wibako

lemiesz nie działa

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

lemiesz nie działa

Postprzez Wojtekk1981 » 05 Mar 2016 16:16

Marka i model maszyny: CAT 302.7D
Rok produkcji: 2012

Witam, zarejestrowałem się na forum bo msm problem z cewką która odpowiada za lemiesz. Spalił się bezpiecznik 10A i wymieniłem, niestety ciągle się palił. Przyczyna jakieś spięcie na cewce która załącza lemiesz, aż się kostka stopiła. Nowa część to koszt poniżej 4000zł bo z całą sekcją :-( ktoś może miał taki problem?
Ostatnio edytowany przez PiatyElement, 06 Mar 2016 00:09, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Przeniesiono do odpowiedniego działu

Wojtekk1981
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Mar 2016 16:08

Maszyna: CAT 302.7D CR

Firma: Z.U.H. "Multi-i stal"


Reklama

simmet

lemiesz nie działa

Postprzez PiatyElement » 06 Mar 2016 00:09

302.7D jest minikoparką, więc zakładaj tematy z nią związane w dziale minikoparek - zapoznaj się ze strukturą forum

Przeczytaj regulamin, zanim coś napiszesz. Zainteresuj się szczególnie punktami 2.1 i 2.8


Wojtekk1981 napisał(a):aż się kostka stopiła.

Jaka kostka, gdzie ta kostka ????????

Ten bezpiecznik to się pali od razu po włożeniu, czy jak chcesz operować lemieszem ????

Jeśli twierdzisz, że to problem z cewką to ją odepnij, załóż nowy bezpiecznik i sprawdź czy się spali. Jeśli się nie spali, to znaczy, że cewka do wymiany. Cewek jako cewek się nie naprawia, tylko wymienia

Pierwsze słyszę, że cewka jest zespolona z całą sekcją. Cewkę kupuje się albo oddzielnie, albo jest zespolona z zaworem ( i na pewno nie kosztuje 4000 zł), ale nie z całą sekcją - rozdzielaczem - bo tak to zrozumiałem z twojego opisu.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


lemiesz nie działa

Postprzez Wojtekk1981 » 06 Mar 2016 21:33

Przepraszam za błąd. Bezpiecznik przepala się w momencie kiedy podłącze wtyczkę do cewki, założę mocniejszy bezpiecznik to gotuje się cewka. Jak ją odepnę i założe 10A jak powinien być to wszystko działa oprócz lemiesza. Co do kwoty za element, w CAT powiedzieli że cewka jest w komplecie z zaworem, sprawdziłem też u innego sprzedawcy. Cena CAT 3900, inna firma po rabacie 3600zł. Podobno znając parametry powinno się dobrać jakąś cewkę i dlatego jestem tutaj bo może ktoś coś poleci

Wojtekk1981
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Mar 2016 16:08

Maszyna: CAT 302.7D CR

Firma: Z.U.H. "Multi-i stal"


Re: lemiesz nie działa

Postprzez PiatyElement » 07 Mar 2016 00:42

Jak sam widzisz, jeśli to cewka robi zwarcie, niestety czeka cię wymiana.
Cewka z zaworem, ok, z tym się zgodzę

Z ciekawości jeszcze:
- zmierz rezystancję cewki omomierzem
- jeśli masz jakieś numery tej cewki to podaj. Ewentualnie zrób zdjęcie i wrzuć.
tel 502-273-455, e-mail: semabud@vp.pl
Pomogłem? Wciśnij POCHWAŁA. To nie boli.
Elektryka / Elektronika Maszyn Budowlanych - LIEBHERR, Inne - usterki elektryczne i elektroniczne, diagnostyka, odbudowa instalacji elektrycznych

Awatar użytkownika
PiatyElement
Fachoperator

  • Posty: 688
  • Rejestracja: 20 Lut 2009 17:10
  • Miejscowość: Płock
  • Pochwały: 41

Maszyna: Żółta

Firma: SEMABUD


Re: lemiesz nie działa

Postprzez Wojtekk1981 » 07 Mar 2016 17:51

Cewka zdemontowana i zawieziona do znajomego mechanika od sprzetu budowlanego, powiedzial ze mozna by przewinac ale sie nie oplaca i dobierze taka cewke

Wojtekk1981
Nowicjusz

  • Posty: 5
  • Rejestracja: 05 Mar 2016 16:08

Maszyna: CAT 302.7D CR

Firma: Z.U.H. "Multi-i stal"


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej