wibako

Zakup minikoparki - Neuson ET 18 vs Kubota KX-018

Forum minikoparek wszystkich producentów

Moderator: mechanior

Zakup minikoparki - Neuson ET 18 vs Kubota KX-018

Postprzez Tai » 17 Mar 2016 23:53

Witam forumowiczów.
Swego czasu pytałem już o coś na forum, więc i tym razem postanowiłem zasięgnąć opinii, tym bardziej iż w rzeczonym temacie nie mam wiedzy.
Chciałbym kupić na swoje potrzeby minikoparkę do 2T. Ma służyć do kopania rówków pod kable, może (wielkie może) jakiś drobnych usług typu kopanie pod fundamenty.
Maszyn używanych a zwłaszcza JCB modeli 80xx jest na rynku całe mnóstwo (najpopularniejsze), aczkolwiek jakoś tak najbardziej przypadła mi do gustu Kubota KX 018
oraz Nueosn ET18. Czy maszyna będzie nowa czy używana, ciężko mi powiedzieć. .
Tak czy siak nie miałem okazji siedzieć w żadnej z wyżej wymienionych. Oczywiście przed zakupem nie omieszkam przymierzyć się do obu modeli.
Kubota wydaje się mieć dużą przestronną kabinę (a ja duży chłop jestem i nie wykluczone, że będę sam musiał zasiąść za sterami)
W ET18 podoba mi się bardzo system VDS, który tak na pierwszy rzut oka pozwala swobodniej kopać po rowach dzięki nachyleniu kabiny :)
Na tym jednak moja wiedza się kończy. Ciężko po lekturze broszurek stwierdzić co jest ok, a co jest czystą fikcją. Każdy swój sprzęt zachwala.
Ważnym elementem pozostaje również kwestia ceny. Ceny minikoparek mocno się trzymają, chociaż sprzętu na rynku wtórnym jest sporo, jak również i firm nim handlujących.
Także kwestia czy nowa czy używana pozostaje otwarta. (no właśnie, jaka?)
Pytałem wstępnie o ofertę w dwóch firmach i nowa Kubota jest stosunkowo tania (tak mi się wydaję) w porównaniu do innych koparek (ok 86k zł netto przy obecnym kursie euro). Ofertę na Neusona dostałem w okolicach 110k zł netto.... Troszkę dużo.
Prosiłbym również o sugestie, czy jakieś uwagi dotyczące sprzętu, być może nie wziąłem pod uwagę pewnych istotnych rzeczy

Tai
Fizol

  • Posty: 35
  • Rejestracja: 11 Lis 2010 16:44
  • Miejscowość: Poznań

Reklama

simmet

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

nazwa

tekst alternatywny × Nie pokazuj więcej