wibako

Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez Łukasz Luszowski » 05 Gru 2018 07:45

Ta na koniec imprezy pytam kiedy przyjdą goście.
Pytam o to czy ktoś na niej pracuję realnie a nie o porównania katalogowe. Obecnie od roku pracuję na Jcb8018cts jest nowa i jak dla mnie to słaba maszyna,

Łukasz Luszowski
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 05 Lut 2018 16:35
  • Miejscowość: Zamość

Maszyna: JCB 1CX

Firma: Własna działalność


Reklama

simmet

Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez MARIO/MECALAC » 05 Gru 2018 16:58

JCB jest najsłabszą maszyną na rynku, choć pewnie goni jąpod tym względem Bobcat 27 coś tam.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez kopacz888 » 11 Gru 2018 23:02

A co sądzicie o Bobcat E19 w porównaniu do Kuboty KX18 bo zastanawiam się nad wyborem miedzy tymi maszynami. Bocat ma o kilka koni mniej w stosunku do Kuboty, ale różnica w cnie jest ponad 12 tyś zł na korzyść Bobcata :wink: Ceny serwisu bardzo podobne,siła kopania Bobcat ma większa.

kopacz888
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 11 Gru 2018 22:43

Maszyna: Kubota KX413S

Firma: kop serwis


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez emem » 13 Gru 2018 12:18

To , że Bobcat jest tańszy to nie znaczy , że jest lepszy .

Z tych dwóch wg mnie Kubota , ale jeśli chodzi o mini to zobacz jeszcze na Takeuchi .
ANMAR PLUS SP. Z O.O. SP.K.

Sprzedaż nowych i używanych maszyn budowlanych

Ponad 150 używanych maszyn dostępnych od ręki

Dealer Takeuchi Swepac JAB Galaxy

tel. 502 686 400

http://www.swiatkoparek.pl

Awatar użytkownika
emem
Operator

Maszyna: Takeuchi JCB Bomag Ntc

Firma: Anmar Plus


Re: Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez kopacz888 » 13 Gru 2018 12:33

Dlaczego stawiasz na Kubote ?

kopacz888
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 11 Gru 2018 22:43

Maszyna: Kubota KX413S

Firma: kop serwis


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez MARIO/MECALAC » 14 Gru 2018 00:34

przecież pisałem wyżej o bobcacie a ty nadal się zastanawiasz? To co papier przyjął za tusz to jedno a to co maszyna pokazuje w terenie to drugie i najważniejsze. jedź i potestój
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez reyos » 14 Gru 2018 01:28

Witam

Kolego MARIO/MECALAC, ciekawi mnie jaką konkretnie maszynę Bobcata testowałeś, bo ja testowałem najnowszą Bobcat e27 i maszyna kopie bardzo szybko i jest naprawdę mocna. Ja kopałem łyżką 60 w terenie gliniastym na około 50-60% gazu i bez problemu sobie z tym radziła, więc to co napisałeś w jakimś innym temacie, że na pełnym gazie nie dawałeś rady łyżką 25cm w piasku no to jest jakiś żart, bo taką łyżką to koparki 1,5 tonowe dają sobie radę. Dodam jeszcze, że maszyna również pod względem komfortu w kabinie jest bardzo dobra. Ciekawi mnie Twoja bardziej szczegółowa opinia na ten temat.

reyos
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Gru 2018 00:49

Maszyna: Wacker-Neuson ET18

Firma: własna DG


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez mechanior » 14 Gru 2018 01:36

Jedź na najbliższe EROBOCZE i porównaj 4-5 maszyn różnych producentów w warunkach poligonowych, tak jak to zrobił Mario...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Gru 2018 01:59

No tak tyle co się zarejestrował i obrona bobca. Fakt kabina przyjemna ale głośna.

Człowieku reyos, przecież testowałem w Turku najnowszy model Bobcata e27z i wiem co mówię, czemu inne marki nie miały problemu a Bobcat miał ? Zamknąć łyżkę jeszcze zamyka ale nie ma siły przyciągnąć sticka. Siłowniczki bo siłownikami nazwać te cienkie pręciki nazwać nie można, już JCB ma dużo grubsze lagi siłowników. Oni tzn JCB odrobiło pracę domową w dziedzinie MINIKOPAREK

Zawsze byłem zwolennikiem Bobcata jako silnej alternatywy dla JCB bo cenowo nie wiele się różniły, a pod względem siły zawsze Bobec był mocny.
JCB w Turku z łyżką 50 było o dziwo dużo mocniejsze. Co do szybkości porównywalne są wszystkie. Trza by mierzyć cykl pracy i ocenić która najszybsza.

Ja nie patrzę na mini poniżej 2 ton bo dla mnie takie maszyny nie mają bytu istnienia. Dla mnie najmniejsza i najbardziej uniwersalna i wydajna maszyna to 2.5 tony
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez kopacz888 » 15 Gru 2018 16:26

Byłem też w Turku niestety Bobcatem nie można było pokopac jeśli chodzi o E19. Byłem potestowac ja u dealera i nie uważam że maszyna jest wolna czy słabą w ramieniu jak i głośna w środku bo nie jest. Jedynie co to jazda jest trochę słaba. Rozmawiałem z kilkoma osobami co mają ta maszynę i potwierdza się fakt że brakuje jej siły w jeździe a tak świetnie sobie radzi. Niestety nie ma jednej mini co ma wszystko. Jeden zachwyca się nowym JCB a mi ona nie pasuje wcale. Inny nie powie złego słowa na Bobcata itd .. Wiadomo cena to nie wszystko ale też ma spore znaczenie.

kopacz888
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 11 Gru 2018 22:43

Maszyna: Kubota KX413S

Firma: kop serwis


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez reyos » 15 Gru 2018 20:16

Do tej pory przeglądałem forum bez rejestracji, bo szukam informacji na temat koparki 2,5 tonowej (właściwie przejrzałem całe forum wzdłuż i wszerz, bo planuje zmienić mojego wackera et18 na klase 2.5 tonowych koparek) i zależy mi żeby kupić dobra maszyne (najbardziej wydajna i najmocniejsza w swojej klasie). Na pewno nie jestem żadnym obroncą Bobcata :). Co do tego co piszesz MARIO wszystko się zgadza, faktycznie E27z ma bardzo małe siłowniki i tej koparki w ogóle nie rozważam. Ja testowałem model E27, który ma dużo mocniejszą hydraulikę i grubsze siłowniki (można to dokładnie sprawdzić bo bobcat podaje średnice siłowników w specyfikacji i w ogołe bardzo dokładne dane techniczne podaja w przeciwienstwie do innych marek). Bobcat E27 ma rowniez wiekszy silnik niz E27z. E27z ma 21 km, a E27 25 km, równięz pojemność silnika jest większa (oba silniki kubota). Dla porównania E27 ma tłoczysko siłownika przy łyżce 38mm, a e27z 31mm, tak samo inne siłowniki też są większe, więc różnica jest spora, E27 ma główną pompe 2x33,75 litra, a e27z 2x30l więc różnice są naprawdę spore. Tyle, że E27 wystaję poza obrys, ale tylko 20 cm, więc nie jest to zły wynik. Co do szybkości to testowałem jeszcze najnowszą Hitahci zx 26u5 i moim zdaniem była wolniejsza, ale Hitachi tylko na sucho (w powietrzu) w sprawdzałem, nie miałem możliwości kopania w gruncie. Bobcat na sucho jest na pewno szybszy od Hitachi.
Co do jazdy zgadzam się, nie czuć żeby Bobcat był mocny w tej kwestii. Hitachi wg mnie ma lepszą jazde.

Co do maszyn 2 tonowych to sie zgadzam, roznica tylko 600kg, a róznica w kopaniu ogromna, mialem wrazenie ze taka samą robote 2,5 tonowka bym zrobił 4-5 razy szybciej niż moim Wackerem. Rowniez cenowo nie są dużo drozsze od 2 tonowek w stosunku do tego co oferuja.
Pracowałem jeszcze w kilkuletniej JCB8025, to nie chcę tego nawet komentować, bardzo mi się ta maszyna nie podobała pod każdym względem. Nie wiem, może nowe JCB poprawili, z tego co piszesz.

reyos
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Gru 2018 00:49

Maszyna: Wacker-Neuson ET18

Firma: własna DG


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez Arcio » 15 Gru 2018 20:39

MARIO/MECALAC napisał(a):Zamknąć łyżkę jeszcze zamyka ale nie ma siły przyciągnąć sticka. Siłowniczki bo siłownikami nazwać te cienkie pręciki nazwać nie można, już JCB ma dużo grubsze lagi siłowników. Oni tzn JCB odrobiło pracę domową w dziedzinie MINIKOPAREK

reyos napisał(a):Dla porównania E27 ma tłoczysko siłownika przy łyżce 38mm, a e27z 31mm, tak samo inne siłowniki też są większe

Pierwszy raz słyszę, że średnica lagi ma wpływ na siłę kopania. :woot:
Lagi o średnicy 31mm też jeszcze nie spotkałem. :woot:
reyos napisał(a):E27 ma główną pompe 2x33,75 litra, a e27z 2x30l więc różnice są naprawdę spore.

Tak to mega przepaść :mrgreen: - wypadałoby, abyś te parametry jeszcze odniósł do średnicy rur w siłowniach jak chcesz porównywać tempo pracy koparki.
reyos napisał(a):E27 wystaję poza obrys, ale tylko 20 cm, więc nie jest to zły wynik

Faktycznie rekord świata - stań tą koparką przy ścianie domu np okopując fundament i ładuj na wywrotkę...
reyos napisał(a): Bobcat na sucho jest na pewno szybszy od Hitachi.

JCB 8014 też jest szybsze od starego CAT-a 301.8 tylko nie ma siły kopać :)
MARIO/MECALAC napisał(a):Ja nie patrzę na mini poniżej 2 ton bo dla mnie takie maszyny nie mają bytu istnienia. Dla mnie najmniejsza i najbardziej uniwersalna i wydajna maszyna to 2.5 tony

Wreszcie ktoś to zauważył :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez reyos » 15 Gru 2018 20:53

Pierwszy raz słyszę, że średnica lagi ma wpływ na siłę kopania. :woot:
Lagi o średnicy 31mm też jeszcze nie spotkałem. :woot:
Dokładnie 31,8mm, tak jest napisane :). Co do tego przepływu 2x33,75 no to z tego co sprawdziłem to chyba najwięcej w tej klasie maszyn.
Średnice siłowników tez są większe.

reyos
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Gru 2018 00:49

Maszyna: Wacker-Neuson ET18

Firma: własna DG


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez Arcio » 15 Gru 2018 21:38

reyos, widzę, że naczytałeś się pdf-ów, które prawdopodobnie sporo namieszały Ci w głowie np zwróciłeś uwagę na mało istotny parametr tak na serio nic nie wnoszący do sprawy, ale skoro już tak idziemy szczegółowo to te lagi są calowe: 5/4cala oraz 6/4cala.
reyos napisał(a):Średnice siłowników tez są większe.

To też sprawa dyskusyjna bo rury występują o różnych grubościach ścianek. :)

Rozważania na temat czy jazda jest mocna czy słaba nie powinny w ogóle wystąpić - jak widzę co ludzie wyprawiają tymi minikoparkami to uważam, że jazda w przeciętnej mini i tak jest zbyt mocna, to nie jest spycharka gąsienicowa dla której jazda to priorytet lecz minikoparka, która ma się przemieszczać z punktu A do punktu B.

Może wreszcie pora pozostawić ten bełkot krawaciarzy (PDF-y) i usiąść w dobrej japońskiej mini celem dokonania prób w ruchu.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez reyos » 15 Gru 2018 21:57

To też sprawa dyskusyjna bo rury występują o różnych grubościach ścianek. :)


No tak, najlepiej byłoby przeciąć ten siłownik i możnaby wtedy coś o nim powiedzieć

Rozważania na temat czy jazda jest mocna czy słaba nie powinny w ogóle wystąpić - jak widzę co ludzie wyprawiają tymi minikoparkami to uważam, że jazda w przeciętnej mini i tak jest zbyt mocna, to nie jest spycharka gąsienicowa dla której jazda to priorytet lecz minikoparka, która ma się przemieszczać z punktu A do punktu B.


Jak najbardziej się tutaj z Tobą zgadzam.

Ciśnienia Bobcat też raczej ma w czołówce, inne maszyny z tej klasy mają przeważnie 210-220 barów, ale to wiadomo też tylko na papierze.

No własnie poruszyłem ten temat, żeby spróbować wyłonić liderów 2,5 tonowych koparek jeśli chodzi o siłe kopania i tempo pracy, a nie upierać się na siłę przy Bobcacie, bo o ile tematów na temat mini do 2 ton jest sporo, to jeśli chodzi o 2,5 tonówki, ciężej znaleźć informację szczególnie na temat nowszych modeli.

Z tego co widzę to Takeuchi ma dobre opinie na tym forum, ale niestety bardzo drogie są te maszyny. Zastanawiam się jeszcze nad Yanmarem i Volvo.

reyos
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Gru 2018 00:49

Maszyna: Wacker-Neuson ET18

Firma: własna DG


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez MARIO/MECALAC » 16 Gru 2018 00:32

Powiem tak ja stawiam tylko na 4 marki VOLVO ECR 25D będzie najtańsze, później KOMATSU, YANMAR oraz TAKEUCHI. To są jedyne marki godne polecenia obecnie na rynku. Z HITACHI dawno nie miałem styczności więc nie wiem jak sobie radzi ta marka.

To co na papierze podają producenci nijak ma się z rzeczywistością i pracy w terenie. Ktoś jak się nie zna na maszynie to kupi dane, a później pretensje do operatora czemu nie ma wyników..
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez Arcio » 16 Gru 2018 20:48

MARIO/MECALAC napisał(a):Z HITACHI dawno nie miałem styczności więc nie wiem jak sobie radzi ta marka.


To czołówka jeżeli chodzi o jakość i solidność wykonania, posiadają pompy o zmiennej wydajności, yanmarowskie silniki, bardzo długie sticki i najważniejsze: nie luzują się szybko. Miałem ZX35U2 - pozostały mi po niej bardzo dobre wspomnienia, 35-ka była wydajniejsza niż mój były CAT 303.5D CR, no i ten krótki stick :woot: :
Image

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez reyos » 17 Gru 2018 00:05

Dzięki za opinie, trochę się rozjaśniło, miałem już brać Bobcata, ale widzę że trzeba przynajmniej parę maszyn sprawdzić w terenie, żeby móc coś na ten temat powiedzieć. Niestety przegapiłem erobocze w Turku. Czy ktoś wie kiedy będzie taka następna impreza lub jakaś podobna ?

reyos
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 14 Gru 2018 00:49

Maszyna: Wacker-Neuson ET18

Firma: własna DG


Re: Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez kopacz888 » 17 Gru 2018 00:51

reyos napisał(a):Dzięki za opinie, trochę się rozjaśniło, miałem już brać Bobcata, ale widzę że trzeba przynajmniej parę maszyn sprawdzić w terenie, żeby móc coś na ten temat powiedzieć. Niestety przegapiłem erobocze w Turku. Czy ktoś wie kiedy będzie taka następna impreza lub jakaś podobna ?



Ja chyba też odpuszczam Bobcata choć mi całkiem całkiem się nim kopało ale ta jazda u mnie nie da rady. Jak ktoś pisał wyżej jak jazda to zero ruchu ramieniem. A nie raz trzeba było sobie pomóc ramieniem żeby wyjechała A Kubota daję radę. :D

kopacz888
Nowicjusz

  • Posty: 6
  • Rejestracja: 11 Gru 2018 22:43

Maszyna: Kubota KX413S

Firma: kop serwis


Yanmar SV 18 vs Kubota KX 018-4

Postprzez mechanior » 17 Gru 2018 00:52

Sosnowiec w czerwcu, podobnych imprez na rynku NIE MA, możesz się wybrać do dealera celem testów ale nie każdy da ci maszynę na poligon.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20868
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej