wibako

Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez Arcio » 22 Sty 2016 20:18

Brandix napisał(a):Stało się tak jak często się dzieje - poprawili design kosztem funkcjonalności.

Ja uważam, że nie powinno się mówić, że coś poprawili bo nic nie poprawili tylko wyprodukowali całkowicie nową inną mini bo wersja z literką C nie ma nic wspólnego ze starszymi modelami - wszystko jest inne, a teraz produkt z literką D nie ma absolutnie nic wspólnego z C .... nie wiem jak to rozumieć - totalny brak tożsamości oraz brak kontynuacji myśli technicznej.
Brandix, w wersji C owszem poprawiono sprawę ze zbiornikiem względem starszych modeli i dodatkowo w 2009 roku jeszcze zmienili zbiornik (pisałem o tym około 2 lata wstecz), ale też uważam, że coś się pogorszyło w modelu C, a dokładniej mam na myśli rozsuwane podwozie. Prowadnice rurowe rozsuwanego podwozia w starszym modelu były znacznie żywotniejsze i nie tworzyły się na nich luzy. W wersji C jest to dość uciążliwe - problemy rozpoczynają się od około 3000h, koparka sprawia wrażenie jakby miała luz na łożysku obrotu.
Niestety w Volvo jest ten sam problem, patrz na ten filmik od 45 do 49 sekundy, gąsienice są nieruchome, a buda i lemiesz mają ruchy jak wahadło w zegarze :) :
https://www.youtube.com/watch?v=XyD8z94en0o

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Reklama

simmet

Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez Brandix » 22 Sty 2016 21:05

Zauważyłem już, że prowadnice w modelu C różnią się od tych w poprzedniej wersji. Na szczęście nie mam z tym jeszcze problemów... Jednak mam podobne zdanie w tej sprawie co Ty - to nie była zmiana na lepsze... Z tego, co widzę, to w KOMATSU są stosowane prowadnice rurowe. Dziwi mnie także (tak samo jak Ciebie) "brak kontynuacji myśli technicznej" (jak to trafnie określiłeś), ale niestety na prowadzenie polityki tak ogromnych firm jak CATERPILLAR nie mamy najmniejszego wpływu.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez Arcio » 23 Sty 2016 01:04

Brandix napisał(a):niestety na prowadzenie polityki tak ogromnych firm jak CATERPILLAR nie mamy najmniejszego wpływu.

Przepraszam, ale tu też się nie zgodzę z Tobą ponieważ to my klienci mamy wybór w tym co będziemy kupowali, a jak więcej osób pomyśli tak jak ja to mają problem. Z drugiej strony patrząc to minikoparki dla tej firmy to nie jest priorytet tylko uzupełnienie szerokiego spektrum maszyn jakie oferują. Szkoda, ja już malucha tej firmy raczej nie kupię, ale mam wielki szacun dla modeli od 303 wzwyż.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Re: Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez defcon1 » 23 Sty 2016 10:02

Arcio napisał(a):a teraz produkt z literką D nie ma absolutnie nic wspólnego z C

Arcio a jak Ja zawsze twierdziłem że C jest lepsze od na przykład B zwłaszcza doże C jest lepsze do małego B, i myślę ze większość Mężczyzn się ze Mną zgodzi :faja:

Awatar użytkownika
defcon1
Operator

  • Posty: 328
  • Rejestracja: 16 Lip 2010 20:56
  • Miejscowość: Kraków
  • Pochwały: 9

Maszyna: KOBELCO TAKEUCHI

Firma: www.koparka-wieliczka.pl


Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez w.fubar » 23 Sty 2016 11:11

Arcio napisał(a):Przepraszam, ale tu też się nie zgodzę z Tobą ponieważ to my klienci mamy wybór w tym co będziemy kupowali

100% racji. W 308 przenieśli boom na konik kończąc produkcję tych sztywno montowanych. Klienci w europie pouciekali do konkurencji, my o mało nie wzięliśmy Kobelco, pół roku temu dealer dzwonił, że wznowili produkcję. Do Norwegii już przypłynęła partia nowych 307, w których jest 'po staremu'. Na dniach odbieramy.


Tak na marginesie, właśnie pokończyłem serwisy w maszynach i muszę powiedzieć, że kilkunastoletnie maszyny z przebiegiem kilku tys mth są zjawiskiem normalnym w naturze, przynajmniej tej kiepsko zarządzanej. Na 301,7 305,5 i 308 przerobiłem średnio po 400mth, rekordzistką jest ładowarka 906 - 70mth w skali roku. :wall:

Awatar użytkownika
w.fubar
Fachoperator

  • Posty: 541
  • Rejestracja: 20 Paź 2009 21:30
  • Miejscowość: Białystok/Norwegia
  • Pochwały: 11

Maszyna: CAT 308 + 305,5 + 301,7 + 906

Firma: .


Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez Arcio » 23 Sty 2016 12:04

Brandix napisał(a):Na szczęście nie mam z tym jeszcze problemów...

Oddałem właśnie po tulejowaniu kolejną 301.8C ze Szczecina i też zerknąłem na te prowadnice:
Image
Po rozsunięciu podwozia i podniesieniu lewej strony koparki pomiędzy prowadnicę, a ramę można było wsunąć blachę 4mm więc chyba wszystkie po przekroczeniu około 3000h mają takie luzy. Ta maszyna miała akurat 3150h.
PS Wiem, barwy firmowe mają znaczenie, ale pociągnięcie pędzlem na granatowo tej 301-ki to profanacja :!: :!:
w.fubar napisał(a):W 308 przenieśli boom na konik kończąc produkcję tych sztywno montowanych.

Wiesz według mnie to właśnie te z konikiem powinni przestać produkować, ale to tylko moja opinia.
307-ka potrzebuje znowu trochę więcej miejsca na obrót, ale to fachowy sprzęt.
w.fubar napisał(a):my o mało nie wzięliśmy Kobelco

To są bardzo solidne maszyny, z większych miałem kontakt z SK50UR, SK70SR, SK75UR. SK70SR występuje też w barwach NH.

Awatar użytkownika
Arcio
Fachoperator

  • Posty: 1065
  • Rejestracja: 10 Gru 2010 15:05
  • Miejscowość: Rybnik
  • Pochwały: 71

Maszyna: gąsienicowa, japońska :)

Firma: Kant i bubel.


Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez AREKPL11 » 23 Sty 2016 22:54

Arcio napisał(a):Po rozsunięciu podwozia i podniesieniu lewej strony koparki pomiędzy prowadnicę, a ramę można było wsunąć blachę 4mm więc chyba wszystkie po przekroczeniu około 3000h mają takie luzy. Ta maszyna miała akurat 3150h.
PS Wiem, barwy firmowe mają znaczenie, ale pociągnięcie pędzlem na granatowo tej 301-ki to profanacja


te kwadratowe już tak mają przez to w moim starym Case 16 Maxi miałem dołożone ślizgi z blachy 5mm żeby była stabilna .

Co do malowania Cata na granatowo i to jeszcze pędzlem :wall:

EDIT MODA :

defcon1 napisał(a):Arcio a jak Ja zawsze twierdziłem że C jest lepsze od na przykład B zwłaszcza doże C jest lepsze do małego B, i myślę ze większość Mężczyzn się ze Mną zgodzi

a jeszcze lepsze D lub E :D Stop piegom zamiast Piersi :mrgreen:

Zawsze nowe większe i szybsze będzie lepsze !!! Dotyczy maszyn ! :mrgreen:
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 23 Sty 2016 23:24, edytowano w sumie 1 raz
Powód: AREK Zabronione jest pisanie posta pod własnym postem jeżeli od ostatniego nie upłynęło 24h - w takim przypadku należy skorzystać z opcji edycji ostatniej wiadomości.

AREKPL11
Operator

  • Posty: 313
  • Rejestracja: 12 Sty 2010 18:45
  • Miejscowość: KATOWICE,PSARY
  • Pochwały: 4

Maszyna: CAT,CASE,VOLVO,HITACHI

Firma: KOPIE I ZASYPUJE Z TEGO SIĘ UTRZYMUJE


Re: Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez Fenix 9 » 28 Kwi 2019 21:58

Ostanio porzyczyłem od kolegi cata 301.5 i byłem miło zaskoczony w glinie przyzwoicie sobie radziła , dlaczego jest mocniejsza od JCB? Czy to za sprawą pompy? Jaka jej wydajność? Przecież silniki są chyba podobne

Fenix 9
Nowicjusz

  • Posty: 18
  • Rejestracja: 07 Kwi 2019 19:56

Maszyna: Neuson 2500rdv , JCB 8015

Firma: Fenix 9


Re: Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez Mykolas » 25 Gru 2020 22:46

Arcio napisał(a):LuckyLuke, sporo się naszukałeś w tym internecie i skopiowałeś na forum marketingowy bełkot.
Ja niestety nic nie czytałem, ale miałem na placu około 70 minikoparek z serii 301.x i 301.xC, no i kilka małych Volvo miałem pod nosem:
1. Nie spotkałem 301.5 301.6 301.8 z silnikiem MItsu i pompą tłoczkową - wszystkie miały Perkinsa 103.10 i pompy zębate.
2. Spotkałem 301.6C i 301.8C z silnikiem MItsu i jedną dwustrumieniową pompą tłoczkową + zębatą.
3. Nie spotkałem jeszcze w swojej karierze mini z dwoma pompami tłoczkowymi.
4. Miałem 301.8 i 301.8C z długim stickiem i jakoś nie kopały 2.5m głęboko. :)
5. W każdym Volvo EC20, EC20B i Pel-Job EB200 jest pompa tłoczkowa dwustrumianiowa o zmiennej wydajności + pompa zębata.
6. Nie spotkałem EC20B XT z rozsuwanymi gąsienicami, ale wersja XTV miała taki bajer :)
7. Z całym szacunkiem, ale nie wiem co oznacza Volvo D1D - wiem natomiast jak wygląda Mitsu L3E i to właśnie ten silnik spotkałem w EC15. EC20 P-J EB150 i EB200.
LuckyLuke napisał(a):Trochę poszukałem i zebrałem wszystkie najważniejsze dla mnie dane - może komuś się kiedyś przyda

To nie są żadne dane tylko bełkot od krawaciarzy.
LuckyLuke napisał(a):Czy może ktoś wie jak odróżnić w minikoparce cat 301.8C ramię krótkie od długiego.

Tu masz na przykładzie:
krótki stick:
http://otomoto.pl/oferta/caterpillar-ca ... yef4h.html
długi stick:
http://otomoto.pl/oferta/cat-301-8c-z-n ... ydO6w.html
LuckyLuke napisał(a):Wydaje się (nie patrząc na rodzaj pomp) iż est to najlepsza opcja z Cata (pomijając nowsze lepsze modele) dla profilu mojej działalości...

Ruszaj w teren, pokop, porównaj, liźnij głębiej temat i potem powiedz co Ci się wydaje. :D

Proszę, wyjaśnij jaką pełni rolę w CAT 301.8c pompa wielotłoczkowa dwustrumieniowa, a do czego służy pompa zębata? Wdzięczny za odpowiedź.

Mykolas
Fizol

  • Posty: 23
  • Rejestracja: 25 Gru 2020 22:37

Maszyna: Caterpillar 301.8C

Firma: Bioeko-Invest


Re: Zakup minikoparki Cat lub innej mocnej

Postprzez jonypl » 12 Sty 2021 01:37

Jedna sekcja pompy tłoczkowej napędza boom łyżkę i jedna gąsienice, druga sekcja stick gąsienice i aux, pompa zębata obrót kabiny łamanie ramienia i lemiesz mała pompa sterowanie, pompa tłoczkowa jest zmiennej wydajności

jonypl
Fizol

  • Posty: 32
  • Rejestracja: 13 Cze 2019 19:59

Maszyna: Caterpillar 301.8c rok 2010

Firma: uzytek prywatny


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej