wibako

Naprawa silnika Kubota D722

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Naprawa silnika Kubota D722

Postprzez Rafał1988 » 27 Lut 2016 18:20

Witam

Pisałem we wcześniejszym temacie o pobieraniu dużej ilości oleju przez silnik myślałem że to uszczelniaczami jednak, dziś rozebraliśmy silnik i się okazało że pierścienie olejowe w kilku miejscach są wytarte nie równomiernie po całości

blok 162mth wcześniej miał zrobiony: szlif 3cylindrów, założone 3 tłoki nad wymiarowe 1.00 z pierścieniami z powodu progu na 3cyl, dziś po rozebraniu znów jest delikatny próg na 3cyl, pierścienie ma zdarte bardziej niż za pierwszym razem pytanie co teraz z tym zrobić?

Wyczytałem na innym forum że pierścienie i gładzie cylindra mogła się wytrzeć z braku honowania? nie zwróciłem uwagi czy były honowane raczej chyba nie, czy to mogło być przyczyną? co teraz zrobić oddać blok do honowania złożyć na nowych pierścieniach i czekać czy się znów za 100mth nie zrobi zasłona dymna.

Mam też głowicę do zrobienia i sie zastanawiam co teraz robić to czy kupić silnik może jakiś inny mocniejszy do tej maszyny?

Proszę o pomoc Pozdrawiam Rafał.

Rafał1988
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 13 Maj 2015 12:43
  • Miejscowość: Włocławek

Maszyna: Bobcat E14*A*EM

Firma: Xxx


Reklama

simmet

Naprawa silnika Kubota D722

Postprzez Kamal » 28 Lut 2016 00:00

Zrób remont jednostki tak jak należy zgodnie z wytycznymi producenta, albo dalej podcieraj dupę szkłem.
Nierównomierne starcie oznacza żle zrobiony szlif, błędy montażu, lub przegrzanie lokalne silnika. Na co honowanie ma oczywiście wpływ.

Awatar użytkownika
Kamal
Fachoperator

Maszyna: Atlas 65 x5


Naprawa silnika Kubota D722

Postprzez elektroserwis91 » 28 Lut 2016 00:10

Zastanowił bym się nad zakupem innego silnika..... Mieliśmy problem z podobnym silnikiem kuboty w wozidle wpakowaliśmy w niego ok 4 tys nie pamiętam dokładnie. I po roku zaczoł dymić na siwo i pobierać olej. Może trafilem na jakieś felerne części i nie mam racji co do remontu ale obecnie mam włożony silnik z autka od 16 lat chyba ausan ? 1500 zł dalem za niego i zapomniałem już o tym problemie ... Napewno remont pzeprowadzony przez fachowca co robi takie coś na codzień ma sens ale jak drwal sie podejmie takiego remontu to może być niebezpiecznie :P Te silniki sa proste ale delikatne z tego co zauważyłem. Podobny przykład miałem z wałem od silnika SW-400 z sprężarki wd 53 każdy szlifierz inne historie mi opowiadał o tych wałach i każdy miał inny pomysł czyli wniosek jest prosty nie wiedzieli jak to ugryźć a sprężarka sporadycznie ale do przecisków sie przydaje i do piaskowania. Cytuje słowa jednego szlifierza " Panie ten wał jest azotowany szkoda moich maszyn na niego 3.0 tdi z audi to jest silnik stary noż a idzie jak w masle"

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


Re: Naprawa silnika Kubota D722

Postprzez Rafał1988 » 28 Lut 2016 12:28

Kamal napisał(a):Zrób remont jednostki tak jak należy zgodnie z wytycznymi producenta, albo dalej podcieraj dupę szkłem.


Pewnie masz racje, ale silnik oddany był do firmy która się tylko tym trudni od wielu lat, zrobili szlif dobrali tłoki pierścienie, wstawili nowe tuleje w górze korbowodów wyosiowali, panewki wału nie były zmieniane wyglądały jak nowe, więc nie było to robione po taniej linii my tylko złożyliśmy osprzęt i wstawiliśmy do koparki.

Pojadę z tym silnikiem do nich zobaczę co powiedzą.

Blok oddany do naprawy mają wymienić tuleje- i tu jest problem nie wiadomo czy da się roztoczyć blok mam nadzieję, że tak to dadzą nowe pierścienie, w głowicy wymienić prowadnice, zawory uszczelniacze...

Rafał1988
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 13 Maj 2015 12:43
  • Miejscowość: Włocławek

Maszyna: Bobcat E14*A*EM

Firma: Xxx


Naprawa silnika Kubota D722

Postprzez Rafał1988 » 21 Mar 2016 23:15

Panowie jaki powinien być luz na zamkach pierścieni
czy na pierwszych dwóch wystarczy 0,35mm
olejowym trzecim 0,20mm

Rafał1988
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 13 Maj 2015 12:43
  • Miejscowość: Włocławek

Maszyna: Bobcat E14*A*EM

Firma: Xxx


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej