wibako

Kupno Mini-Koparki

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Kupno Mini-Koparki

Postprzez Deny » 24 Lis 2015 04:55

Witam
Mam pytanie odnośnie kupna mini koparki 1,6 lub 3 tonowej (używanej max 55 tys)
Może znacie jakieś sprawdzone miejsca gdzie można kupić koparke lub namiary na handlarza ?
za tą cene jaką proponujecie koparke ?
Co warto zwrócić uwage przy kupnie ? .
Pozdrawiam
Dziekuję z góry za odpowiedź.

Deny
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 24 Lis 2015 04:48
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: JCB 803

Firma: Firma


Reklama

simmet

Re: Kupno Mini-Koparki

Postprzez maksyM » 24 Lis 2015 16:12

A regulamin czytał? A szukajki użył? A zadał sobie odrobinę trudu żeby przeglądnąć forum? :bangin:

maksyM
Operator

  • Posty: 472
  • Rejestracja: 29 Lis 2009 14:27
  • Miejscowość: spod Krakowa
  • Pochwały: 10

Maszyna: Hidromek,Scania 113 ,Atego 1223, Takeuchi TB216,
TB 250

Firma: F.U.H.Wodren


Kupno Mini-Koparki

Postprzez Brandix » 24 Lis 2015 19:36

"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Kupno Mini-Koparki

Postprzez PROXI » 24 Lis 2015 23:37

Witam !
Każdy będzie chwalił inną maszynę , nie ma koparki idealnej . Jedna kopie głębiej inna mocniej , a jeszcze inna szybciej , wybór masz bardzo duży . Ja osobiście skupił bym się na jej stanie . Za te pieniądze będziesz kupował maszynę ok 6-8 letnią , w przypadku mini może to być już bardzo wyeksploatowana maszyna . Wiem co mówię , sam kiedyś kupiłem mini 7 letnią za 54000 zł netto , w którą w pierwszych dwóch latach włożyłem w naprawy 30 tyś. ! Radzę sprawdzić łożysko obrotu , stan gąsienic , silnik , pozostałe rzeczy to trochę loteria .
Pozdrawiam serdecznie i powodzenia !

PROXI
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 16 Maj 2015 23:46
  • Miejscowość: Bydgoszcz

Maszyna: JCB 8018 CTS vf 2014 , CAT 301,8 2020r

Firma: Własna działalność


Re: Kupno Mini-Koparki

Postprzez Deny » 25 Lis 2015 01:17

Dziękuje koledzy za odpowiedź i przepraszam za otwarty temat bez wyszukiwarki :patyk:
Pozdrawiam !

Deny
Nowicjusz

  • Posty: 16
  • Rejestracja: 24 Lis 2015 04:48
  • Miejscowość: Kraków

Maszyna: JCB 803

Firma: Firma


Re: Kupno Mini-Koparki

Postprzez Marcindrze » 25 Lis 2015 07:49

Koledzy ja też chciałem kupić używke mini za ok 60tys zl ale po analizie jakiego zonka można trafić stwierdziłem ze lepiej dołożyć z kredytu i kupić nową z gwarancja. Trzeba pamiętać że na mini 1500 h to jej pierwsze życie a co dopiero 4500h to już zależy jak się trafi i od kogo.

Awatar użytkownika
Marcindrze
Fachoperator

  • Posty: 873
  • Rejestracja: 23 Sie 2009 20:18
  • Miejscowość: centralna Polska
  • Pochwały: 14

Maszyna: CAT 428E/2 CAT 432F PREMIER, CAT 301.7d

Firma: MARKOP


Re: Kupno Mini-Koparki

Postprzez CASEWIESIEK » 25 Lis 2015 10:56

Ja niestety nigdy nie miałem przyjemności odbierać maszyny z fabryki. Przewinęło si mi przez ręce kilkanaście kopareczek.
Kupowałem używki . Teraz mam trzy mini i jedną koparko-ładowarkę ,Nic nie mam do handlarzy ,ale omijam ich salony. Kupuję albo od osób prywatnych ,albo od firm zmieniających profil działalności ,bankrutujących lub zmieniających park maszynowy na nowy.( minął leazing) . Do tej pory na tym nie przegrałem
Zawsze trzeba być czujny . Należy wysłuchać słów o historii maszyny, poprzedniego właściciela . Za sprawdzanie nie płacisz,więc sprawdzaj długo.
Tak czy owak . Zawsze jest to loteria. Moja teoria jest taka ; Lepiej kupić coś co widać ,że jest do poprawienia czy wymiany . Niż z zamaskowana wadą.
Inną sprawą jest to ,że często "dobrą" maszynę należy szukać b. długo. Reszta jest na all....ro.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej