wibako

jak wyjąć wałek hydromotoru

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

jak wyjąć wałek hydromotoru

Postprzez adasiek1000 » 23 Lip 2015 14:17

Marka i model maszyny: kubota kx41-3v
Rok produkcji: 2007

Witam. Mam problem z dostaniem się do wałka wewnętrznego hydromotoru jazdy w kx41-3v. Jeśli ktoś to rozkręcał niech podpowie jak to zrobić w miarę bezboleśnie i bezstresowo. Wyciął się wałek zewnętrzny ale pewnie sama wymiana zewnętrznego na niewiele pomoże.

adasiek1000
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 30 Maj 2015 19:14

Maszyna: Kubota KX 41-3V

Firma: PRO-KOP


Reklama

simmet

jak wyjąć wałek hydromotoru

Postprzez adasiek1000 » 25 Lip 2015 14:49

Już sobie poradziłem, jak by ktoś miał podobny problem to chętnie służę pomocą.

adasiek1000
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 30 Maj 2015 19:14

Maszyna: Kubota KX 41-3V

Firma: PRO-KOP


jak wyjąć wałek hydromotoru

Postprzez peckiel » 25 Lip 2015 15:37

Może kolego opisz tutaj jak to zrobiłeś?
Roboty ziemne i drogowe, sprzedaż kruszyw, wynajem maszyn

Awatar użytkownika
peckiel
Fachoperator

  • Posty: 4455
  • Rejestracja: 05 Mar 2009 22:55
  • Miejscowość: Podlaskie
  • Pochwały: 95

Maszyna: Liebherr A904,Liebherr 576,JCB JS220LC

Firma: Roboty Ziemne i Drogowe


jak wyjąć wałek hydromotoru

Postprzez CASEWIESIEK » 25 Lip 2015 16:18

Jak byś poczytał na forum , bo wiele razy był temat poruszany . Nawet przeze mnie kilka dni temu .To byś nie pytał, Ale skoro zapytałeś i zrobiłeś to dobrze .To pochwal się ,a inni już o to pytać nie będą.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: jak wyjąć wałek hydromotoru

Postprzez adasiek1000 » 29 Lip 2015 07:58

W zasadzie to nie jest to trudne jak by się wydawało, trzeba wyjąć cały napęd, potem odkręcić sześć śrub z tyłu hydromotoru postawić napęd na hydromotorze i rozpołowić go podważając dwoma śrubokrętami. Prawdopodobnie po rozpołowieniu wypadną dwa tłoczki, i sprężynki , które są pod nimi trzeba zwrócić potem uwagę żeby ich nie założyć odwrotnie. Po rozpołowieniu należy wybić wałek wraz z łożyskiem z obudowy przekładni, nabić nowy i można składać. Teraz problemem jest złożenie bo jak byśmy nie składali to z którejś połówki wypadną nam tłoczki, ja zrobiłem w ten sposób że postawiłem przekładnie a wkładałem hydromotor.
Żeby nie dopuścić do wypadnięcia tłoczków z hydromotoru wyciąłem szeroki pasek ze szmaty, w którym wyciąłem otwór takiej średnicy by mógł wejść wałek, po czym rozciąłem szmatę od otworu do brzega tak by móc ja potem wysunąć. Przykryłem nią hydromotor, odwróciłem go i złożyłem z przekładnią, wyciągnąłem szmatę i gotowe.

adasiek1000
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 30 Maj 2015 19:14

Maszyna: Kubota KX 41-3V

Firma: PRO-KOP


jak wyjąć wałek hydromotoru

Postprzez CASEWIESIEK » 01 Wrz 2015 11:36

Kolego napisz jeszcze który wałek Ci padł .Czy ten długi z zębatką współpracującą z wieńcem obrotu ,czy ten krótki wchodzący w niego z tymi baryłkami . I gdzie to kupiłeś i za ile. Pzdrawiam

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


jak wyjąć wałek hydromotoru

Postprzez adasiek1000 » 02 Wrz 2015 14:17

Wałek nie w hydromotorze obrotu a w napędzie gąsienicy, i nieważne który padnie bo wymienić trzeba dwa. Zasada jest że w takich wypadkach wymienia sie obydwie współpracujące części w tym wypadku zazębienia. No chyba, że ktoś ma dużo kasy i chce co pół roku kupować nowy wałek.

adasiek1000
Nowicjusz

  • Posty: 12
  • Rejestracja: 30 Maj 2015 19:14

Maszyna: Kubota KX 41-3V

Firma: PRO-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej