wibako

YANMAR CEWKA

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

YANMAR CEWKA

Postprzez slawekkotek » 28 Cze 2015 16:28

Witam pracowałem na mojej min po włączeniu kluczykiem juz nie zapaliłem,
podniosłem klapę od silnika i zauważyłem dym z cewki. Przyjechał pan z serwisu Yanmar i stwierdził ze rozrusznik jest do wymiany dlatego nie chce odpalać, przy nim odpaliłem ją na krótko a z cewki gaszenia nadal sie kopciła, po zmierzeniu miernikiem prąd zasilenia do rozrusznika wyszło 6 v dla tego rozrusznik nie odpalał z kluczyka serwis dał nowy kabel od rozrusznika do akumulatora i kazali odpalać tym kablem.
Cewka gaszenia została wymieniona na mową lecz wyskakują bezpieczniki, na dwóch przewodach jednakowo jest napie cie a z tego co wiem to nie powinno tak być
I moje pytanie gdzie morze być usterka
zasilanie rozrusznika 6v a powinno być 12v
i dwa zasilania do cewki gaszenia
raczej na serwis z pomorza nie mam co liczyć

slawekkotek
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 21 Lut 2015 16:49
  • Miejscowość: Gdańsk

Maszyna: Yanmar B 15-3

Case 580k

Firma: zbud


Reklama

simmet

YANMAR CEWKA

Postprzez grzegorz200 » 01 Lip 2015 12:08

sprawdź przewody zasilające tą cewkę.jest ona dwuobwodowa.jeden obwód załancza cewkę, zaś drugi podtrzymuje po uruchomieniu.z reguły jest to napiecie na jednym 12 v, a na drugim 6 v.trzeci przewód masa.
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


YANMAR CEWKA

Postprzez Kamal » 07 Lip 2015 00:17

Cewka żle wyrególowana lub listwa w pompie się zacina. Na obydwu kabelkach jest 12V
No wiesz co to ja tu zrywam ścięgna palców uderzając w klawiaturę a ty mi pochwała nie chcesz kliknąć? Tego to się po tobie nie spodziewałem Popraw to Następnym razem tego błędu nie zrobię
Klikaj tylko się nie tłumacz że ci lewy klawisz myszy wysiadł

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej