wibako

Ciśnienie na lini młota

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Ciśnienie na lini młota

Postprzez Han Solo » 14 Sty 2016 23:33

Witam,
W przerwie zimowej zabrałem się za generalny remont mojej mini i dzisiaj rozbierałem ramię do tulejowania - to co mnie zastanowiło to ciągłe ciśnienie na linii wyjściowej na młot - jak siknęło olejem po rozkręceniu węży i odpaleniu silnika celem obrócenia maszyny.
Żadnego przełącznika na uaktywnienie tej linii nie dostrzegłem w koparce ani w instrukcji (która niestety mi przepadła 3 lata temu wraz ze śmiercią dysku w laptopie) - być może coś przegapiłem i już nie pamiętam.
Ciekawi mnie to gdyż koparka pracuje wzorowo (poza luzami, drobnymi wyciekami i popiskiwaniem paska alternatora) - jednak kiedyś na forum jeden z użytkowników opisywał, że stałe ciśnienie generowane do linii młota tak dławiło silnik, że nie dało się go odpalić - tak, czytam forum od lat.
Zastanawiam się czy gdyby dało się 'wyłączyć' podawanie ciśnienia na linię wyjściową młota to koparka dostała by extra kopa :D przy pozostałych funkcjach ?
PS. ciśnienie podaje z blokadą podniesioną i opuszczoną.
Pozdrawiam.

Han Solo
Nowicjusz

  • Posty: 2
  • Rejestracja: 14 Sty 2016 23:07

Maszyna: jcb 8015

Firma: własna


Reklama

simmet

Ciśnienie na lini młota

Postprzez mechanior » 15 Sty 2016 00:35

Wróżbiarstwem się nie zajmujemy - PATRZ NA MÓJ PODPIS!!
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej