wibako

Rolki jezdne

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Rolki jezdne

Postprzez solak » 29 Sie 2015 15:01

Marka i model maszyny: Bobcat E16
Rok produkcji: 2012

Witam ponownie:) ostatnio jestem tu dość często ale tak to jest jak się kupuje używany sprzęt a jest się świerzakiem bez doświadczenia.
Mam problem z wolniejszą gąsienicą i zlokalizowałem chyba przyczynę - uszkodzona rolka jezdna telepie się jak żyd po pustym sklepie, znaczy łożyska poleciały.
Czy jest szansa regeneracji rolek? Czy tylko wchodzi zakup nowych, jak tak to jakiej firmy są polecane?

solak
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 09 Mar 2012 21:56

Maszyna: Neuson 1703 2008r

Firma: robet


Reklama

simmet

Re: Rolki jezdne

Postprzez maksyM » 30 Sie 2015 10:13

Jeśli rolka się rozsypała to uszczelniacze też. To jest rozbieralny element, ale jeśli jest w stanie agonalnym, to odżałuj parę stówek i kup nową. Chcesz rozebrać to dobrze wyczyść z rdzy i błota. Wtedy znajdziesz zabezpieczenia i będziesz mógł rozłożyć na części. Nawet jak nie naprawisz, to będziesz wiedział jak prewencyjnie rozebrać następne.
Zatarta rolka prawdopodobnie jest przyczyną słabego ciągu gąski.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Rolki jezdne

Postprzez grzegorz200 » 30 Sie 2015 10:47

mozesz kupic zaminnik "po wymiarach"..ale nie będzie tak naprawdę on wiele tańszy.najpierw zrób tak jak kolega wyżej radzi.rozbierz i obejrzyj dokładnie.moze wystarczy wymiana samych łożysk.tym bardziej, ze wszystkie składowe części są dostępne w oryginale
części , serwis maszyn Bobcat.Sambron , MF ..666 601 687

grzegorz200
Fachoperator

  • Posty: 1048
  • Rejestracja: 03 Kwi 2011 19:57
  • Miejscowość: podlaskie
  • Pochwały: 64

Maszyna: Bobcaty......:)


Rolki jezdne

Postprzez solak » 30 Sie 2015 16:58

Wczoraj zdjąłem uszkodzoną rolkę i stwierdziłem że jest nie rozbieralna:) ale sprawdzę jeszcze raz.
Czy rolki od Kramera są dobrymi rolkami? koszt ok 350zł brutto więc nie tak strasznie i bym zamówił jedną, drugą bym spróbował zregenerować jak mówicie że jest taka możliwość. Będzie na zapas.

solak
Fizol

  • Posty: 33
  • Rejestracja: 09 Mar 2012 21:56

Maszyna: Neuson 1703 2008r

Firma: robet


Rolki jezdne

Postprzez maksyM » 31 Sie 2015 19:49

solak napisał(a):Wczoraj zdjąłem uszkodzoną rolkę i stwierdziłem że jest nie rozbieralna:) ale sprawdzę jeszcze raz.

No to sprawdź jeszcze raz. W naszym maleństwie są zabezpieczenia, nie wiem jak się fachowo nazywają, to nie normalne segery, tylko sprężyste druciki jak na sworzniach tłokowych. W brudzie i rdzy łatwo nie zauważyć.
W Kramerze kupowałem gąsienice do naszego kurdupla. Jeden z naszych kolegów forumowiczów z rozpędu podał mi numery do Cat 3018C. I takie przyszły. Zwróciłem bez problemu, tylko kuriera drugi raz musiałem zapłacić. Myślę że można im zaufać,

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej