wibako

Ładowanie i inne problemy

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Ładowanie i inne problemy

Postprzez Kowalsky » 02 Lut 2016 00:23

Marka i model maszyny: Yanmar B12
Rok produkcji: 1993

Witam serdecznie!
Mam problem z moją minikoparką Yanmar B12. W koparce świeci się ciągle kontrolka ładowania akumulatora. Sprawa dość dziwna bo napięcie sprawdzane na akumulatorze rośnie przy odpalonej maszynie do ok. 14.5V (Na zgaszonym jest trochę ponad 12V) Nie wiem czy dobrze sprawdziłem miernikiem ale wydaje mi się, że ładowanie jest skoro napięcie wzrasta? Maszyna odpala bez problemu (może za sprawą nowego akumulatora) MAcie jakieś propozycje w jaki sposób sprawdzić dokładniej czy ładuje i co może być przyczyną świecącej się kontrolki?

Kolejna sprawa to ciągle piszczący ''piszczek'' sygnalizator w kabinie. Był już odłączony bo cały czas piszczał. Dodam, że ciśnienie w silniku jest ok - było sprawdzane.Czy to piszczenie może być spowodowane brakiem ładowania?

W mojej koparce nie mam wskaźnika temperatury cieszy chłodzącej.. podejrzewam że czujnik podpięty jest właśnie pod ten piszczek, który jest odłączony. Macie jakies sposoby jak sprawdzić poprawność działania czujnika? Po odłączeniu przewodu z czujnika temperatury cieczy piszczek ciągle piszczy więc podejrzewam, że przyczyną piszczenia nie ejst też temperatura silnika.. Sam już nie wiem.
Byłbym wdzięczny za każdą wskazówkę, która pomoże mi w tych zagadkowych usterkach mojej koparki. Z góry przepraszam jeśli ''gdzieś'' się nie przywyitałem - nadrobie zaległości jak tylko się połapie na forum.

Pozdrawiam Kamil

Kowalsky
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Lut 2016 00:08

Maszyna: Yanmar B12

Firma: brak


Reklama

simmet

Ładowanie i inne problemy

Postprzez Kamal » 02 Lut 2016 22:31

Do sprawdzenia instalacja i podłączenie regulatora napięcia.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Ładowanie i inne problemy

Postprzez Kowalsky » 05 Lut 2016 18:39

Mało mi podpowiedziałeś...tym bardziej, ze nigdzie nie ma pourywanych przewodów itp. Podlączenie regulatora napięcia? Jest podlączony normalnie i tyle moge stwierdzić - wszystko podpięte.

Kowalsky
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Lut 2016 00:08

Maszyna: Yanmar B12

Firma: brak


Ładowanie i inne problemy

Postprzez Kamal » 05 Lut 2016 20:08

A normalnie miernikiem pomierzyłeś wyjście z alternatora? Widzę że nie ogarniesz za trudny temat. Bo stwierdzenie co jest zajmie około 1h z palcem w 4 literach

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Ładowanie i inne problemy

Postprzez mechanior » 06 Lut 2016 22:24

No dla mechanika to proste ale pomagamy zwykłym użytkownikom, którzy czasem są zupełnymi lajkonikami, więc proszę o wyrozumiałość.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Ładowanie i inne problemy

Postprzez Kamal » 06 Lut 2016 22:49

Miernik na pomiar napięcia zmiennego i po odpaleniu mierzysz napięcie na wyjściu z alternatora podłączając końcówki pomiarowe do dwóch żółtych ( żółto białych ) przewodów. Możesz tam też dać żarówkę 21W/12V powinna świecić jasno. Po dodaniu gazu spali się dość szybko. Jak tam masz napięcie to sprawdzasz masę regulatora i jego zasilanie. Jeden przewód niebieski możesz mieć do niczego nie podłączony i to jest normalne. Pozostałe dwa to zasilanie po stacyjce a drugi to kontrolka.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Ładowanie i inne problemy

Postprzez Kowalsky » 14 Lut 2016 16:54

Mam jeszcze pytanie - czy od kupna minikoparki (umowa kupna-sprzedaży) musze zapłacić podatek w urzędzie skarbowym? Człowiek od którego kupiłem minikoparkę mówił, że nigdzie z tym nie pójdzie (że sprzedał)

Kowalsky
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Lut 2016 00:08

Maszyna: Yanmar B12

Firma: brak


Ładowanie i inne problemy

Postprzez MARIO/MECALAC » 14 Lut 2016 17:01

on nie ale Ty musisz
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Ładowanie i inne problemy

Postprzez arturhhh » 14 Lut 2016 17:55

Faktura czy umowa?

arturhhh
Operator

Maszyna: case 695 iveco eurotrakker atlas 1304 iveco daily

Firma: usługi


Ładowanie i inne problemy

Postprzez MARIO/MECALAC » 14 Lut 2016 18:28

Kowalsky napisał(a):Mam jeszcze pytanie - czy od kupna minikoparki (umowa kupna-sprzedaży) musze zapłacić podatek w urzędzie skarbowym?


Wnioskuję że Umowa nie faktura
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Ładowanie i inne problemy

Postprzez arturhhh » 14 Lut 2016 18:54

Fakt, nie zauważyłem

arturhhh
Operator

Maszyna: case 695 iveco eurotrakker atlas 1304 iveco daily

Firma: usługi


Re: Ładowanie i inne problemy

Postprzez CASEWIESIEK » 14 Lut 2016 18:58

''Powinieneś" iść. Ponieważ od każdej umowy kupna-sprzedaży która opiewa powyżej (chyba) jednego tysiąca złotych "powinno" się iść i zapłacić 2% podatku.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Ładowanie i inne problemy

Postprzez MARIO/MECALAC » 14 Lut 2016 19:10

DO 2,5 tys nie trzeba płacić 2% podatku
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Ładowanie i inne problemy

Postprzez Kowalsky » 14 Lut 2016 19:30

Koparka kupiona na umowe kupna sprzedaży i własnie zastanawiam się czy iść zapłacić ten podatek.. Myślałem, że się płaci np. gdy maszyna/pojazd będzie dopuszczone do ruchu i będzie wykupywane OC.

Kowalsky
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 02 Lut 2016 00:08

Maszyna: Yanmar B12

Firma: brak


Ładowanie i inne problemy

Postprzez MARIO/MECALAC » 14 Lut 2016 19:49

Nawet jak kupujesz dom/działkę musisz zapłacić daninę do US jak tego nie zrobisz w ciągu 14 dni to Cię i tak i tak dopadną i takie kary przywalą że głowa mała
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Ładowanie i inne problemy

Postprzez Brandix » 14 Lut 2016 19:55

Tak jak pisze Ci MARIO/MECALAC - powinieneś iść. Dopuszczenie maszyny/pojazdu do ruchu nie ma tutaj nic do rzeczy.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Ładowanie i inne problemy

Postprzez piterobandito » 14 Lut 2016 22:37

Zapłać i nie kombinuj, wiem że bólem jest płacenie na tych urzędasów ale patrząc z drugiej strony to z podatków utrzymywany jest cały nasz kraj np. te 500zł na drugie dziecko, przykład Grecja- niskie podatki lub ich brak kontroli- kraj na skraju bankructwa, i tak nie narzekajmy bo np. OC w innych krajach jest 500% wyższe, ja też płaciłem za umowy kupna-sprzedaży 2% i trudno, lepiej zapłacić te 2% niż później jak ci karę dowalą. PS. jestem zwykłym obywatelem- nie znam żadnego urzędnika, wyrażam tylko swoją opinię.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Ładowanie i inne problemy

Postprzez CASEWIESIEK » 14 Lut 2016 23:56

Nowa komisja w sprawie katastrofy smoleńskiej weźmie miesięcznie 500 000zł miesięcznie .I z czego na to wszystko wziąć .Idź i zapłać.
A na serio. Kluczowym słowem w tej dyskusji jest słowo ''Powinieneś" zapłacić , a decyzja należy do Ciebie. Jeśli poprzedni właściciel wywali tę umowę (kopię)do kosza .to ty masz jedyny egzemplarz i US nie ma na temat tej transakcji żadnej wiedzy.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Ładowanie i inne problemy

Postprzez piterobandito » 15 Lut 2016 00:40

cyt. "Nowa komisja w sprawie katastrofy smoleńskiej weźmie miesięcznie 500 000zł miesięcznie .I z czego na to wszystko wziąć .Idź i zapłać."

takie brudy to można w nieskończoność na powierzchnię wyciągać i nikt z tym nic nie zrobi.

cyt. "Kluczowym słowem w tej dyskusji jest słowo ''Powinieneś" zapłacić , a decyzja należy do Ciebie. Jeśli poprzedni właściciel wywali tę umowę (kopię)do kosza .to ty masz jedyny egzemplarz i US nie ma na temat tej transakcji żadnej wiedzy."

po primo: powinien zapłacić ten podatek jak każdy nabywca pojazdów zakupionych na umowę kupna-sprzedaży
po drugie primo: nie zgłosi tego faktu do US, zacznie sobie pracować tą kopareczką, trafi się klient chcący fakturkę na usługę ww sprzętem, raz drugi się uda ale w końcu zapytają: to co, łopatę pan nazywa minikoparką, a te części to niby na co Pan brał?, a te oleje?, węże, od kiedy w samochodach montuje się gąsienice, łyżki koparkowe?, prędzej czy później dojdą do niego ale to będzie już po fakcie i przyjdzie zapłacić sporo więcej. Szfagier raz, powtarzam jeden raz nie opisał faktury za co dokładnie była usługa i teraz ma kontrol ad A do Z plus prawdopodobnie pińcset złociszy kary za tą ww fakturę.
po trzecie primo: pewnie zechce ją w koszt wciągnąć, kolejny problem z US.
Ostatnio edytowany przez piterobandito, 16 Lut 2016 22:55, edytowano w sumie 1 raz

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Ładowanie i inne problemy

Postprzez ssystem » 16 Lut 2016 19:26

Dziwne podejście. Twoim obowiązkiem jako obywatela jest dopełnienie wszelkich formalności związanych z nabyciem środka trwałego. Umowa czy FV jeśli masz firmę to i tak wciągasz maszyne na stan, bo nie wyobrażam sobie usług i eksploatacji w inny sposób.
Im mniej kombinacji tym lepiej dla Ciebie w przyszłości, ot tyle w temacie. :piwo:
Roboty ziemne, instalatorstwo wod-kan, gaz, co

Awatar użytkownika
ssystem
Fizol

  • Posty: 49
  • Rejestracja: 17 Paź 2013 14:19
  • Miejscowość: wlkp
  • Pochwały: 3

Maszyna: gąska i kołówka

Firma: tak


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej