wibako

Luzujace sie gąsienice

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Luzujace sie gąsienice

Postprzez konyx1 » 02 Gru 2015 20:14

Marka i model maszyny: Jcb 803 super
Rok produkcji: 2000

Witam mam problem z gąsienicami w jednym położeniu są dobrze napięte a w innym położeniu za luźne(czasem przeskakuje) lub za ciasne gasienice nowe dobrze dobrane z wczeniejszymi było tak samo, łożyska i napinacze były ok. Nie wiem dlaczego tak jest?

konyx1
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 Sie 2014 23:18

Maszyna: JCB 803 Super

Firma: Zielony Raj


Reklama

simmet

Luzujace sie gąsienice

Postprzez Brandix » 02 Gru 2015 20:53

Witam.
A gwiazdy w jakim są stanie?
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Luzujace sie gąsienice

Postprzez konyx1 » 02 Gru 2015 21:32

Wydaje mi się że nie najgorzej zdjęcia z wymiany gąsienic jutro postaram się zrobić lepsze
Załączniki
DSC_0068 (Kopiowanie).JPG
DSC_0063 (Kopiowanie).JPG

konyx1
Nowicjusz

  • Posty: 3
  • Rejestracja: 27 Sie 2014 23:18

Maszyna: JCB 803 Super

Firma: Zielony Raj


Luzujace sie gąsienice

Postprzez Dakar-xrv » 02 Gru 2015 21:39

Może się mylę ale wydaje mi się, że przy wymianie gąsienic powinno się też wymienić gwiazdy.

Dakar-xrv
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 30 Lis 2015 18:31

Maszyna: Cat 301.8c

Firma: Kop-Kop ;)


Re: Luzujace sie gąsienice

Postprzez Brandix » 02 Gru 2015 21:52

Dakar-xrv napisał(a):Może się mylę ale wydaje mi się, że przy wymianie gąsienic powinno się też wymienić gwiazdy.


Teoretycznie się powinno... Poprzedni właściciel mojej mini założył nowiutkie gąski na stare gwiazdy... Jak ją kupowałem to gwiazdy nie były w najgorszym stanie a po jakichś 150 mth były do wyrzucenia - działo się tak jak u kolegi - czasami przeskakiwała i nie można było jej dobrze napiąć (gwiazda nierównomiernie zużyta - w jakim stopniu nierównomiernie zobaczyłem dopiero przy wymianie gwiazdy...) Od czasu jak wymieniłem gwiazdy mam spokój. Ale wydaje mi się, że przy następnej wymianie gwiazd/gąsienic (zależy co się zużyje wcześniej) wymienię komplet - dla świętego spokoju.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej