wibako

Luz na obrocie

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Luz na obrocie

Postprzez Kwiatek » 02 Paź 2015 22:14

Marka i model maszyny: kubota kx61
Rok produkcji: 2001

Panowie,
Mam pytanie apropo luzu na obrocie. Oglądałem dziś mini Kubota kx61 z 2001 r. 5000mtg i przy sprawdzaniu moją uwagę przykuł luz na obrocie. Jest on wyczuwalny. Luzu pionowego pomiędzy podwoziem a kabiną przy podciąganiu się na łyżce nie ma, ale przy zatrzymaniu się kabiny po obrocie bujnięcie się pojawia.

I moje pytanie, bo na mini się nie znam, czy luz jest dopuszczalny i jeśli tak to jaki?

Awatar użytkownika
Kwiatek
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 29 Wrz 2015 00:10

Maszyna: szukam

Firma: Warszawskie Usługi Kanalizacyjne WUKO


Reklama

simmet

Luz na obrocie

Postprzez lukaszzbro » 03 Paź 2015 14:18

Przy tak starej maszynie to luz na pewno jest nie mały, chyba, że jest świeżo po wymianie wieńca. Luz jest za duży, gdy masz problem trafić łyżką do wykopu. Gdy się dowiesz ile kosztuje eliminacja tego luzu (zwłaszcza w oryginale) to stwierdzisz, że nie jest taki duży. Maszyna fabrycznie nowa ma bardzo minimalny luz na obrocie. Pamiętać trzeba, że za luz na obrocie przy pełnym wysięgu są odpowiedzialne też sworznie.

temat przerabiany już był: viewtopic.php?f=39&t=19673&hilit=luz+obr%C3%B3t&start=120

lukaszzbro
Operator

  • Posty: 495
  • Rejestracja: 02 Lut 2007 20:00
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 10

Maszyna: CAT 428C, Kubota kx 41-3V, kx 019-4, Hanix H15B plus-2.

Firma: .


Luz na obrocie

Postprzez Kwiatek » 04 Paź 2015 19:24

Temat czytany ten i wiele innych :) Kwestia dużego luzu, np. takiego kilkucentymetrowego podwozie- kabina wydaje mi się być początkiem końca mechanizmów obrotu. Sam o mechanice pojęcie mam podstawowe, ale ostatnio gość wmawiał mi że tak ma być :roll: , a luz był spory, przy zatrzymaniu obrotu sporo mną rzucało, było koło 4 cm na wieńcu.

Awatar użytkownika
Kwiatek
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 29 Wrz 2015 00:10

Maszyna: szukam

Firma: Warszawskie Usługi Kanalizacyjne WUKO


Re: Luz na obrocie

Postprzez dawidk » 06 Paź 2015 20:38

ja mam na rozłożonym ramieniu około 45 cm i ciągle działa, luz już był od kiedy pamiętam, więc w kubotach to chyba normalne, maszyna jest z rocznika 1999 i lekko nie ma...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Luz na obrocie

Postprzez Kwiatek » 08 Paź 2015 19:38

sporo :)

Awatar użytkownika
Kwiatek
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 29 Wrz 2015 00:10

Maszyna: szukam

Firma: Warszawskie Usługi Kanalizacyjne WUKO


Luz na obrocie

Postprzez MARIO/MECALAC » 08 Paź 2015 19:45

Dużo to jest jak do wykopu nie możesz trafić hahaha
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Luz na obrocie

Postprzez Kwiatek » 08 Paź 2015 19:49

wtedy trzeba się :winko:
#żart

Awatar użytkownika
Kwiatek
Fizol

  • Posty: 22
  • Rejestracja: 29 Wrz 2015 00:10

Maszyna: szukam

Firma: Warszawskie Usługi Kanalizacyjne WUKO


Luz na obrocie

Postprzez dawidk » 08 Paź 2015 21:23

No, jak kto inny zasiądzie a sterami to z początku ma ciężko, kwestia przyzwyczajenia :-)

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Luz na obrocie

Postprzez Arcio » 08 Paź 2015 22:57

dawidk, jakoś nie widzę Cię z tym luzem przy obkopywaniu fundamentów domu z nową elewacją - chyba możesz dopłacić do swojej roboty :)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Luz na obrocie

Postprzez dawidk » 11 Paź 2015 11:38

No lekko nie jest, to prawda. Ale jak się ostrożnie pracuje to się da wszystko, poza tym ta maszyna pracuje głównie przy wykopach pod kable elektryczne, ona już nie będzie naprawiana, ma prawdopodobnie 14 tys mth...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Luz na obrocie

Postprzez Arcio » 11 Paź 2015 12:29

dawidk napisał(a):ona już nie będzie naprawiana

Chłopaki ze Złoczewa szukają takich, podmalują i jeszcze pójdzie za 45k :mrgreen:

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Luz na obrocie

Postprzez mechanior » 12 Paź 2015 16:13

Z przebiegiem 4750 mth i niemieckimi naklejkami serwisowymi.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Re: Luz na obrocie

Postprzez dawidk » 12 Paź 2015 19:58

To może im sprzedać?? :-) Z każdą awarią coraz bardziej się zastanawiamy nad sensem dalszego remontu... Ale póki co naprawiamy chyba głównie z sentymentu... Bo to jest już po mału koniec jej życia :-) No ale z drugiej strony kupując teraz nową pewnie tego wieku i przebiegu nie dożyje...

dawidk
Fachoperator

  • Posty: 1200
  • Rejestracja: 14 Sie 2010 12:30
  • Miejscowość: Bukówiec Górny
  • Pochwały: 43

Maszyna: Kubota kx 36-2, JCB 2CX, Bobcat E14

Firma: "Zielony Zakątek"


Luz na obrocie

Postprzez wojtas4327 » 13 Paź 2015 07:58

wojtas4327
Młodszy operator

Maszyna: BENMAC 3.08 R, HANOMAG 55C, LIEBHERR 902, SCANIA T143H

Firma: Ciasna


Re: Luz na obrocie

Postprzez Brandix » 13 Paź 2015 08:15

wojtas4327 napisał(a):Zobacz jakie kupują :potluczony:
http://olx.pl/oferta/minikoparka-yanmar ... 3201b56fb5


Przecież to się już nawet na złom powoli nie nadaje :szczerbaty: Taki zestaw małego mechanika - reszta oprócz zwolnicy i gąsienicy kompletna - można składać. Ale czy coś z tego będzie... :woot:
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Luz na obrocie

Postprzez Arcio » 13 Paź 2015 08:33

Brandix napisał(a):Ale czy coś z tego będzie...

Tak, będzie kasa na kolejną beemkę dla właściciela bo jedna już stoi w tle. W sumie szacun dla tych ludzi, że wiedzą jak sprzedać ten chłam tzn znaleźć głupka na ten sprzęt i jeszcze zarobić (łatwo zarobić) :)
Byłem tam raz oszacować klientowi Pel-Job-a EB200 i już nigdy więcej tam nie pojadę.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Luz na obrocie

Postprzez kroolik » 02 Sty 2016 22:29

Arcio, taka śmieszna historia mi się nasunęła, kolega kupił mini, zjadłbym ją oczami taka była piękna, świeżo wymalowana, pachniała nowością. Po miesiącu kałuża oleju, rozbiórka i okazuje się że leje się z silnika obrotu a dla ukrycia wycieku pod pokrywę włożony recznik. Po kontakcie ze sprzedającym okazało się że najprawdopodobniej w anglii włożyli ten ręcznik, bo w PL koparka nawet nie była rozbierana. A na ręczniku była metka z napisem PRUDNIK :P

pozdro

kroolik
Fizol

  • Posty: 30
  • Rejestracja: 23 Sie 2014 23:35

Maszyna: Takeuchi TB016

Firma: NET-KOMP


Re: Luz na obrocie

Postprzez maksyM » 03 Sty 2016 19:58

kroolik napisał(a):Arcio, taka śmieszna historia mi się nasunęła, kolega kupił mini, zjadłbym ją oczami taka była piękna, świeżo wymalowana, pachniała nowością. Po miesiącu kałuża oleju, rozbiórka i okazuje się że leje się z silnika obrotu a dla ukrycia wycieku pod pokrywę włożony recznik. Po kontakcie ze sprzedającym okazało się że najprawdopodobniej w anglii włożyli ten ręcznik, bo w PL koparka nawet nie była rozbierana. A na ręczniku była metka z napisem PRUDNIK :P

pozdro

To śmieszne jest dla tego co stoi z boku i nie wpakował własnej kasy. Trzeba mieć świadomość że ten co sprzedaje, zazwyczaj będzie chciał coś ukryć. Tu zadanie dla kupującego żeby nie dać się naciągnąć. Nawet jak się znasz ( albo Ci się tak wydaje, nie powinieneś kupować dla siebie sam) Bo nie będziesz mógł chłodnym okiem spojrzeć na pewne rzeczy. Boleśnie tego doświadczyłem w tym roku. Oglądnąłem maszynę, co się dało zauważyć to znalazłem. Nie puściła dymka na placu ( no może troszeczkę) Ale nie malowana, nie myta. Maszyna pilnie potrzebna pod konkretną robotę. Bierzemy. Po nas był rzeczoznawca, bo maszynka w leasing wzięta. Handlarz się zaklinał że nic nie dłubał, jedynie gruntowny przegląd i wymiana płynów. Upominał żeby nie zmieniać, bo wszystko świeżutkie. teraz myślę że musiał jakiegoś specyfiku zapodać do misy, bo po miesiącu spuściliśmy masło :wall:
Efekt? Kapitalka silnika, 10 tys w plecy.
Rozmawiałem kiedyś z facetem od leasingu. Uświadomił mi to co mi się gdzieś w tyle głowy tliło. Trzeba było gościa od razu brać za du..pę. Albo partycypuje w kosztach remontu, albo leasing ma armię prawników na utrzymaniu. Przecież dopóki nie spłacę ostatniej raty, maszyna należy do nich. Tylko na czym polegała rola ich rzeczoznawcy? Szkoda że nie było czasu aby o tym pomyśleć wcześniej. Ale sezon mieliśmy iście wariacki. Na drugi raz będę mądrzejszy.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Luz na obrocie

Postprzez mechanior » 03 Sty 2016 20:30

Żaden, nawet najlepszy rzeczoznawca nie "prześwietli" maszyny jakimiś cudownymi promieniami które wychwycą niedomagania obecne i te które zdarzą się w przyszłości. Ten który sprawdza maszynę dla leasingu ma jedynie wyeliminować próby bezpośredniego oszustwa i stwierdzić czy przedmiot transakcji w ogóle istnieje i jest w miarę zgodny z opisem we wniosku. Solidna ekspertyza z badaniami oleju i zużycia poszczególnych układów kosztowała by więcej niż sama maszyna.
Zakup używki to zawsze loteria. Można jedynie minimalizować ryzyko dobierając starannie źródło zakupu, typ-markę-model na podstawie opinii np z tego forum a w końcu dokładną analizą konkretnego przypadku najlepiej w towarzystwie kogoś kto widzi więcej z racji doświadczenia lub profesji...
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Luz na obrocie

Postprzez Arcio » 03 Sty 2016 20:42

maksyM napisał(a):myślę że musiał jakiegoś specyfiku zapodać do misy, bo po miesiącu spuściliśmy masło

Po tym co tu opisałeś widzę, że ewidentnie kupiłeś tą maszynę w PL, u nas tak się robi. W ciągu 9 lat sprowadziłem z Niemiec 7 maszyn i nie miałem kontaktu z takimi kombinacjami.
Jak ktoś mnie pyta o maszynę to zawsze odsyłam do Niemiec, w końcu z Katowic do Kołobrzegu na wczasy jest tyle samo co powiedzmy do Monachium po koparkę, a transport to pryszcz (trans.eu)

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Następna Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej