wibako

Neuson 1503 nie odpala

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Neuson 1503 nie odpala

Postprzez mateo764 » 15 Lut 2016 09:37

Marka i model maszyny: Neuson 1503
Rok produkcji: 2008

Witam, mam problem z odpaleniem maszyny. Cały boczny panel (wyświetlacz i inne wskaźniki) nie działa. Nie palą się żadne kontrolki, natomiast przyciski wycieraczek, świateł działają bez zarzutu.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki- są w porządku.
Wygląda to w tak, że prąd wchodzi do panelu, ale gdzieś w nim znika i nie można odpalić maszyny.

Wszystkie inne urządzenia elektryczne działają, tj. światła, wycieraczki, radio.

Objaw awarii był taki, że maszyna normalnie pracowała dopóki jej nie wyłączyłem, a gdy chciałem ponownie uruchomić maszynę to żadne kontrolki i zegary już sie nie świeciły, dodam tylko ze takie objawy były juz kilka razy ale samo sie to naprawiało.


Dzięki za jakieś sugestie i podpowiedzi.
Pozdrawiam

mateo764
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lip 2013 08:31
  • Miejscowość: radomskie

Maszyna: Neuson 1503


Reklama

simmet

Neuson 1503 nie odpala

Postprzez Brandix » 15 Lut 2016 14:37

A światła/wycieraczka/radio działają w jakiej pozycji kluczyka w stacyjce? Na wyłaczonym też? Czy tylko w pozycji, w której powinien być włączony zapłon? Bezpieczniki są ok, a przekaźniki? Wina może tkwić również w samej stacyjce...
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Neuson 1503 nie odpala

Postprzez mateo764 » 15 Lut 2016 18:25

tak wszystko działało, światła, wycieraczki, nadmuch itd.. bezpieczniki ok, kolega mi to dziś zrobił i teraz odpala przełożył odwrotnie kostkę chyba od przekaźnika jakiegoś z tym że teraz przy odpalaniu słychać jakieś piknięcie i po zgaśnięciu wszystkich kontrolek na włączonym zapłonie palą się dwie kontrolki od akumulatora(paliła się zawsze) a teraz dodatkowo pali się kontrolka od ciśnienia oleju czy to jest normalne??
Ostatnio edytowany przez MARIO/MECALAC, 15 Lut 2016 22:02, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Proszę się zapoznać z Regulaminem Forum. Tu obowiązuje NETYKIETA.

mateo764
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lip 2013 08:31
  • Miejscowość: radomskie

Maszyna: Neuson 1503


Neuson 1503 nie odpala

Postprzez Brandix » 15 Lut 2016 19:06

Jeśli silnik jest wyłączony, to ciśnienia oleju brak, natomiast zapłon jest włączony, czyli wyświetlacz odbiera sygnał od czujników - więc to raczej normalne, że świeci.
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Neuson 1503 nie odpala

Postprzez MARIO/MECALAC » 15 Lut 2016 22:01

Panowie nie chce nic mówić ale gość skopiował cały temat autora bundi, który miał problem w koparko-ładowarce NH B115B

viewtopic.php?f=76&t=22470&p=177343#p177343

REGULAMIN :

II. POSTY:

1. Obowiązuje NETYKIETA, kulturalny język polski w poprawnej formie gramatycznej i składniowej.
...
3. Nie wolno edytować swoich postów wstecz w sposób znacząco zmieniający ich treść.
...
5. W celu wyrażenia swojej wdzięczności za pomoc stosujemy "POCHWAŁĘ" (klawisz w prawym górnym rogu posta który pomógł).
6. Posty o treści "dzięki", "OK" i podobnej będą usuwane jako spam i nabijanie liczników.


III. TEMATY:

1. Nie wolno podpinać się pod istniejące tematy ze swoimi problemami.
2. Tematy należy zakładać w dziale zgodnym z treścią naszego problemu.
Proszę nie wydzwaniać w sprawie naprawy Mecalaca. Nie jestem mechanikiem


Jeśli pomogłem nie pisz Dziękuje kliknij POCHWAŁA!!
Rezerwiści To Specjaliści Pędzą Bimber Nawet Z Liści

Awatar użytkownika
MARIO/MECALAC
Fachoperator

  • Posty: 3306
  • Rejestracja: 29 Paź 2009 19:39
  • Miejscowość: CZĘSTOCHOWA
  • Pochwały: 132

Maszyna: MECALAC 12 MXT

Firma: OL-KOP


Neuson 1503 nie odpala

Postprzez mateo764 » 16 Lut 2016 09:13

obiawy te same a jak narazie nikt nie pomogl wiec pochwal tez nie bylo

mateo764
Nowicjusz

  • Posty: 20
  • Rejestracja: 03 Lip 2013 08:31
  • Miejscowość: radomskie

Maszyna: Neuson 1503


Neuson 1503 nie odpala

Postprzez mechanior » 16 Lut 2016 21:08

Zastanów się nad definicją stwierdzenia NIE ODPALA, bo to ważne czy kręci rozrusznik i NIE ODPALA mimo to czy ROZRUSZNIK SIĘ NIE KRĘCI i dlatego nie odpala.

Skopiowałeś słowo w słowo to co 3 lata temu napisał kto inny o zupełnie innej maszynie!!
BEZ PRZESADY!
Ja rozumiem że możesz mieć podobne objawy ale trudno by były identyczne do tego stopnia jeszcze w przypadku zupełnie innego sprzętu.
Poza tym mógłbyś się wysilić i napisać SAM ten post... a tak to wszyscy po prostu mamy wątpliwości czy to co napisane jest w ogóle PRAWDĄ... no bo sam się zastanów...

Oryginalny temat z działu Koparko-ładowarki:
bundi napisał(a):Marka i model maszyny: NH B115B
Rok produkcji: 2008
Numer seryjny: N8GH17457

Witam, mam problem z odpaleniem maszyny. Cały boczny panel (wyświetlacz i inne wskaźniki) nie działa. Nie palą się żadne kontrolki, natomiast przyciski wycieraczek, świateł działają bez zarzutu.
Sprawdziłem wszystkie bezpieczniki- są w porządku.
Wygląda to w tak, że prąd wchodzi do panelu, ale gdzieś w nim znika i nie można odpalić maszyny.

Wszystkie inne urządzenia elektryczne działają, tj. egs, światła, wycieraczki, radio.

Objaw awarii był taki, że maszyna normalnie pracowała, nagle wszystkie kontrolki i zegary zgasły, obroty weszły na ok
1200 rpm, maszyna przestała reagować na jakiekolwiek funkcje. Po zgaszeniu nie da rady nic zrobić.

Dzięki za jakieś sugestie i podpowiedzi.
Pozdrawiam
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20873
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 867

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej