wibako

Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Postprzez Pavlo1 » 06 Mar 2016 23:41

Marka i model maszyny: JCB 803
Rok produkcji: 1997

Witam. Zakupiłem jcb 803 w zestawie z pięcioma łyżkami lecz bez szybkozłącza i sworzni. Łyżek jest 5 ale 2 to 60 cm, 2 to 30cm i skarpówka taka jak w tym ogłoszeniu:
http://olx.pl/oferta/lyzka-skarpowa-jcb ... 36e54a96cd
problem jest taki że boję się że ta skarpówka będzie trochę za duża do tej maszyny i nie wiem czy nie wymienić jej na trochę mniejszą.
Kolejna sprawa jest taka że chciałbym zakupić szybkozłącze mechaniczne bo linii nie mam wypuszczonej i nie chcę zbędnie kombinować, a łyżki które posiadam mają różny rozstaw sworzni i różne grubości sworznia.
Gdybyście mogli podać wymiary(rozstaw sworzni, wymiary zewnętrzne, głębokość) i mniej więcej pojemności jakie powinny mieć łyżki dedykowane do tej maszyny byłbym wdzięczny.
Chętnie poznam też wasze opinie odnośnie szybkozłączy. Czy dobrym rozwiązaniem będzie wybór czegoś podobnie działającego jak to ze zdjęcia numer 5 w tym ogłoszeniu?
http://olx.pl/oferta/szybkozlacze-do-ko ... aa0798969a
Dziękuję z góry za odpowiedzi.
Uprzedzając pytania:
takie łyżki były jako dodatek i skoro cena ta sama to wolałem wziąć chociażby żeby później przerobić/zamienić się/sprzedać.. Lepiej mieć niż nie mieć :)

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Reklama

simmet

Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Postprzez jarekre » 18 Mar 2016 21:19

Kolego oryginalna łyżka do jcb 803 to taka jak w tym ogłoszeniu olx grubość sworznia 3,5cm,
rozstaw pomiędzy uszami 13,5cm rozstaw sworzni 13 cm jeżeli chodzi o szybkozłącze to polecam http://olx.pl/oferta/szybkozlacze-do-mi ... 48904e8cb0 ja tam kupiłem do swojej jcb 803 bardzo solidne

jarekre
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 02 Mar 2014 08:58

Maszyna: JCB 803 Plus / YANMAR B22

Firma: REM-BUD


Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Postprzez Pavlo1 » 20 Mar 2016 00:00

wydaje mi się, że to szybkozłącze jest delikatne.
Powiedz mi jeszcze jaki powinien być promień zamykania łyżki-odległość od środka sworznia łyżki do zębów.

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Postprzez jarekre » 27 Mar 2016 09:39

Oryginale szybkozłącze jcb do mini też jest stalowe spawane , użytkuję od dwóch lat i wszystko z nim w porządku jest zrobione na wzór oryginalnego .

jarekre
Fizol

  • Posty: 25
  • Rejestracja: 02 Mar 2014 08:58

Maszyna: JCB 803 Plus / YANMAR B22

Firma: REM-BUD


Re: Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Postprzez CASEWIESIEK » 28 Mar 2016 19:23

Ja mam Oryginał i na wygląd do też nic pancernego ,a chodzi od nowości już 10 lat.

CASEWIESIEK
Operator

Maszyna: CASE 580SLE,KUBOTA


Re: Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Postprzez Pavlo1 » 28 Mar 2016 21:26

cały problem polega na tym że mam łyżki o różnym rozstawie sworzni i przydałoby się takie z możliwością większej regulacji. jedna ma rozstaw między sworzniami 9,5cm inne 14cm, 15cm. Mam na oku szybkozłącze z taką regulacją ale jego rozstaw to aż 16cm pomiędzy sworzniami i nie wiem czy nie będzie to zbyt duży problem przy domykaniu łyżek. co prawda skarpówkę i tak przerobię więc zrobię tak żeby dała się zamknąć a tylko ona będzie przydatna przy ładowaniu na wywrotkę a pozostałe to kopanie z odrzutem na bok więc nie muszą się domykać na 100 procent.
Ewentualnie myślałem żeby dorobił mi je znajomy. ma frezarki, tokarki i wszystkie niezbędne sprzęty ale nie wiem jaki materiał na to wziąć żeby nie było problemu przy użytkowaniu. No i koszt ciężko określić jaki wyjdzie i też żeby nie był zbyt duży względem takich które można kupić

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Re: Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Postprzez Pavlo1 » 29 Mar 2016 22:06

szybkozłącze zakupiłem takie:
http://olx.pl/oferta/szybkozlacze-doosa ... dcf6951e11
teraz mam pytanie odnośnie łyżek. Możecie podrzucić wymiary łyżek jakie macie przy 3-tonowych maszynach
szerokość-głębokość-wysokość-odległość od zębów do góry łyżki.
chciałbym porównać to ze swoimi pojemnościami łyżek.
Z góry dziękuję za pomoc

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Postprzez Brandix » 29 Mar 2016 22:17

Kolego przejrzyj sobie tą stronę - na dole są do pobrania katalogi - tam są łyżki zwymiarowane (w zależności od kategorii wagowych) i podane są także ich pojemności.
http://tokfrez.pl/oferta/minikoparki/ly ... ia_448.htm

Autor postu otrzymał pochwałę
"Jeżeli coś może się popsuć w wielu miejscach, to uszkodzenie wystąpi tam, gdzie wyrządzi największe szkody."

Brandix
Fachoperator

  • Posty: 1326
  • Rejestracja: 20 Maj 2015 20:37
  • Miejscowość: Czyżowice
  • Pochwały: 153

Maszyna: CAT: 428C, 301.8C
Mecalac 12 MXT

Firma: Roboty ziemne


Re: Wymiary łyżek i szybkozłącza JCB 803

Postprzez Pavlo1 » 30 Mar 2016 00:06

dzięki kolego

Pavlo1
Operator

Maszyna: jcb 803, 3cx

Firma: fhu izd


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej