wibako

WYciek z przekładni planetrnej Terex HR 12

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

WYciek z przekładni planetrnej Terex HR 12

Postprzez MatKna » 18 Gru 2015 19:52

Witam panowie mam problem z swoją minikoparką TEREX HR 12 otóż mam wyciek oleju na przekładni planetrnej zwolnicy zwał jak zwał wiadomo o co chodzi i nie wiem jak ją uszczelnić. Sciągniłem silnik hydrauliczny później przekładnie i nie wiem jak ją rozebrać żeby jej nie uszkodzić widać wałek atakujący w środku jest włożona podkładka z małą dziurką ze skosa i nie wiem jak to rozebrać widać że jest tam luz i pewnie jakieś łożysko padło a wraz znim uszczelniacz. Proszę o pomoc bo maszyna potrzebna!!

MatKna
Nowicjusz

  • Posty: 1
  • Rejestracja: 18 Gru 2015 19:44

Maszyna: Cat 428 D JCB 3 CX TEREX HR12

Firma: Firma Usługowo-Handlowa TAD-MAT


Reklama

simmet

Re: WYciek z przekładni planetrnej Terex HR 12

Postprzez barti5 » 20 Gru 2015 14:10

Jeśli jest wyciek to do wymiany będą uszczelnienia .Jest tam parę oringów różnej wielkości i simering .Pasowało by wymienić też łożysko na wałku jak już masz rozebrane .Jeśli dobrze pamiętam to igłowe . A co do wielkiego łożyska to musisz ocenić bo tanie nie będzie.Przy rozbieraniu musisz zwrócić uwagę na taką skośną tulejkę ,która opiera się na 3 bolcach. Zwróć uwagę w którą ona jest stronę .Bo ja miałem przez to problemy.

barti5
Nowicjusz

  • Posty: 11
  • Rejestracja: 16 Maj 2011 20:51
  • Miejscowość: Częstochowa

Maszyna: Schaeff HR 12
CAT 301.8C

Firma: BUD-KOP


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 19 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej