wibako

Prawa gąsienica wolniejsza

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Prawa gąsienica wolniejsza

Postprzez Takeuchi TB 020 » 26 Lut 2016 15:12

Bo kupiłem koparkę od gościa co założył nowy napęd, ale ci co mu sprzedawali powiedzieli mu że żeby była gwarancja to musieli zmienić olej hydrauliczny, wyczyścić zbiornik, zrobić zdjęcia wyczyszczonego zbiornika, mieć fv za zakup oleju i filtrów, a oni tego nie zrobili. Zaczęło się coś dziać z ta zwolnic, znalazłem gościa co im to sprzedał i mi powiedział że on im mówił warunki gwarancji.

Takeuchi TB 020
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 13 Lut 2016 13:37

Maszyna: Takeuchi TB 020

Firma: FHU Kub-Bud


Reklama

simmet

Re: Prawa gąsienica wolniejsza

Postprzez piterobandito » 26 Lut 2016 23:07

wyczyścić zbiornik, zrobić zdjęcia wyczyszczonego zbiornika


ale zwolnica nie ma nic wspólnego ze zbiornikiem oleju hydraulicznego, zalana jest osobnym olejem zresztą nowym skoro jest nowa zwolnica

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Re: Prawa gąsienica wolniejsza

Postprzez Brandix » 26 Lut 2016 23:12

piterobandito napisał(a):
wyczyścić zbiornik, zrobić zdjęcia wyczyszczonego zbiornika


ale zwolnica nie ma nic wspólnego ze zbiornikiem oleju hydraulicznego, zalana jest osobnym olejem zresztą nowym skoro jest nowa zwolnica

Sama zwolnica nie, ale jeśli był wymieniony cały napęd, to wraz z hydromotorem, a ten już z układem hydraulicznym ma wiele wspólnego...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Prawa gąsienica wolniejsza

Postprzez piterobandito » 26 Lut 2016 23:23

zgadza się, hydromotor jest zasilany olejem ze zbiornika, ale...

Witam, ta zwolnica gdy ja załączę tak wydaje taki dogłos, tak nie wiem jak to napisac rzęźi, Kolega powiedział mi ze mogły popsuć się planetarki


ale z opisu wynika że problem tkwi w zwolnicy a ta już nie jest powiązana z hydrauliką maszyny pomimo iż razem z hydromotorem stanowi cały wymieniony zespół, tłumaczenie że olej razem z filtrami musiałby być wymieniony nie ma tu żadnej podstawy do nieuwzględnienia reklamacji, (przykładowo jakby ktoś kupił np silnik i padła pompa wody to też powiedzieliby że musisz mieć dowód że wymieniłeś płyn chłodniczy?), próbują tak zmylić konsumenta aby ten odpuścił, nie wiem może UOKiK by tu pomógł, spróbować można.

piterobandito
Operator

Maszyna: Case CX18C
Atlas AR75

Firma: EXCAVATOR


Prawa gąsienica wolniejsza

Postprzez Takeuchi TB 020 » 28 Lut 2016 21:46

A no widzicie, gość mi powiedział ze w Dani powiedzieli że nie uznają bo gość od którego kupiłem maszyn nie wymienił oleju, filtru i nie wyczyścił zbiornika. Nie wiem co mam z tym zrobić, jutro jadę do Gorlic do firmy Anmar mają mi sprawdzić co się dzieje.

Takeuchi TB 020
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 13 Lut 2016 13:37

Maszyna: Takeuchi TB 020

Firma: FHU Kub-Bud


Prawa gąsienica wolniejsza

Postprzez Takeuchi TB 020 » 29 Lut 2016 22:36

Byłem w firmie która mi sprawdziła zwolnice i wszystko w niej jest w porządku, pytanko teraz co więc się dzieje, czy po prostu ona ma być taka wolna? czy jest od innej maszyny?

Takeuchi TB 020
Fizol

  • Posty: 28
  • Rejestracja: 13 Lut 2016 13:37

Maszyna: Takeuchi TB 020

Firma: FHU Kub-Bud


Poprzednia Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 24 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej