997 » 27 Cze 2015 13:31

Witam,tak szczerze to nie czytałem nic jak się logowałem tylko wpadłem tak na krzywy r.....j j trochę wam nabrudziłem,postaram się żeby to było ostatni raz. W temacie pompy, dzwoniłem sam niewiem na ile telefonów niby serwis Cat, i wszyscy zgodnym chórem mówili po numerach seryjnych że nie ma. Co do mojego przypadku na 99proc.jest jakieś mikro pęknięcie, gdyż planowanie sekcji i tych dystansów pomiędzy nimi,poza poprawieniem wydajności pąpy nic ją nie uszczelniły,cieknie dokładnie z tego samego miejsca, pomiędzy pierwszą a drugą sekcją od silnika .W tym momęcie jestem na etapie dolewania i kopie spróbuję ją zakleić od zewnątrz jak się uda to napisze.
Pozdrawiam wszystkich :piwo:

stan997
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lut 2013 13:57

Pompa

Postprzez Arcio » 27 Cze 2015 17:04

stan997 napisał(a):W tym momencie jestem na etapie dolewania

Nie chcę Cię martwić, ale i tak skończy się na zakupie nowej pompy, a po przepracowaniu kolejnych 3000h problem powróci.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej