wibako

silnik do case cx50maxi

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

silnik do case cx50maxi

Postprzez danielwisnia » 17 Paź 2015 20:03

Marka i model maszyny: Case cx50 Maxi
Rok produkcji: 1998

Witam, pacjent podany w tytule, moje pytanie brzmi:
czy mozna zastosowac jakis inny motor zeby bylo malo rzezby?
Orginalnie siedzial silnik Mitsubishi K4N, szukalem jakis czas ale ciezko
znalezc ten motor, moj ma pekniety blok, rozebrany juz kilka lat lezy w czesciach i nie oplaca sie
tego reanimowac, dostalem sprzet w spadku a chce zrobic jeszcze z niego pozytek :)
pompa jest sprawna, ale polaczyc ja z innym motorem, da sie wogole?

danielwisnia
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 11 Paź 2015 13:46

Maszyna: case cx210,case SM,case SR

Firma: Budowlana


Reklama

simmet

silnik do case cx50maxi

Postprzez Arcio » 17 Paź 2015 21:03

Będziesz miał spory problem z tym, w nowszych maszynach był Mitsu S4L2, ale nie wiem jak podejdzie u Ciebie, jak chcesz rzeźbić to masz jeszcze popularny silnik Perkins 104.22, pytaj o używkę po firmach zajmujących się wózkami widłowymi.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: silnik do case cx50maxi

Postprzez danielwisnia » 17 Paź 2015 21:40

No wlasnie z silnikiem K4N jest problem, bo poprostu nie ma ich praktycznie
na handel, zobacze te silniki co podales, moze cos uda sie zaradzic :)

danielwisnia
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 11 Paź 2015 13:46

Maszyna: case cx210,case SM,case SR

Firma: Budowlana


Re: silnik do case cx50maxi

Postprzez maksyM » 18 Paź 2015 07:59

Jeden motor jest w Niemczech, drugi znalazłem we Włoszech, oba ok, 4,5 tys Euro+ stary silnik na wymianę. Z pękniętym blokiem raczej nie wymienisz. Blok chciał gość sprzedać na Allegro za 1600 zł.
Ktoś tu pisał że ten silnik jest niezniszczalny. Niestety poprzedni użytkownik mojej maszyny mu dał radę. Postanowiłem wymienić pierścienie i przeszlifować głowicę. Okazało się że jeszcze tłok pęknięty,wymieniłem jeden i tu chyba był błąd. Nie da się szkłem doopy wytrzeć. Po miesiącu drugi tłok uszkodził cylinder. Konieczne tulejowanie i remont. Teraz się dociera. Mam nadzieję że teraz pochodzi. Czekam końca Twojej historii, zobaczymy co się uda dopasować.

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Re: silnik do case cx50maxi

Postprzez CASEWIESIEK » 18 Paź 2015 10:14

Szukaj też silniki z agregatów chłodniczych z naczep chłodniczych. Kolega zamiast remontować swój stary takiej koparka jak twoja ( nie pamiętam dokładnie modelu). Zaadoptował silnik wydłubany z takiego agregatu.Był to silnik Kuboty. Wiem ,że pokombinował tylko z mocowaniem i chłodnicą .Ponoć to nie był problem .
Reasumując . Zastosował inny silnik z chłodnicą , przerobił flanszę i dał oryginalna pompę . Maszyna pracuje.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


silnik do case cx50maxi

Postprzez Arcio » 18 Paź 2015 14:27

CASEWIESIEK napisał(a):Szukaj też silniki z agregatów chłodniczych z naczep chłodniczych.

Widziałem kilkanaście tych agregatów i w większości przypadków siedział tam trzycylindrowy silnik natomiast danielwisnia, potrzebuje czterocylindrowca o mocy około 35kW.
Agregaty Carrier, które widziałem miały silniki Kubota natomiast w Thermo King spotkałem silniki Yanmar i Isuzu.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: silnik do case cx50maxi

Postprzez danielwisnia » 18 Paź 2015 16:26

Przymierzalismy sie do kuboty - nie pamietam symbolu, byl na olx za okolo 3500zl
ale za dlugo zwlekalismy, motor jak wyzej kolega napisal musi miec 4 garki i okolo 35kW,
myslelismy wlasnie zeby przerobic mocowanie pompy/dorobic flansze i moze by chodzilo,
jedyny problem to pompka niskiego cisnienia - ta od sterowania, trzeba ja jakos dolozyc do silnika,
temat sie bedzie ciagnal ze wzgledu na brak czasu, ale jesli cos ruszy w temacie to dam znac,
co do bloku byl na necie wlasnie chyba w wakacje, ale juz dawno sprzedany - z biegiem czasu widze ze
trzeba bylo brac ten blok i wszystko poskladac, co do silnikow z za granicy to sorry ale nie dam za motor 20tysi.

danielwisnia
Fizol

  • Posty: 31
  • Rejestracja: 11 Paź 2015 13:46

Maszyna: case cx210,case SM,case SR

Firma: Budowlana


silnik do case cx50maxi

Postprzez MARIO/MECALAC » 18 Paź 2015 17:14

danielwisnia, Sorry kolego ale zapoznałeś się z regulaminem? Proszę poprawić wszystkie swoje posty. Na tym forum obowiązuje poprawna pisownia i język. Proszę się zapoznać z regulaminem Forum.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Re: silnik do case cx50maxi

Postprzez maksyM » 08 Sty 2016 22:43

danielwisnia napisał(a):Przymierzalismy sie do kuboty - nie pamietam symbolu, byl na olx za okolo 3500zl
ale za dlugo zwlekalismy, motor jak wyzej kolega napisal musi miec 4 garki i okolo 35kW,
myslelismy wlasnie zeby przerobic mocowanie pompy/dorobic flansze i moze by chodzilo,
jedyny problem to pompka niskiego cisnienia - ta od sterowania, trzeba ja jakos dolozyc do silnika,
temat sie bedzie ciagnal ze wzgledu na brak czasu, ale jesli cos ruszy w temacie to dam znac,
co do bloku byl na necie wlasnie chyba w wakacje, ale juz dawno sprzedany - z biegiem czasu widze ze
trzeba bylo brac ten blok i wszystko poskladac, co do silnikow z za granicy to sorry ale nie dam za motor 20tysi.

Znalazłeś coś?
Pojawiły się dwa motory, ten tańszy bym łyknął na zapas, ale aktualnie mam inne wydatki :wall:
http://allegro.pl/silnik-mitsubishi-k4n ... 92501.html
http://allegro.pl/silnik-diesel-k4n-mit ... 11578.html

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 21 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej