wibako

O&K rh1.1 Słaba gąs. problem z regulatorem ładowania itd

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

O&K rh1.1 Słaba gąs. problem z regulatorem ładowania itd

Postprzez elektroserwis91 » 27 Lut 2016 23:48

Marka i model maszyny: O&K rh 1.1
Rok produkcji: 1991
Numer seryjny: ?

Witam mam kilka problemów z moją "nową" raczej stara mini którą kupiłem. Mianowice czy wyciek z głowicy obrotu może spowodować, że jedna gąsienica jest słabsza ? Przejżałem całe forum i wiele sie na ten temat naczytałem. Dziś po 4h kopania zaczeło sie dymić z bezpiecznika który zasila regulator ładowania. Prześwietliłem wszystkie kable i jest ok. Po odłaczeniu go z wtyczki też jest ok lecz nie ładuje :mrgreen: :mrgreen: Stawiam, że on robi zwarcie bo ta pseudo prądnica wydaje się być zbyt prymitywna żeby to ona była winna. Na ten problem mam dwa pomysły albo jakiś mały alternator albo nowy reg. ale cena mnie odstrasza bo dać 200 zł za część która jest warta ok 30 zł to troche przesada. :mrgreen: Następny problem to cudowna jednostka Perkinsa 3 cyl. cieknie z wału od strony chłodnicy. Jest tam zzwykly simering czy jakiś moduł z simeringiem ???? Bardzo dziękuje za wszytskie odp. Pozdrawiam

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


Reklama

simmet

O&K rh1.1 Słaba gąs. problem z regulatorem ładowania itd

Postprzez elektroserwis91 » 28 Lut 2016 16:29

A więć tak jakiś macheroo założył nie taki pasek jak powinien byc i mam taki suprajs Image
ale to akurat nie problem TIG i po sprawie przy okazji rozbiórki rozebrałem tą prądnice i okazało się że łożyska są do niczego
Image Może któryś z kolegów miał już doświadczenie z układem ładowania w tych maszynach ? od czego najlepiej dopasować regulator do takiej prądnicy ???Image

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


O&K rh1.1 Słaba gąs. problem z regulatorem ładowania itd

Postprzez elektroserwis91 » 07 Mar 2016 23:18

A wiec tak dziura zatkana co do gąsienicy wszystko było ok łożyska rolki koło prowadzące zwolennica jest smarowana olejem z hydromotora tak że była pełna oleju ale jak tylko dostała ciężaru syczal zawór przeciązeniowy to go podkręcilem o ok 1/4 obrotu i wszystko jest ok. Natomiast zwarcie było Hitem cała instalacja przeryta i jak sie na końcu okazało zwarcie robił akumulator :crazy:

elektroserwis91
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 08 Mar 2015 17:27
  • Miejscowość: Pleszew

Maszyna: Jcb 8018 Komatsu pc 14 volvo ec 14

Firma: ElInstal-Kop


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej