wibako

Jaką wybrać minikoparkę ?

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Jaką wybrać minikoparkę ?

Postprzez hubi1212 » 16 Mar 2016 20:50

Witam.

Prowadzę firmę związaną z elektryką. Aktualnie mam minikoparkę Bobcat 318 z 1999 roku.
Teraz chcę kupić nową minikoparkę o masie od 2,5 do 2,8 tony. Chce żeby była wyposażone w dłuższe ramię
oraz szybkozłącze. Zastanawiam się również czy musi być ZTS . Czy bardzo przydatne to jest w mojej specyfice pracy , głownie przyłącza kablowe /linie kablowe na wsiach lub małych miastach. W 8h w miare sprawny operator kopie i zasypuje moim Bobcatem 200 m. Chciałbym minikoparkę szybszą i mocniejszą niż obecna. Koniecznie musi być nowa.

Dostałem kilka ofert:
Komatsu PC26MR-3
Kubota KX-71-3
Bobcat E26
Kubota KX-61-3 (2 lata gwarancji)
Volvo ECR25D

Czekam na oferty od :
Case , CAT , Takeuchi , Terex , Wacker Neuson

Proszę was o rady i opinie na temat minikoparek powyższych firm.
Nad którą warto się zastanowić a którą odrzucić.

Z góry Dziękuję i pozdrawiam

Hubert

hubi1212
Nowicjusz

  • Posty: 7
  • Rejestracja: 16 Mar 2016 20:16

Maszyna: BOBCAT E320 , Wacker Neuson ET24 , CAT 444F2

Firma: zzz


Reklama

simmet

Jaką wybrać minikoparkę ?

Postprzez Witek01 » 20 Mar 2016 20:48

U nie w firmie mają Volvo EC 27 oraz Komatsu PC 26. Dobre maszyny mocne i oszczędne.
Jeżeli nie pracujesz w dużych aglomeracjach , krótki obrys nie będzie Ci potrzebny , ale kto wie co będzie robił za kilka miesięcy .... Cat i Wacker to jeden producent , Takeuchi nie będzie tanie , ale ma dobre opinie. Mam w firmie jeszcze Kuboty , ale mniejsze
KX-016 i sprawują się dość dobrze. Reszty nie znam to nie będę się wypowiadał. Co do szybko-złącza to dziś już standard i dobrze je mieć bo znacznie ułatwia zmiany łyżek. Dłuższe ramie też jest korzystnym rozwiązaniem.
Ogólnie wszystkie maszyny są bardzo zbliżone. Zwróć uwagę na ceny maszyn kilkuletnich. Utrata wartości u japońskich producentów jest najniższa....

Witek01
Nowicjusz

  • Posty: 4
  • Rejestracja: 20 Mar 2016 19:47

Maszyna: JCB 3CX , CAT 428 E , Komatsu WB93S5

Firma: WICAR


Jaką wybrać minikoparkę ?

Postprzez mechanior » 30 Mar 2016 00:03

Wacker produkuje dla CATa tylko najmniejsze minikoparki.

Tematów dotyczących wyboru minikoparki są dziesiątki dlatego odsyłam do lektury forum ZANIM założysz kolejny temat o tym samym! Na ostatnich 2 stronach forum minikoparek znajdziesz co najmniej 3 interesujące cie wątki.
Image
CATERPILLAR, PERKINS, młoty DHB, osprzęt MB Crusher
tel. +48 607-848-217 >klinikaMaszyn na FB<

Awatar użytkownika
mechanior
Fachoperator

  • Posty: 20878
  • Rejestracja: 15 Gru 2008 20:41
  • Miejscowość: Śląsk
  • Pochwały: 868

Maszyna: Caterpillar, MB Crusher

Firma: klinikaMASZYN.pl
serwis maszyn CAT, MB Crusher


Wyświetl posty z poprzednich: Sortuj według

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej